Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 23.02.2007, 22:21:58
olgutza olgutza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2007
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefan500
Am incercat sa gasesc o fata pe internet si nimic...
Potzi cauta in continuare,dar lasa gandurile de sinucidere.Nici o fata zdravana la cap nu vrea un baiat cu ganduri de astea.Incearca sa fii optimist,sa vezi partea plina a paharului,sa mergi la un duhovnic sa te spovedesti,si astfel nu va mai avea diavolul drepturi asupra ta,drepturi pe care tu i le-ai dat.Iarta-i si intelege-i pe cei din jurul tau,iubeste-i si vei vedea urmarile.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #112  
Vechi 23.02.2007, 23:08:42
ami19 ami19 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2007
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de olgutza
Citat:
În prealabil postat de ami19
pisicuta35 ti-a dat niste sfaturi foarte bune incerca sa le urmezi.

tu chiar crezi ca o sa gasesti femeia perfecta pentru tine pe net? net-ul e o lume imaginara , toate femeile sunt superbe , inteligente si cuminti. iesi in lumea reala daca vrei cu adevarat o relatie serioasa. inscrie-te in ASCOR ,mergi la o sala de sport ( sunt pline de fete mai ales ca vine primavara ) , spui ca ti-ar placea sa ii ajuti pe copii orfani de ce nu mergi sa te inscrii ca voluntar intr-o organizatie ? chiar trebuie sa te duca cineva de mana? Dumnezeu nu te ajuta in momentul asta sa o gasesti pe cea care ar fi perfecta pentru tine pentru ca probabil o vei speria !! stiu suna groaznic , dar cate fete ar ramane alaturi de tine daca tu la prima intalnire le spui ca din cand in cand vrei sa iti pui capat zilelor?! inceraca sa te pui un pic pe picioare , renunta la gandurile sinucigase si apoi toate o sa vina de la sine. o sa-ti gasesti o prietena , o sa-ti faci o familie si o sa intelegi ca viata asta chiar daca are suisuri si coborasuri e superba si merita traita chiar daca dai cu capul de pragul de sus in fiecare zi.

p.s. chiar daca crezi ca nu valorezi nimic in ochii celorlalti sa stii ca gresesti citeste toate mesajele de mai sus si o sa vezi ca oamenilor le pasa de tine , nu s-ar fi obosit sa scrie pe topic daca nu valorai nimic . Daca pentru ei care nu te-au vazut nici macar o data esti important , gandeste-te ca pentru familia ta esti de o mie de ori mai important chiar daca nu stiu sa iti spuna asta in fiecare zi.
Eu am cunoscut un baiat pe net si ne pregatim de casatorie
mie comunicarea pe internet nu mi se pare o comunicare reala , in plus ca sa iesi din starea de depresie cea mai buna metoda e implicarea intr-o activitate , socializarea . de asta i-am sugerat sa caute o organizatie in care sa se inscrie , sa faca voluntariat , sa mearga la o sala de fitness scopul fiind acela de a cunoaste oameni noi si ,de ce nu ,de a gasi o persoana alaturi de care sa poata intemeia o famile.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 24.02.2007, 03:19:31
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de olgutza
Eu am cunoscut un baiat pe net si ne pregatim de casatorie
Felicitari si Casa de Piatra!
Reply With Quote
  #114  
Vechi 24.02.2007, 05:07:10
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alexandr_Bazil
o propunere...asculta Manowar :P(cred ca esti indeajuns de influentabil cat sa te afecteze muzica lor) Inspira la optimism, si in general la un spirit de luptator.
ba, eu iti recomand "Foc de artificii" si "Muzica apelor" de Haendel.
Reply With Quote
  #115  
Vechi 25.02.2007, 16:03:05
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Sau sonate de Scarlatti , concerte brandemburgice de J. S Bach, Vivaldi, Chopin, Ceaicovski, muzica clasica face bine la nervi si la suflet, numai bine tuturor!
Reply With Quote
  #116  
Vechi 02.03.2007, 15:57:41
PISICUTA35 PISICUTA35 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.02.2007
Mesaje: 90
Implicit

Cred ca tie a inceput sa-ti faca placere sa vi pe site si sa ne spui din 2 in 2 zile ca te sinucizi.
Te hranesti cu asta!

Noi am incercat sa te sfatuim, cum ne-am priceput mai bine, dar daca tu nu si nu....

Un om la 85 de ani daca il intrebi daca mai vrea sa traiasca, iti va spune ca da, iar tu ai 24 de ani si zici ca viata s-a incheiat, tu care ai viata inainte si poti schimba multe, multe lucruri, numai sa VREI...


Reply With Quote
  #117  
Vechi 02.03.2007, 15:57:57
PISICUTA35 PISICUTA35 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.02.2007
Mesaje: 90
Implicit

Cred ca tie a inceput sa-ti faca placere sa vi pe site si sa ne spui din 2 in 2 zile ca te sinucizi.
Te hranesti cu asta!

Noi am incercat sa te sfatuim, cum ne-am priceput mai bine, dar daca tu nu si nu....

Un om la 85 de ani daca il intrebi daca mai vrea sa traiasca, iti va spune ca da, iar tu ai 24 de ani si zici ca viata s-a incheiat, tu care ai viata inainte si poti schimba multe, multe lucruri, numai sa VREI...


Reply With Quote
  #118  
Vechi 02.03.2007, 16:43:12
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Daca o s-o fac, nu mai spun nimic. Gata. Nu va mai stric zilele, ca nu e bine pentru nimeni.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 02.03.2007, 16:58:22
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

De ce nu mergi pur si simplu si itzi alegi o fata pe care s-o iubesti. Una care sa semene cu cea pe care o visezi. Si nu te imprietenii cu ea, ci urmareshte-o in taina. Urmarashte-o luni si ani si incearca sa o faci fericita. :) Ce frumos este sa visezi doar la iubire. Cred ca ar trebui sa te consideri fericit ca ai astfel de idealuri, dorintze, visuri, deoarece eu nu mai reushesc sa doresc dragostea, in mine aceste sentimente par a fi prea obosite. Deci de ce esti trist? gaseshte-o, alege-o si asteapta fara sa i te aratzi, fara sa i te destainui.
Reply With Quote
  #120  
Vechi 02.03.2007, 17:14:53
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Ma gandeam si eu la o strategie asemanatoare, dar nu se poate pune in aplicare din lipsa de fata... ???
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Politistii romani se sinucid pe capete !!! guardian knight Generalitati 65 28.06.2014 23:34:11