Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.04.2015, 09:29:56
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Ai si tu dreptate yasmina, ca mai mult se lamenteaza cei de care zici si tu.
Dar e drept si ca in unele locuri, si taxele pt nunta, botez si inmormantare sunt chiar piperate; si mi-ar fi cumva sa zic ca de-aia ca alea-s bisericile pt cei bogati, cand orice om ortodox poate merge la orice biserica ortodoxa...
De asemenea e adevarat si ca nu-s toti la fel; padure fara uscaturi, pe undeva exista?!
Pai sunt pentru cei bogati si cu fitze. La ei taxa aia chiar e mai nimic. Eu n-am nimic impotriva sa ia mai mult de la bogat daca bogatul e dispus sa dea.

Citat:
mi-a iesit taxa de 2 ori cat rochia, am multumit frumos, a facut stanga-mprejur si am cautat alta biserica. Foarte interesant e ca ne-am cununat la bisericuta de lemn de langa spital, cea care mi-e foarte draga mie, desi merg foarte rar acolo, eu locuind in capatul opus al orasului.
Si acolo cat te-a costat? Asa e ca 20% din rochie in loc de 200%? :)
Apropo, cumparata sau inchiriata?

Citat:
Si se gasesc si restaurante cu preturi mai mult decat decente si cu o mancare suuuper buna. Am avut mancare super bine gatita, gustoasa, portii foarte generoase si un pret mult sub pretul minim al nui meniu de nunta. Atat tot, ca restaurantul nu fost unul de lux cu ce stiu eu e brizbrizuri si faima.
Vezi, cam la fel, ce tu nu esti cetatean al aceleasi tari, dc sa nu mergi la un restaurat fizos?
Mergi, daca te tin baniii.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 23.04.2015 at 09:35:39.
Reply With Quote