Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Tinuta in Biserica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #451  
Vechi 08.03.2011, 00:47:35
Pantsless Pantsless is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Locație: Bucuresti
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
N-am avut niciun prieten, de ce?
Pai se vede dupa felul in care scrii/ce scrii (fara suparare).
Nu cred ca poti sa-ti dai cu parerea despre barbati/relatii, desfranare, si mai stiu eu ce. Asa cum ai scris, spre exemplu aici.

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Pot fi foarte înțelegătoare față de multe păcate, numai față de desfrâu nu. (Mă refer strict la desfrâul dintre bărbat și femeie, față de homosexuali sunt înțelegătoare)
Poate atunci cand ai sa iubesti ai sa intelegi. Ca la desfranare cred ca stiu la ce te-ai referit.
Sa-ti mai zic ceva, o femeie cand e excitata e in stare sa faca orice;p Nu doar barbatii. Si nu e chiar asa cum iti inchipui cu: vai ce nesimtit e asta ca e "desfranat"..
Reply With Quote
  #452  
Vechi 17.03.2011, 14:18:27
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit un raspuns bun

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Se discuta despre modul in care trebuie sa se imbrace femeia, sa se poarte, sa nu se machieze, sa nu poarte podoabe, cum sa fie in biserica, sa stea in dreapta sau in stanga, sau in spate, sau Doamne iarta-ma cate mai are ea de facut.
S-a pus si problema cu isiptele preotului, cu gelozia preoteselor pe femeile care il plac pe preot in biserica. Asta nu este tot firesc?
Mi-a ajuns subiectul asta pana deasupra capului. Femeia este vesnic problema si ispita pentru barbat.
http://www.crestinortodox.ro/pilde/r...nda-98125.html
Reply With Quote
  #453  
Vechi 17.03.2011, 19:21:45
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Daaaaaaaa...insa sa fim realisti...si barbatul este tot o ispita....si ce mare..si cat teatru implica pe scena vietii o relatie cu un el...de cele mai multe ori superficial si nederios...
Reply With Quote
  #454  
Vechi 18.03.2011, 08:02:21
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit mai calatoare

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Daaaaaaaa...insa sa fim realisti...si barbatul este tot o ispita....si ce mare..si cat teatru implica pe scena vietii o relatie cu un el...de cele mai multe ori superficial si nederios...
Tu esti suparata pe barbati eu asa cred.Dara vezi tu daca de la inceput le zici asa la toti sa stii ca influentezi ce se va intampla si ti se confirma mereu.Daca ceva nu merge intre doi oameni niciodata nu e doar unul singur de vina.
Reply With Quote
  #455  
Vechi 21.03.2011, 23:32:18
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
Tu esti suparata pe barbati eu asa cred.Dara vezi tu daca de la inceput le zici asa la toti sa stii ca influentezi ce se va intampla si ti se confirma mereu.Daca ceva nu merge intre doi oameni niciodata nu e doar unul singur de vina.
Apai mai cocorelule.....ma gandesc si eu asa...ca oi fi destul de inteligenta sa nu le spun ceea ce cred....stii dc? Pt le acord o prezumtie de nevinovatie....ca daca ma dezamagesc nici macar nu-mi mai racesc gura sa le explic ceva...In locul meu ramane o pauza eterna...
Reply With Quote
  #456  
Vechi 22.03.2011, 08:16:48
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit si totusi

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Apai mai cocorelule.....ma gandesc si eu asa...ca oi fi destul de inteligenta sa nu le spun ceea ce cred....stii dc? Pt le acord o prezumtie de nevinovatie....ca daca ma dezamagesc nici macar nu-mi mai racesc gura sa le explic ceva...In locul meu ramane o pauza eterna...
exista iubire?
Reply With Quote
  #457  
Vechi 22.03.2011, 09:46:17
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
exista iubire?
Exista ...Insa este tot mai rara.....Sta pitita bine in adancul putinelor "cochilii" adevarate....in chip de nepretuita perla, ce refuza sa impodobeasca un rever anonim, sau sa fie expusa etajerei mediocrului butonilor mansetelor roase de moliile egoismului si al corsetelor mizere de tot soiul....Ca sa o descoperi, trebuie sa stii cerceta strafundul oceanului promitand minuni, dincolo de valurile plebee ce se strivesc neelegant si etern de un tarm oricum imperturbabil si inert oricarei alegeri...Eu cred in iubire , de aceea inca mai astept o anume esenta a ei, sa-mi trezeasca pupila mintii din inima ticaindu-mi trecerile prin toate ploile vietii mele care ma calatoreste.....
Reply With Quote
  #458  
Vechi 22.03.2011, 10:29:14
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit @calatoare

M-am cam pierdut intre pupila mintii din inima si tarmul oricum imperturbabil dar esenta e foaaarte incurajatoare: perla exista!Chiar daca-i rara ca orice perla veritabila.Sa stii ca tu ar trebui sa scrii poezii.Vorbesc serios.
Reply With Quote
  #459  
Vechi 22.03.2011, 16:34:00
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
M-am cam pierdut intre pupila mintii din inima si tarmul oricum imperturbabil dar esenta e foaaarte incurajatoare: perla exista!Chiar daca-i rara ca orice perla veritabila.Sa stii ca tu ar trebui sa scrii poezii.Vorbesc serios.
Hehehe...intamplator ori nu....chiar am scris poeme in proza...pe langa alte celea....Iti multumesc ca mi-ai surprins directia de "zbor"...Se vede ca ne plac amandurora anumite ...colturi desprinse sensibilului calauzindu-ne treptelor spre susul cerului definindu-ne firea.....
Reply With Quote
  #460  
Vechi 22.03.2011, 17:17:12
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
Tu esti suparata pe barbati eu asa cred.Dara vezi tu daca de la inceput le zici asa la toti sa stii ca influentezi ce se va intampla si ti se confirma mereu.Daca ceva nu merge intre doi oameni niciodata nu e doar unul singur de vina.
ba cred ca uneori e si unul singur de toata vina ! sau vrei sa zici,ca e si cristos la fel de vinovat ca iuda ?!

mereu intr-o relatie cineva e corect si altcineva o iuda !!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Barbatul, capul femeii? Traditie Nunta 426 07.11.2011 19:45:03
Ispitele postului heaven Postul 17 11.03.2011 10:46:50
De asta ce ziceti? Vor sa schimbe si data Pastelui :( BogdanF2 Generalitati 41 10.10.2010 22:43:21
Ispitele dupa spovedanie Elena78 Pocainta 8 29.10.2009 17:40:59