Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.10.2022, 22:34:10
nicoleta1989 nicoleta1989 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2022
Mesaje: 1
Implicit Ma simt pierduta

Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta. Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam. Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata? Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea. Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.10.2022, 23:21:48
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii.
Am văzut oameni care și-au făcut familie și după 40 de ani, sunt mulți care divorțează și încep o altă căsătorie de la o vârstă încolo, ba chiar nu se jenează să facă și nuntă cu peste 100 de invitați, deci e vrăjeală că dacă ai trecut de o vârstă nu te mai căsătorești.

Singura chestie nasoală ar fi durata limitată de fertilitate, dar scopul principal al căsătoriei e însoțirea bărbatului cu femeia pe calea mântuirii și într-ajutorarea soților, dacă nu au copii nu e motiv de despărțire, există cupluri în biblie care au fost sterpe până spre bătrânețe, iar despre unii nu se menționează nici că aveau nici că n-aveau familie, copii etc.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta.
Depinde și tu ce bărbat accepți lângă tine, om fără defecte nu ai să găsești, trebuie să vezi dacă poți coabita cu anumite minusuri și tu le ai pe ale tale.


Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam.
Culmea e că sunt mii, dacă nu sute de mii de români necăsătoriți, fiecare se plânge dar nu rămân decât la stadiul acela.
Și dacă ar fi să tragi pt păcate din neam, dacă ele apasă atât de rău atunci de ce nu poți șterge măcar în parte prin pocăința personală câte ceva.


Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata?
Nu te mai gândi, ia-le etapizat mai bine, lună cu lună, an cu an, e ca o cursă la raliuri în care trebuie să treci etapele în șerposul și sinuosul drum pe care-l ai de trecut.


Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea.
Măcar n-o să-ți pară rău mai târziu că nu ai încercat să faci eforturi, face parte din viață să ne asumăm că riscul inițiativei se poate transforma în eșec.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Tot ce-Mi dă Tatăl, va veni la Mine; și pe cel ce vine la Mine nu-l voi scoate afară;
Sfânta Evanghelie după Ioan, capitolul 6 verset 37 -

Dacă stai s-o gândești mai la rece, Cain a făcut fraticid și a fost oarecum ferit de pericole și a avut familie, majoritatea nu fac nici pe sfert ca el și de ce ar pune presiuni așa mari pe sine cum că n-ar fi demni ?

Chiar și faptul că mă consider nedemn de Dumnezeu, dacă folosesc asta ca pe o barieră în a mă apropia de El când Dumnezeu ne așteaptă înseamnă că avem mândrie.


Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba.
Ion Iliescu ce talent are, în afară de a minți, a escroca și a face diversiune și uite că nu se învinovățește că are 92 de ani și umbrește pământul, ci vrea chiar să facă chiar centenarul.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 20.10.2022 at 23:24:28.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.11.2022, 21:04:10
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta. Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam. Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata? Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea. Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Deja de la cum incepi mesajul pare ca tu personal esti problema ta.

Pt o casatorie ai nevoie de

1. Doi oameni compatibili si normali la cap
2. Doi oameni normali la cap care sa fie unul in pragul de toleranta al celuilalt.
3. Sa te ajute Dumnezeu sa gasesti unul potrivit.


Acum verifica si tu ce e cu tine. Din ce vad esti pretentioasa. Asa cam cu o putina doza.

Pari o printesa in lumea ei care viseaza la un print dar care nunintelege ca nu exista ce viseaza si ca toti barbatii sunt normali.

Spune-ne mai multe despre cum vrei safie barbatil tau. Ce relatii ai avut pana a cum s-au inchiscine le-a inchis. Pacate? Relatia cu Biserica?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.11.2022, 09:29:52
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

https://m.youtube.com/watch?v=FpHyChK-M0s
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.11.2022, 13:30:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta. Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam. Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata? Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea. Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Iti cauti destinul personal? Familia, aproapele, comuniunea, Domnul Hristos, demintatea (a fi vrednica) de El?
Poftim, asculta acest sfat fratesc, prietenesc, sau asta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.11.2022 at 13:34:52.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.11.2022, 20:00:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Iti cauti destinul personal? Familia, aproapele, comuniunea, Domnul Hristos, demintatea (a fi vrednica) de El?
Poftim, asculta acest sfat fratesc, prietenesc, sau asta.
Draga Moroncele, acum ca ti-ai facut si canal de youtube, vedem cu totii cine esti.

Nu ai fata de om normal la cap, pari doar un ratacit fara minte, care debiteaza chestii pe diferite subiecte.

Adica eu am avut dreptate tot timpul, acum pe canalul ala doar confirmi tot ce am spus.

Ai o imagine de om pierdut, ratacit, care debiteaza chestii.

Iti recomand sa te aduni si cu mintile si cu viata.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.11.2022, 22:44:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Draga Moroncele, acum ca ti-ai facut si canal de youtube, vedem cu totii cine esti.

Nu ai fata de om normal la cap, pari doar un ratacit fara minte, care debiteaza chestii pe diferite subiecte.

Adica eu am avut dreptate tot timpul, acum pe canalul ala doar confirmi tot ce am spus.

Ai o imagine de om pierdut, ratacit, care debiteaza chestii.

Iti recomand sa te aduni si cu mintile si cu viata.
(Off topic: Stiai ca threadul asta nu e despre mine si nici despre laudaroseniile tale pe seama "imaginilor" mele? Ti-am mai raspuns la insulte: "cine zice ala e!" (Ti-am bolduit problema de care suferi cumplit! Realizezi care e?) Pe de alta parte parerea ta "competenta" in orice domeniu echivaleaza cu zero din moment ce esti un tembeolog raspopit care neaga dreapta credinta si ascultarea Celor 7 Trambite Apocaliptice in ciuda evidentei si a minunilor pentru a imbratisa parerea generala a lumii si a babilonul ei cel mare: "sfanta" ratiune "inteleapta' a marelui papalâc stiintific inchizitorial si constiinta "morala" a lumii! Asta-i imaginea mea fara sapca. Nu ma rusinez cu ea! Multumesc oricum, nu te judec ca ma judeci ci iti multumesc ca mi-ai dat atentie si ti-ai exprimat o parere.)

Revenind la subiect.
Nicoleta1989,
De ce ti-ai pus data revolutiei romane crestine dupa nume? Te-ai nascut in 1989? Daca, da, atunci iata, asta a fost menirea ta, ti-ai implinit-o deja, te-ai nascut in anul eliberarii noastre de sub sistemul totalitarist comunist.Esti o bucurie!

Daca vrei un scop mai inalt pentru viata ta, atunci roaga-L pe Dumnezeu sa te faca sfanta, asemenea sf. Nicolae. Nu este scop mai mare si mai inalt decat credinta si iubirea de Dumnezeu.

Ai urmarit sfaturile crestine pentru a-ti simplifica viata?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.11.2022 at 22:47:16.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.11.2022, 00:27:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
[font="Century Gothic"]
Revenind la subiect.
Nicoleta1989,
De ce ti-ai pus data revolutiei romane crestine dupa nume? Te-ai nascut in 1989? Daca, da, atunci iata, asta a fost menirea ta, ti-ai implinit-o deja, te-ai nascut in anul eliberarii noastre de sub sistemul totalitarist comunist.Esti o bucurie!

Daca vrei un scop mai inalt pentru viata ta, atunci roaga-L pe Dumnezeu sa te faca sfanta, asemenea sf. Nicolae. Nu este scop mai mare si mai inalt decat credinta si iubirea de Dumnezeu.

Ai urmarit sfaturile crestine pentru a-ti simplifica viata?
Halucinatii, rog sa fie ignorate...
Asta este astrologie ieftina, de sectar. Babism si semivrajitorie. Din aia data de sectari la fraieri.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.11.2022, 07:37:38
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.975
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii.
..................
Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata?
.....................
Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Bine ai venit, nicoleta1989!
Te rog sa ma ierti ca am redus mesajul tau la raspunsul cuprins chiar in mesajul tau, dar te mai rog sa nu respingi aceasta sugestie (de sfat) pe care ti-o propui chiar tu fara sa vrei si fara sa stii.

Mie mi se pare (si poate gresesc, deci iarta-ma!) ca ai intrat aici prima data tot asa ca intr-o biserica, adica nu din obisnuinta(banuiesc), ci dintr-o durere trecuta de limita, recunoscand ca desi te-ai rugat lui Dumnezeu, poate nici El nu te considera demna de El daca chiar si tu spui asta.
Nu cred ca asta e o mare problema, ci mai important este ce vrei tu sa reusesti referitor la aceasta problema; aici sunt toate durerile tale pentru ca nu ti-ai propus nimic in acest sens.
Crede-ma ca incercand da fii placuta lui Dumnezeu se rezolva toate celelalte greutati din viata ta pentru ca:

33. Căutați mai întâi împărăția lui Dumnezeu și dreptatea Lui și toate acestea se vor adăuga vouă.(Mt6,33)

Asadar incearca, adica propune-ti sa intri prin gandurile, vorbele si faptele tale in voia lui Dumnezeu si toata viata ta se va schimba. Nu cauta sa te schimbi tu, ci cauta sa intri in Voia Lui si prin aceasta cautare viata ta se va schimba neaparat, la fel si aprecierea ta despre tine.

Incearca, te rog, sa te culci trei seri la rand si sa adormi gandindu-te care ar fi Voia Lui privind obiectivele programate pentru ziua ta de maine. Daca faci asta de trei ori la rand cu seriozitate, vei observa ca vei vrea sa continui fara sa stabilesti o limita de timp, iar cand vei constata ca te rogi pentru binecuvantarea tatalui tau, atunci vei afla ca ai reusit sa faci Voia Lui, iar El, Dumnezeu, se va bucura mai mult ca tine.
Bucura-te de bucuria ta facand Voia Lui!




P.S.Observ ca nu nu ai mai revenit pe forum; poate ca ti-e greu sa te destainui in public asa cum ai facut-o prima data si te inteleg. Daca te ajuta poti sa-mi raspunzi in MP. Doamne ajuta!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.11.2022, 13:20:15
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Halucinatii, rog sa fie ignorate...
Asta este astrologie ieftina, de sectar. Babism si semivrajitorie. Din aia data de sectari la fraieri.
Halucinogene, tu esti un fel de diogene damigene mare baron de mieunhauhauzen mare mitoman provocator. Iata, dupa ce ai luat o pauza de somn pacatos vi iar pe forum ca un infometat si insetat dornic de tupeul tau si ca foarte mare tembeolog raspopit care ai adoptat ateismul globalist babilonist-babistic vrei tu, pripit pana in maduva oaselor, sa dai lectii si sa aperi ortodoxia.

Pai asa mare ortodox esti tu ca ai ajuns sa aperi ortodoxia de... de... Hristos-Cuvantul care se vesteste prin Cele 7 Trambite ale Sale? Ti se pare ca Trambitele au atacat si prigonesc ortodoxia?

Insa fiindca tu esti un cacacios pe dos care nu vrei si nu poti crede decat cu circulara de la mai mari iata iar imi faci analiza peste analiza ca un pripit, speriind si pripind cititorii ca sa se ia dupa tine, folosindu-te de marota sectara (nu-s sectar daca io ca ortodox cred in ortodoxie si merg mai departe cu Credinta, crezand si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Domnului).
Mare ipocrit te dovedesti daca in timp ce ma "analizezi" gasindu-ma din interes rau ca sa ma poti eticheta in fel si chip cu toate halucinatiile tele pripite ca un vrednic de marea inchizitie a marelui papalâc, adica de foocul gheenei, te intreci pe tine insuti in ravna de a sluji satanizarea si sectarizarea ortodoxiei respectiv aservind-o prin tine si prin mai marii tai pripiti, marelui papalâc inchizitorial halucigand si pripind drept credinciosii, halucinand ca cica faceti impreuna ascultare de Hristos si de biserica Lui unica autoberoificandu-va in mod pripit intre voi si avand impresia halucinanta ca voi aparati ortodoxia si nu Hristos-Cuvantul Care vine impreuna cu sfintii Sai biruitori vestindu-se si daruindu-ne Cuvantul lui Dumnezeu pentru Biserica Lui unica al carui Cap este.

Nu mai speria oamenii cu fricile si cufurelile tale aruncand pripelile tale tulburatoare pe cititori si terorismele tale acuzatoare pe mine, mintind si calcand pe altii in picioare ca sa te lauzi tu! Greu iți va fi tie in ziua aceea daca nu te pocaiesti! Io te iert ca-mi dau seama ca ai fost tzepuit dar ai si tu o vina daca ridici la rang de virtute autotzepuiala si intretinerea tepuielii primite kkdău de la regimul comunist si de la sistemul aservit lui.

Halucigănele, ti-am mai zis, cine zice ala e!!

Deci esti exact asa cum te descrii: esti un halucinat-halucinant semivrajitor ce arunca cu halucinatii infricosatoare bazate pe necredinta in Dumnezeu si bazate pe credinta ta pripita si oarba in astrologia globalist-neopagana, luptand cu disperare sa faci prozelitism sectar lumesc antihristic neobabilonic mentalist lipsit de har asmutind si inhaitand cititorii la exclusivism "ortodox" cacacios pe dos.

Daca m-ai provocat atunci asta-i raspunsul meu, de care iti era dor din moment ce ma provoci iar pe toate threadurile! Io nu te acuz, nu te etichetez, ti-am zis doar ca ai fost ajutat sa te pripesti si ca persisti in pripeala pe care ai revenit sa ti-o glorifici ca mare virtiutie.

Rog cititorii a ierta iesirile in decor ale tembeologului raspopit care ma agatza la fiecare postare deviind de la subiect firele de discutie pentru a mintii despre mine nascocind si propagand barfologie calomniatoar-denigratoatre ca sa-si satisfaca pofta iubirii de sine si de tupeu maxim, prostesc. E decat un pripit autotzepuit care se crede mare incercand sa tzepuiasca si sa propage autotzepuiala lui intre ortodocsi ca mare virtiutie, halucigeneratie care din pricina necredintei il tulbura foarte tare si nu poate sa se impace decat cu "infailibilitatea" lui personala, patima trufiei-mandre lumesti si a laudaroseniei la maxim!

Cica el se da mereu ca apara ortodoxia si ca apara oile ortodoxe si cititorii de.... ... de Cele 7 Trambite Apocaliptice, adica de Dumnezeu, si in "mila" lui ipocrita si vicleana, minteresata, vrea mereu sa ma pocaiesc io asa k el si asa k lumea!

Deci vedeti si va paziti ca barronul de Mieunhauhauzen mare halicinogen va face la buzunare (alea din inima, suflet, minte, inchipuire, vise). Vi-l scoate pe Hristos-Cuvantul impreuna cu Trambitele, cu icoanele si Biserica ortodoxa unica, le scaote din voi inchinandu-va la lume si la duhul ei ateist, pagan, la satanism si neopaganismul modern, la egipsihologie si gipsihiatrie "medicala" si la globalismul babilonian. E mare vrajitor tembeologul raspopit caci se prezinta sub fatza si icoana sf. Grigorie Palamas ca mare aparator al ortodoxiei de eretici, de sectari neoprotestanti, dand sfaturi tupeiste, pocaindu-va pe sfinvers, pripit, dandu-va sfaturi teroriste, punandu-va juguri grele de dus, dandu-va "canoane" ca "mare" duhovnic, trimitandu-va sa va rugati indelung, sa va spovediti, sa mergeti la biserica in ciuda faptului ca nu-i preot practicant, nu-i duhovnicul vostru, defapt inaltandu-se peste preotii si biserica ortodoxa la care activati.

Si el are tupeul sa ma faca pe mine nebun, eretic, sectant sau altele.

Halucinogene, te-am iartat si de data asta ca Mos Craciun!

Chiar ma bucur ca ai reaparut din spuma marii ca al 8-le pitic, fiindca credeam ca ai murit si-mi parea rau desi a fost pace si liniste fara provocarile tale ipocrite, pripite. Dar decat sa prigonesti Biserica Domnului mai bine ti-ai lua asa ca mine si ti-ai atarna asa o piatra de moara de gat si te-ai arunca inapoi in mare ca sa nu mai iesi afara de acolo vrand sa reprigonesti Trambitele Apocaliptice, caci mai bine ti-ar fi tie in viitor!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.11.2022 at 15:15:22.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
blestem, casatorie, familie, scop

Thread Tools
Moduri de afișare