Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 17.06.2008, 13:03:01
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

cunosc doi baieti care au avut si inca mai au un tata violent,nu zi de zi ...ci ocazional...in fine tot rau...si atat de mult au urat ceea ce facea tatal lor cu mama...asa de mult la-u dispretuit cu timpul...insa...s-au imprietenir si ei cu 2 fete...la inceput toate bune...pt ca dupa cativa ani sa aiba si ei tentative de violenta...probabil ca ori s-a transmis genetic aceasta pofta de a lovi..ori chiar urand aceste gesturi...dar vazandu-le zi de zi sau ocazional..s-a inregistrat undeva in creier...cine stie...grea situatie..
Reply With Quote
  #32  
Vechi 17.06.2008, 13:25:25
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

ce primitiv...sa iti bati sotia....urat....nu stiu ce sa zic...roaga-te, mergi la preot si discuta cu el...ce urat...:angry:
Reply With Quote
  #33  
Vechi 17.06.2008, 13:52:17
Noesis Noesis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2007
Mesaje: 320
Implicit

Citat:
În prealabil postat de quasar
cunosc doi baieti care au avut si inca mai au un tata violent,nu zi de zi ...ci ocazional...in fine tot rau...si atat de mult au urat ceea ce facea tatal lor cu mama...asa de mult la-u dispretuit cu timpul...insa...s-au imprietenir si ei cu 2 fete...la inceput toate bune...pt ca dupa cativa ani sa aiba si ei tentative de violenta...probabil ca ori s-a transmis genetic aceasta pofta de a lovi..ori chiar urand aceste gesturi...dar vazandu-le zi de zi sau ocazional..s-a inregistrat undeva in creier...cine stie...grea situatie..
Da si eu cunosc tot asa doi baieti. De unul ditre ei nu mai stiu nimic, ar nu e bine. Celalalt s-a insurat, are o fetita, nu demult a incercat sa isi omoare fetita, a incercat sa se sinucida, o bate pe nevasta-sa, si am impresia ca acum e internat la un spital de psihiatrie. A fost si la inchisoare pentru furt si nu mai stiu ce. E foarte violent. Si ma gandesc ca li se trage de la faptul ca nu au avut liniste in casa si l-au vaut pe tatal lor fiind violent incontinuu cat au fost copii.

Ei probabil ca nu stiu ce inseamna sa iti rezolvi problemele si conflictele civilizat cu vorba buna. Nu stiu ca trebuie sa mai lasi si de a tine si ca nevasta nu e animal.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 17.06.2008, 15:27:41
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesis
Citat:
În prealabil postat de quasar
cunosc doi baieti care au avut si inca mai au un tata violent,nu zi de zi ...ci ocazional...in fine tot rau...si atat de mult au urat ceea ce facea tatal lor cu mama...asa de mult la-u dispretuit cu timpul...insa...s-au imprietenir si ei cu 2 fete...la inceput toate bune...pt ca dupa cativa ani sa aiba si ei tentative de violenta...probabil ca ori s-a transmis genetic aceasta pofta de a lovi..ori chiar urand aceste gesturi...dar vazandu-le zi de zi sau ocazional..s-a inregistrat undeva in creier...cine stie...grea situatie..
Da si eu cunosc tot asa doi baieti. De unul ditre ei nu mai stiu nimic, ar nu e bine. Celalalt s-a insurat, are o fetita, nu demult a incercat sa isi omoare fetita, a incercat sa se sinucida, o bate pe nevasta-sa, si am impresia ca acum e internat la un spital de psihiatrie. A fost si la inchisoare pentru furt si nu mai stiu ce. E foarte violent. Si ma gandesc ca li se trage de la faptul ca nu au avut liniste in casa si l-au vaut pe tatal lor fiind violent incontinuu cat au fost copii.

Ei probabil ca nu stiu ce inseamna sa iti rezolvi problemele si conflictele civilizat cu vorba buna. Nu stiu ca trebuie sa mai lasi si de a tine si ca nevasta nu e animal.
astia nu-s chiar asa...pur si simplu cand se enerveaza ridica mana...dar de tras nu trag..ci stiu eu...am vazut pe unul smucind de mana pe prietena lui si piscand-o...nici asa nu e bine...in fine...deci..nici copiilor nu le e bine sa vada un tata violent...indiferent ca il dezaproba...se poate inregistra acolo undeva...
Reply With Quote
  #35  
Vechi 19.06.2008, 18:27:50
sanziana62 sanziana62 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 27
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru sanziana62
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmopolitan
Sotul meu este violent. Ma loveste si ma ameninta cu moartea. Desi ma straduiesc sa nu il contrazic, se enerveaza singur si incepe sa sparga obiecte prin casa. De multe ori ma loveste inainte de a spune ceva. Avem impreuna o fetita. Intr-un moment de slabiciune m-am apropiat de un alt barbat. Mi-am dat seama ca nu este corect si am renuntat repede la aceasta legatura extraconjugala. De curand am cunoscut o doamna care mi-a vorbit despre credinta si mi-a facut cunostinta cu un preot. Dansul m-a sfatuit sa nu ii vorbesc sotului meu despre aceasta aventura, sa ma rog si sa respect canonul pe care mi l-a dat. Barbatul pe care l-am cunoscut ar dori sa reluam legatura si sa ne casatorim. Mi-e tema ca ii va vorbi sotului meu despre toate astea. Eu insa tin foarte mult la sotul meu si nu doresc sa ma despart de el. Sotul meu este violent si din pacate nu pot sa ii marturisesc eu insami aceasta greseala. Ce ma sfatuiti?
...am citit doar azi mesajul tau...poate e tardiv ,dar sper ca ai ascultat sfaturile duhovnicului tau...Dumnezeu iti vorbeste prin el...sfaturile noastre sunt diverse...unii sunt mai blanzi ,altii mai transanti...dar adevaratele indrumari vin de Sus...Dumnezeu sa te-ajute !
Reply With Quote
  #36  
Vechi 26.06.2008, 01:46:05
Daniela.Matei Daniela.Matei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2008
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmopolitan
Sotul meu este violent. Ma loveste si ma ameninta cu moartea. Desi ma straduiesc sa nu il contrazic, se enerveaza singur si incepe sa sparga obiecte prin casa. De multe ori ma loveste inainte de a spune ceva. Avem impreuna o fetita. Intr-un moment de slabiciune m-am apropiat de un alt barbat. Mi-am dat seama ca nu este corect si am renuntat repede la aceasta legatura extraconjugala. De curand am cunoscut o doamna care mi-a vorbit despre credinta si mi-a facut cunostinta cu un preot. Dansul m-a sfatuit sa nu ii vorbesc sotului meu despre aceasta aventura, sa ma rog si sa respect canonul pe care mi l-a dat. Barbatul pe care l-am cunoscut ar dori sa reluam legatura si sa ne casatorim. Mi-e tema ca ii va vorbi sotului meu despre toate astea. Eu insa tin foarte mult la sotul meu si nu doresc sa ma despart de el. Sotul meu este violent si din pacate nu pot sa ii marturisesc eu insami aceasta greseala. Ce ma sfatuiti?
wow:hmmm: daca da in tine chiar ar trebui sa faci ceva , sa iei masuri! tu chiar suporti sa dea in tine!!!!????:dozingoff: Ceea ce ai facut tu , mai ales ca sunteti casatoriti nu este deloc frumos....eu zic sa nu-i spui ca sa nu agravezi situatia! nu ai nevoie de preoti , rugaciuni sau alti oameni ca sa-ti rezolvi problemele ci te TINE!!!....daca tu vrei sa ramai cu el , atunci asa sa faci ...dar gandeste-te la fetita ta si daca tatal ei ar fi un exemplu bun pentru ea! violenta in familie poate afecta destul de grav psihicul unui copil:angry:
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am nevoie de un sfat renata.story Generalitati 30 14.07.2011 21:12:04
Va rog as avea nevoie de un ajutor . biancaalexa Pelerinaje la locuri Sfinte 11 10.03.2011 18:35:06
Nevoie de un sfat... Elenacluj Generalitati 19 03.03.2011 14:12:10
As avea si eu nevoie de ceva sfaturi... goldfinger17 Generalitati 2 10.10.2008 23:45:27