Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 12.12.2010, 00:09:07
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Bine ai revenit, Maris!Multi ne hranim sufletele din cuvintele tale inspirate!
Iti multumesc, Rodica draga, pentru apreciere desi nu o merit.
Sa stii ca nu am parasit forumul si nici pe voi, ci doar am luat
o pauza de isihie, de linistire, de contemplare. Acum, pentru
mine timpul actiunii s-a diminuat in favoarea celui al isihiei si
al contemplarii. "...vreme e a vorbi si vreme a tacea..." De
vorbit am vorbit, acum e vremea tacerii. Sa incercam cu totii sa
pregatim o iesle curata in sufletul fiecaruia si sa aprindem si o
candela in inima, acum in preajma marii sarbatori a nasterii
Mantuitorului nostru Iisus Hristos, Cel ce S-a jertfit pentru noi,
pacatosii. Iertati-ma si pe mine, pacatosul cel dintai.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #232  
Vechi 12.02.2011, 18:26:37
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Am nevoie URGENTA sa pot intra in legatura cu CRISTINA 2012.Din pacate nu a mai aparut pe forum de cateva luni. Daca ma poate ajuta cineva cu o adresa de mess sau un nr de telefon, astept mesaj pe privat. Stiu ca obisnuia sa mearga la Biserica Rusa.. asta este singurul indiciu pe care il am.
  #233  
Vechi 18.02.2011, 16:25:56
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Am nevoie URGENTA sa pot intra in legatura cu CRISTINA 2012.Din pacate nu a mai aparut pe forum de cateva luni. Daca ma poate ajuta cineva cu o adresa de mess sau un nr de telefon, astept mesaj pe privat. Stiu ca obisnuia sa mearga la Biserica Rusa.. asta este singurul indiciu pe care il am.
  #234  
Vechi 18.02.2011, 16:38:02
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Iertati-ma si pe mine, pacatosul cel dintai.
Sa ne dea Domnul o lume in care cel dintai pacatos sa fii dumitale. Amin.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
  #235  
Vechi 19.02.2011, 23:08:20
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit Sos sos sos sos sos

Am nevoie URGENTA sa pot intra in legatura cu CRISTINA 2012.Din pacate nu a mai aparut pe forum de cateva luni. Daca ma poate ajuta cineva cu o adresa de mess sau un nr de telefon, astept mesaj pe privat. Stiu ca obisnuia sa mearga la Biserica Rusa.. asta este singurul indiciu pe care il am.
  #236  
Vechi 04.03.2011, 20:21:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Curatenie de primavara . . . !

Din cei 300 de "prieteni " din lista mea , voi sterge cam 40% ! Imi pare extrem de rau , dar lucrurile se indreapta intr o direcie gresita aici din multe puncte de vedere . Fiecare isi face curatenie in "casa " lui , asa ca a venit vremea si aici , in casa "mea " ! Chiar daca este vorba de o prietenie virtuala , un gram de sinceritate este necesar . Doamne ajuta , si post binecuvantat !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #237  
Vechi 04.03.2011, 20:26:03
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb incearca

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Am nevoie URGENTA sa pot intra in legatura cu CRISTINA 2012.Din pacate nu a mai aparut pe forum de cateva luni. Daca ma poate ajuta cineva cu o adresa de mess sau un nr de telefon, astept mesaj pe privat. Stiu ca obisnuia sa mearga la Biserica Rusa.. asta este singurul indiciu pe care il am.

I-ai trimis mesaj privat? Incearca si-ti va raspunde. Este un suflet de crestin autentic.
  #238  
Vechi 04.03.2011, 21:16:56
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Este un suflet de crestin autentic.
Asta numai Dumnezeu stie cel mai bine ! El ne cunoaste inainte de a fi , si dincolo de existenta nostra trecatoare de aici . M-am cutremurat citind in clipele de seara , ca si duhovnici vor fi in iad , dar m-am bucurat citind totodata , ca si cei din urma vor fi cei dintai ! Post binecuvantat !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #239  
Vechi 04.03.2011, 22:32:30
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Din cei 300 de "prieteni " din lista mea , voi sterge cam 40% ! Imi pare extrem de rau , dar lucrurile se indreapta intr o direcie gresita aici din multe puncte de vedere . Fiecare isi face curatenie in "casa " lui , asa ca a venit vremea si aici , in casa "mea " ! Chiar daca este vorba de o prietenie virtuala , un gram de sinceritate este necesar . Doamne ajuta , si post binecuvantat !+
Asta cu listele de "prieteni" e o prostie in mare parte. Bag de seama ca multi trimit cereri de prietenie doar pt. a avea cat mai multi in lista. Cand mai intram pe comunitate de exemplu dadeam respingere la majoritatea pe motivul asta.
  #240  
Vechi 04.03.2011, 22:46:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Asta cu listele de "prieteni" e o prostie in mare parte. Bag de seama ca multi trimit cereri de prietenie doar pt. a avea cat mai multi in lista. Cand mai intram pe comunitate de exemplu dadeam respingere la majoritatea pe motivul asta.
Ai dreptate , dar trebuie sa ne gandim ca putem rani pe cel nevinovat , de aceea o perioada de "incercare " se impune . Spatiul virtual e precum in viata reala , cu bune , cu rele , dar si acest spatiu este atat de trecator . . . ! Oricum , singurul neschimnbat este tot Dumnezeu , si El merita sa fie in lista sufletului tuturor !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 19:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 09:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 03:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 06:51:36