Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.03.2013, 21:32:30
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
Stai sa vezi rock-ul crestin. Ceva de speriat.
Tii se pare tie ca in acele piese se injura.. transmite un mesaj ortodox pe un ton rap.
Cica din secte.. maine o sa mii se spuna ca am baut namol...

Va auziti ce spuneti ?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.03.2013, 21:40:11
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Tii se pare tie ca in acele piese se injura.. transmite un mesaj ortodox pe un ton rap.
Cica din secte.. maine o sa mii se spuna ca am baut namol...

Va auziti ce spuneti ?
"Mesajul ortodox" se transmite prin muzica psaltica.
In rest, panica asta creata de cipuri are origini in sectele ce ne-au navalit dupa '90. Nu cred ca e nevoie sa iti enumar sectele cu cel mai puternic mesaj apocaliptic.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.03.2013, 21:41:13
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Poti tu sa zici ca ce ne spune din Noul Testament -> Apocalipsa nu se vor intampla.. ?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 14.03.2013, 21:43:55
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Va auziti ce spuneti ?
Eu spun că dacă nici Mihai, care e preot, nu știe ce zice...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.03.2013, 21:47:57
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Doi ani am studiat masoneria, illumati, satanism, apocalipsa, controlarea mintii, mesaje subliminale, puternive guvernului.

Doar pentru ca el nu a studiat astea nu inseamna ca nu exista... documentarele exista si nu sunt asa facute dupa vorbe, dupa dovezi clare, si cele din biblie se leaga cu intamplarile.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.03.2013, 21:54:02
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Poti tu sa zici ca ce ne spune din Noul Testament -> Apocalipsa nu se vor intampla.. ?
Se vor intampla.
Dar poti sa spui tu cand?
Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Doi ani am studiat masoneria, illumati, satanism, apocalipsa, controlarea mintii, mesaje subliminale, puternive guvernului.

Doar pentru ca el nu a studiat astea nu inseamna ca nu exista... documentarele exista si nu sunt asa facute dupa vorbe, dupa dovezi clare, si cele din biblie se leaga cu intamplarile.
Puteai sa faci ceva folositor pentru sufletul tau in perioada asta. Ti-ai canalizat energia in directia gresita.
Iar despre ziua aceea și despre ceasul acela nimeni nu știe, nici îngerii din cer, nici Fiul, ci numai Tatăl.
Luați aminte, privegheați și vă rugați, că nu știți când va fi acea vreme.
p.s. asa fac si sectantii, isi consuma energia si timpul cu studiul vremurilor apocaliptice.

Last edited by mihai07; 14.03.2013 at 22:01:40.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.03.2013, 21:58:30
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Domnule Preot... inainte sa spuneti ca sunt din nu stiu ce secta... sau cine a zis ca sunt din o secta, va rog sa studieze documentarele urmatoare si dupa sa faca afirmatii pripite:

Ingerul Digital
Demascarea Industriei Muzicale
Conspiritus Remake - Conspiratia Illuminati
OZN-urile - Dovada unei inselari demonice
Agenda Noii Ordini Mondiale intr-un Joc de Carti
Astana - Capitala Illuminati
Mesaje subliminale in desenele animate

EDIT: Domnule Preot.. nu pot sa spun cand.. dar D-zeu ne-a dat indicii cand vor fii aceste timpuri.. (ex.. semnul 666 pe frunte sau pe mana dreapta), deja in America se pun aceste micro-chipuri.. si in ceva timp va fii obligatoriu peste tot pentru ca se va forma o Noua Ordine Mondiala..
Illuminati sunt adevaratii conducatori ai lumii, presedinti s.a.m.d sunt doar niste maionete care ii controleaza, ameriicani au tehnologii uimitoare, ei pot creea cutremure cu ajutorul HAARP ( trimiterea a 1.000.000 WATI in pamant ), nici nu se poate zice de altceva.. ei pot sa vindece si sida.. bolile se pot vindeca si sa iti mentii corpul sanatos cu electrizarea sangelui ( electrizare foarte foarte mica.. e ca o curatare a sangelui.. )

Ei deja au in plan "Venirea" lui Hristos (Antichrist-ul) vor simula pe cer o cruce cu ajutorul tehnologiei, cu cele 4 sateliti ce inconjoara pamantul... si vor face traduceri in toate limbile ca tot glob-ul sa il auda pe Antichrist.. totul e planificat...
Atacul din 9 Septembrie a fost defat un mare ritual satanic.. deschiderea unei porti stelare (ei acumuleaza foarte multa energie negativa... si isi avanseaza cunostintele [ nu pot explica in termeni tehnici ], si se mai joaca si cu numerologia, DUMNEZEU a blestemat numerologia, iar satanistii se joaca de a "dumnezeul" si il provoaca pe El...
Si in fum se poate vedea chipuri de om.. iar avioanele au venit la timpul potrivit pentru numerologie (controlare perfecta + sincronizare)
Guvernul American putea trimite o racheta.. dar cum am spus.. exista in spate niste oameni care controleaza tot..

Last edited by Armyw0w; 14.03.2013 at 22:06:23.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.03.2013, 22:22:49
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Domnule Preot... inainte sa spuneti ca sunt din nu stiu ce secta... sau cine a zis ca sunt din o secta, va rog sa studieze documentarele urmatoare si dupa sa faca afirmatii pripite:

Ingerul Digital
Demascarea Industriei Muzicale
Conspiritus Remake - Conspiratia Illuminati
OZN-urile - Dovada unei inselari demonice
Agenda Noii Ordini Mondiale intr-un Joc de Carti
Astana - Capitala Illuminati
Mesaje subliminale in desenele animate

EDIT: Domnule Preot.. nu pot sa spun cand.. dar D-zeu ne-a dat indicii cand vor fii aceste timpuri.. (ex.. semnul 666 pe frunte sau pe mana dreapta), deja in America se pun aceste micro-chipuri.. si in ceva timp va fii obligatoriu peste tot pentru ca se va forma o Noua Ordine Mondiala..
Illuminati sunt adevaratii conducatori ai lumii, presedinti s.a.m.d sunt doar niste maionete care ii controleaza, ameriicani au tehnologii uimitoare, ei pot creea cutremure cu ajutorul HAARP ( trimiterea a 1.000.000 WATI in pamant ), nici nu se poate zice de altceva.. ei pot sa vindece si sida.. bolile se pot vindeca si sa iti mentii corpul sanatos cu electrizarea sangelui ( electrizare foarte foarte mica.. e ca o curatare a sangelui.. )

Ei deja au in plan "Venirea" lui Hristos (Antichrist-ul) vor simula pe cer o cruce cu ajutorul tehnologiei, cu cele 4 sateliti ce inconjoara pamantul... si vor face traduceri in toate limbile ca tot glob-ul sa il auda pe Antichrist.. totul e planificat...
Atacul din 9 Septembrie a fost defat un mare ritual satanic.. deschiderea unei porti stelare (ei acumuleaza foarte multa energie negativa... si isi avanseaza cunostintele [ nu pot explica in termeni tehnici ], si se mai joaca si cu numerologia, DUMNEZEU a blestemat numerologia, iar satanistii se joaca de a "dumnezeul" si il provoaca pe El...
Si in fum se poate vedea chipuri de om.. iar avioanele au venit la timpul potrivit pentru numerologie (controlare perfecta + sincronizare)
Guvernul American putea trimite o racheta.. dar cum am spus.. exista in spate niste oameni care controleaza tot..
Eu zic sa nu mai citesti atat de mult blogul lui saccsiv. Dauneaza.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.03.2013, 22:24:18
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
Eu zic sa nu mai citesti atat de mult blogul lui saccsiv. Dauneaza.

Ala fiind ? Pana si un preot ma face nebun 8-| Ce urat a decazut lumea in fata adevarului.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 14.03.2013, 22:33:42
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

La un psiholog ai încercat?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare