Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.10.2010, 11:40:20
lourdes19 lourdes19 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.10.2010
Mesaje: 9
Implicit Locurile Sfinte

Ati fost in pelerinaj la locurile sfinte?
Ce impresii ati avut dupa?Ati simtit ca s-a schimbat ceva in viata voastra?
Care e perioada cea mai recomandata pt a merge acolo?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.01.2011, 16:41:36
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lourdes19 Vezi mesajul
Ati fost in pelerinaj la locurile sfinte?
Ce impresii ati avut dupa?Ati simtit ca s-a schimbat ceva in viata voastra?
Care e perioada cea mai recomandata pt a merge acolo?
Cel mai bine e să mergi iarna, dar cu ajutorul lui Dumnezeu am rezistat și vara, în perioada cea mai caniculară, culmea e că am suportat căldura mai bine ca acasă, deși era mai cald în Israel, dar peste tot era aer condiționat, în autocar, camera de hotel, magazine etc. Dacă ai anumite probleme de sănătate pentru care trebuie să te ferești de caniculă, atunci mai bine mergi iarna.

Înainte să plec credeam foarte mult în Dumnezeu, iar călătoria mi-a confirmat și mai mult existența Lui. Sunt niște locuri minunate și inedite pentru un creștin, cine se duce odată, se întoarce. Am fost o singură dată, dar am să mă mai duc. Multe ar fi de povestit. Am văzut 2 minuni, din piatra care a stat pe mormântul Domnului izvorăște mir, iar în Piatra Biciuirii am auzit lanțuri. Ambele pietre sunt din Biserica Sf. Mormânt. Sunt și mai multe minuni acolo, de Bobotează se întoarce Iordanul, de Schimbarea la Față coboară un nor pe muntele Taborului, de Paști se aprinde Lumina (sărbătorile sunt pe stil vechi acolo). Am văzut mormântul Maicii Domnului, Grădina Ghetsemani, Drumul Crucii, Iordanul și mai multe. Maicile sunt foarte primitoare, te servesc cu apă, suc și uneori cu prăjituri.

Last edited by camy_d; 04.01.2011 at 16:44:46.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cartile sfinte! miti29 Morala Crestina 3 30.10.2011 17:37:10
pelerinaj LOCURILE SFINTE hyllary Pelerinaje la locuri Sfinte 0 07.04.2010 21:09:23
Preotul care calca pe locurile bolnave cozia Preotul 29 28.10.2009 14:56:51
Orori sfinte romandragut Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 133 09.01.2008 15:07:08
deschiderea cartii sfinte lory_rose Generalitati 12 14.05.2007 23:08:34