Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 03.09.2011, 22:42:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Ati avut in familie turnatori la securitate, vad ca cunoasteti foarte bine mecanismul ! Faptul ca recunoasteti ca va "turnati" adversarii de opinie este totusi un inceput de indreptare, cu conditia sa constientizati acest lucru. Parintii stiu cu ce va ocupati ?
a turna pe cineva este cel mai las si ticalos gest,demn de iuda ,mai degraba decat de un adevarat crestin !

acest iuda, o sa-si primeasca rasplata cu varf si indesat..sa fie fara grija !!!
  #242  
Vechi 03.09.2011, 22:46:16
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

oamenii trebuie lasati,in deplina libertate sa-si exprime ideile, chiar daca uneori nebunesti,anti-ortodoxe si vadit deplasate !

iar vitejii talibani ai credintei,nu au decat sa-si ascuta taisul contra-argumentelor,si sa-si puna la punct tehnica persuasiva, spre a-i converti pe acesti sarmani rataciti de la dreapta-credinta !
in asta sa le stea vitejia, nu in uciderea de frate cu pumnalul pe la spate,sub forma parelor...si a banarilor !
  #243  
Vechi 03.09.2011, 22:49:59
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Administratorul, ca și poliția în societate, reacționează atunci când este sesizat. Nu stă, vigilent, citind fiecare postare.

Atunci când sesizezi o încălcare a regulamentului, respectiv denigrarea credinței ortodoxe, nu trebuie decât să raportezi postul respectiv. Eu am făcut-o de mai multe ori și de fiecare dată a luat măsura potrivită.
Vai de tine omule, daca ai ajuns sa te falesti cu fapta lui iuda !!!
  #244  
Vechi 03.09.2011, 22:54:56
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Ati avut in familie turnatori la securitate, vad ca cunoasteti foarte bine mecanismul ! Faptul ca recunoasteti ca va "turnati" adversarii de opinie este totusi un inceput de indreptare, cu conditia sa constientizati acest lucru. Parintii stiu cu ce va ocupati ?
Inutilule, vezi ca sari peste cal. N.Priceputu e unul dintre cei mai echilibrati colegi de forum.
  #245  
Vechi 03.09.2011, 22:55:53
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
oamenii trebuie lasati, in deplina libertate sa-si exprime ideile, chiar daca uneori nebunesti, anti-ortodoxe si vadit deplasate ! iar vitejii talibani ai credintei, nu au decat sa-si ascuta taisul contra-argumentelor, si sa-si puna la punct tehnica persuasiva, spre a-i converti pe acesti sarmani rataciti de la dreapta-credinta !
Sa nu fim naivi, doar nu credeti asa ceva ?
Faceti o confuzie, un crestin ortodox nu trebuie sa convinga un ateu ca e bine sa creada in Dumnezeu, cu asta se ocupa in general martorii lui Iehova sau alte secte ...

Referitor la oameni si la libertate, sunt de acord ca oamenii sanatosi sa fie lasati in libertate si sa se exprime liber daca folosesc un limbaj articulat si un ton civilizat, sunt insa si foarte multi "bolnavi mintali" care ar trebui internati, deoarec sunt extrem de periculosi si iresponsabili. Foarte multi misuna si pe acest forum.
  #246  
Vechi 03.09.2011, 22:57:10
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
De atitudinea specimenelor de giboni ca tine doresc sa scapam pe acest forum, te-ai prins ?
specimen esti mata.
  #247  
Vechi 03.09.2011, 23:01:24
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Sa nu fim naivi, doar nu credeti asa ceva ?
Faceti o confuzie, un crestin ortodox nu trebuie sa convinga un ateu ca e bine sa creada in Dumnezeu, cu asta se ocupa in general martorii lui Iehova sau alte secte ...

Referitor la oameni si la libertate, sunt de acord ca oamenii sanatosi sa fie lasati in libertate si sa se exprime liber daca folosesc un limbaj articulat si un ton civilizat, sunt insa si foarte multi "bolnavi mintali" care ar trebui internati, deoarec sunt extrem de periculosi si iresponsabili. Foarte multi misuna si pe acest forum.
Daca tu esti crestin si ortodox eu sunt dumnezeu.Ba chiar din contra un crestin ortodox ar trebui sa faca lucrurile astea.Asta e si porunca lui Hristos inainte de inaltare.. Mergeti invatati toate neamurile... Da tu nu esti crestin si nici ortodox... mai satanic esti tu decat toti ateii la un loc pe acest forum... si genul asta de oameni ca tine sunt mai rai ca atei... care spun luminei intuneric si intunericului lumina..
  #248  
Vechi 03.09.2011, 23:05:06
un_nepocait un_nepocait is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.07.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
un crestin ortodox nu trebuie sa convinga un ateu ca e bine sa creada in Dumnezeu, cu asta se ocupa in general martorii lui Iehova sau alte secte ...
Sancta simplicitas...
  #249  
Vechi 03.09.2011, 23:05:20
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zzzzzz Vezi mesajul
Daca tu esti crestin si ortodox eu sunt dumnezeu.Ba chiar din contra un crestin ortodox ar trebui sa faca lucrurile astea.Asta e si porunca lui Hristos inainte de inaltare.. Mergeti invatati toate neamurile... Da tu nu esti crestin si nici ortodox... mai satanic esti tu decat toti ateii la un loc pe acest forum... si genul asta de oameni ca tine sunt mai rai ca atei... care spun luminei intuneric si intunericului lumina..
Bine zis! Oameni ca aceasta nulitate de neica nimeni fac deservicii oricarei credinte. Sa lucram cu materialul clientului.
Deci, sa recapitulam.
  #250  
Vechi 03.09.2011, 23:06:24
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Vai de tine omule, daca ai ajuns sa te falesti cu fapta lui iuda !!!
Nu știu dacă merită să comentez pentru că nu știu dacă vrei să înțelgi ce voi spune. Cum gândiți tu și neica_nimeni? Dacă îi raportezi pe cei care blasfemiază și jignesc ești iudă. După câte îmi amintesc, Iuda L-a trădat pe Hristos, nu pe cei care Îl scuipau și Îl huleau.

Pe de altă parte neica_nimeni susține că un regulament drastic este necesar. Poliție să fie, dar să facă treaba asta „murdară” fără noi, nu? În ce fel doriți voi să se facă ordine dacă nu vreți voi să contribuiți la asta?

Vă supărați, însă, dacă vi se spune că nu aveți logică și atunci vreți să fie eliminat cel care îndrăznește să spună așa ceva.

P.S. Întrucât am constatat că nu se poate purta o discuție cinstită cu neica_nimeni (răstălmăcește sau interpretează tendențios ceea ce spui), va fi primul user căruia îi voi da ignore.

Last edited by N.Priceputu; 03.09.2011 at 23:19:06.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Deparazitare forum de atei nesimtiti si hulitori flying Generalitati 487 27.05.2010 10:42:16
Limpezirea apelor pe acest forum krabu Despre Biserica Ortodoxa in general 232 13.04.2010 14:38:28
De ce veniti voi pe acest forum? sophia Generalitati 38 12.04.2010 23:05:22