Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.11.2011, 22:26:09
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Inteleg ce vrei sa zici. Dar eu in momentul de fata, nici nu stiu ce sa mai fac. Prietena mea zice cica sa fac si eu cum face fratele meu, sa fac scandal daca nu imi convine ceva si altele.
Baga id meu de mesenger in lista ta cosminas_gabryel93
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.11.2011, 22:31:32
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Prietena ta vrea razbunare pentru perioada in care respectiva si-a facut de cap iar ea a fost in planul doi.

Nici ea nu are un caracter prea frumos.
Poate o ajuti sa constientizeze greseala si sa-i puna capat.

Altfel, tu ai sa fii cel care o sa aiba de suferit in viitor de pe urma relatiei astea.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.11.2011, 22:31:59
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Inteleg ce vrei sa zici. Dar eu in momentul de fata, nici nu stiu ce sa mai fac. Prietena mea zice cica sa fac si eu cum face fratele meu, sa fac scandal daca nu imi convine ceva si altele.
Baga id meu de mesenger in lista ta cosminas_gabryel93
imi pare rau, dar nu o sa iau id-ul...... e mai bine sa ne rezumam doar la forumul de discutii.....
din cate vad prietena ta face mai mult scandal.... ar trebui sa o convingi ca nu e bine sa va mai bagati voi...... atat... lasati parintii sa rezolve ei... sa nu despartiti doi oameni care se iubesc.... pentru ca durerea lor nu ramane trecatoare in fata lui Dumnezeu..... si sa nu aveti aceeasi soarta dupa aceea....
doamne ajuta.....
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.11.2011, 22:36:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Problema cu fratele meu , este greu de inteles.
Nu este greu de inteles. A fost sedus, o sa profite de el cat se poate pe urma valea daca tipa o sa gaseasca ceva mai profitabil.
Daca are noroc si un dram de minte, se trezeste mai devreme si pleaca singur.

In cel mai rau caz, au sa se casatoreasca.

Si parintii sau tu n-ai nici un cuvant de spus in privinta asta, daca pana acum educatia nu si-a facut efectul iar ei n-au pus piciorul in prag mai devreme, e prea tarziu, jocurile au fost facute.
Orice incercati sa faceti din acest punct, nu o sa faca decat sa creasca tensiunea intre voi si nu e bine.
A luat o decizie, e major, responsabil, poate sa se intretina singur si sa o intretina si pe respectiva daca asa vede el viata.
Poate daca o sa incerce sa faca asta si vede cum e viata de fapt, se mai trezeste.

Citat:
Mai este problema cu prietena mea. Care plange, nu doarme noaptea, ca nu este deloc corect ceea ce face parinti mei, si fratele meu. Ea doar viseaza ca poate avea un viitor cu mine, poate sa fie cu mine si dupa facultate, dar ea crede ca dupa ce voi pleca eu la facultate, fratele meu o va aduce pe aceea acasa
Si daca o aduce ce?
Ce treaba are ea cu parintii tai, doar cu tine o sa stea nu cu parintii tai.
Si puteti face facultatea impreuna.

Last edited by AlinB; 19.11.2011 at 22:39:10.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 19.11.2011, 22:39:01
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Multumesc totusi ca ati incercat sa ma ajutati.

Eu pe fata asta o iubesc atata de mult ca, am acceptat din partea ei tot ceea ce s-a putut, pana sa ajung la pamant. Ea vrea sa se desparta de mine ca nu se face nimic inlegatura cu problema aceea, plange mereu. Oricat am incercat sa ii zic ca nu este bine, degeaba , nu s-a rezolvat nimic.

Infine ! Va multumesc inca odata, si Dumnezeu sa va ajute. Eu nu vreau decat sa vad cum mai o fi zilele urmatoare cu mine, blande sau tot aspre.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #16  
Vechi 19.11.2011, 22:39:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Multumesc totusi ca ati incercat sa ma ajutati.

Eu pe fata asta o iubesc atata de mult ca, am acceptat din partea ei tot ceea ce s-a putut, pana sa ajung la pamant. Ea vrea sa se desparta de mine ca nu se face nimic inlegatura cu problema aceea, plange mereu. Oricat am incercat sa ii zic ca nu este bine, degeaba , nu s-a rezolvat nimic.

Infine ! Va multumesc inca odata, si Dumnezeu sa va ajute. Eu nu vreau decat sa vad cum mai o fi zilele urmatoare cu mine, blande sau tot aspre.
Eu chiar n-am inteles ce vrea si cu ce o ajuta pe ea daca fratele tau se desparte de tipa aia.
Ce urmareste de fapt?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 20.11.2011, 00:06:03
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit ma crucesc!

Sincer cred ca problema se afla in curtea prietenei tale!!
Ea este cea care a rascolit aceasta problema pe toate fetele si care a bagat zanzanie intre voi;banuiesc ca orgoliul ii este lezat deoarece cealalta deja se pare ca si-a marcat teritoriul la voi acasa,adica la casa parintilor vostri-caci asa cum zicea cineva,nu poti vb despre casa ta.

Imi pare dubios felul in care prietena ta pune problema intr-o situatie pe care n-o priveste direct si in care nu are nimic de spus,datorita particularitatilor acestui caz!Nu este nici casa ei,nu sunt nici rudele ei(deoarece nu sunteti casatoriti)practic nu vad absolut nici un motiv de istericale din partea ei!Fratele tau nu va este dator voua cu nici o explicatie,ci numai parintilor vostri.

"Plange si nu doarme noaptea"...ce sa intelegem de aici?Motivul fiind care?Ca acea fata ramane peste noapte la fratele tau si au relatii sexuale???
Un om normal nu ar reactiona atat de emotional vizavi de acest aspect!
Eventual poti fi oripilat,socat,contrariat de aceste relatii libertine la asa o varsta,insa reactia prietenei tale este de netolerat.Care este titulatura ei in poveste?Este doar prietena ta,astazi.Maine poate sa nu mai fie!
Intelegi aluzia?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 20.11.2011, 00:34:12
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Multumesc totusi ca ati incercat sa ma ajutati.

Eu pe fata asta o iubesc atata de mult ca, am acceptat din partea ei tot ceea ce s-a putut, pana sa ajung la pamant. Ea vrea sa se desparta de mine ca nu se face nimic inlegatura cu problema aceea, plange mereu. Oricat am incercat sa ii zic ca nu este bine, degeaba , nu s-a rezolvat nimic.

Infine ! Va multumesc inca odata, si Dumnezeu sa va ajute. Eu nu vreau decat sa vad cum mai o fi zilele urmatoare cu mine, blande sau tot aspre.
Aha,am inteles.
Problema este la voi.

Si pana acum ce ti-a mai cerut prietena ta?Inteleg ca te santajeaza sentimental cu tot felul de nimicuri;cand vei realiza in ce postura esti,vei privi limpede situatia.

Deci daca inteleg bine,ea vrea ca in schimbul de a fi prietena ta sa-l desparta pe fratele tau de "aia".In cazul in care ei nu se despart,se va desparti ea de tine...
CUM DE NU SESIZEAZA NIMENI ACEASTA ANORMALITATE?
Pe bune,subiectul este la misto?

Este de netolerat cum unii bieti oameni raspund la santaje emotionale jenante din cauza "sindromului"de lipsa de afectiune.Nu numai ca nu ar trebui ca tu sa-i controlezi viata fratelui tau,insa ea nu are nici un amestec aici.Punct.

Gaseste-ti o fata linistita,lipsita de istericale si conditionari,cu care sa ai o relatie constructiva nu destructiva!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 20.11.2011, 00:38:25
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Aha,am inteles.
Problema este la voi.

Si pana acum ce ti-a mai cerut prietena ta?Inteleg ca te santajeaza sentimental cu tot felul de nimicuri;cand vei realiza in ce postura esti,vei privi limpede situatia.

Deci daca inteleg bine,ea vrea ca in schimbul de a fi prietena ta sa-l desparta pe fratele tau de "aia".In cazul in care ei nu se despart,se va desparti ea de tine...
CUM DE NU SESIZEAZA NIMENI ACEASTA ANORMALITATE?
Pe bune,subiectul este la misto?

Este de netolerat cum unii bieti oameni raspund la santaje emotionale jenante din cauza "sindromului"de lipsa de afectiune.Nu numai ca nu ar trebui ca tu sa-i controlezi viata fratelui tau,insa ea nu are nici un amestec aici.Punct.

Gaseste-ti o fata linistita,lipsita de istericale si conditionari,cu care sa ai o relatie constructiva nu destructiva!
yasmina, ei sunt de patru ani impreuna... crezi ca e asa usor sa renunti la o fata pe care o iubesti, dupa atata timp???? saracul baiat chiar e intre ciocan si nicovala...... e groasa situatia.... si pana la urma sangele apa nu se face...... singura solutie e sa se schimbe iubita lui.......
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 20.11.2011, 00:55:56
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
yasmina, ei sunt de patru ani impreuna... crezi ca e asa usor sa renunti la o fata pe care o iubesti, dupa atata timp???? saracul baiat chiar e intre ciocan si nicovala...... e groasa situatia.... si pana la urma sangele apa nu se face...... singura solutie e sa se schimbe iubita lui.......
Da,inteleg...4 ani de prietenie intre niste liceeni...Prieteniile sunt facute pt a cunoaste oameni mai bine,nu sunt contracte pe viata!!

Nu trebuie sa renunti usor la o fata pe care o iubesti,asa fara nici un rost.Dar aici sunt motive serioase,semne de intrebare,atitudini in neconcordanta.
Eu nu mi-as dori sa ma casatoresc cu un barbat care imi face scandal si-mi cere mie socoteala pt viata si alegerile rudelor mele!Nici cu unul care sa-mi puna conditii tot vizavi de rudele mele...Intelegi situatia?
Cine este aceasta persoana sa aiba atatea drepturi asupra rudelor mele?Pana una,alta nefiind casatoriti nu poate avea drepturi nici asupra mea,este clar?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog sa imi spuneti cn are CANTARILE: PuiMicGeorgiana Muzica Bisericeasca 1 05.11.2010 23:23:15
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 12.10.2010 00:02:47
va rog!!!spuneti-mi ce sa intamplat !!! Klapeman Intamplari adevarate 9 28.07.2010 12:47:06
Va rog, spuneti-mi cum ma sfatuiti sa reactionez? elizabeta Generalitati 28 14.11.2009 00:27:55
spuneti-va parerea alexa.oni Generalitati 12 06.01.2008 16:40:38