Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.08.2011, 18:34:04
soulonfire soulonfire is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2011
Mesaje: 8
Implicit problema mea...

Buna ziua.Nu imi doresc nici pe departe sa va incarc cu prblemele mele si pe dumneavoastra,insa acest forum mi s-a parut apt in a-mi raspunde la anumite framantari ale mele.Imi cer iertare daca va iau din timpul dumneavoastra,sunteti liberi sa treceti peste acest post iar eu va multumesc inca de pe acum ca aveti rabdare sa cititi.Ma simt de cele mai multe ori respinsa,sau pur si simplu ignorata...simt ca atrag repulsie si am momente cand imi provoc si mie asa ceva.Problema mea nu este de ieri,de azi...este dintotdeauna.Am impresia ca toata lumea,daca nu ma uraste,ma ignora...ori de cate ori incerc sa ma apropii de cineva se termina extrem de prost.M-am obisnuit sa iau vina asupra mea de cele mai multe ori,sa tac atunci cand cineva glumeste pe seama mea si sa incerc sa trec peste,dar cateodata simt ca explodez...in interiorul meu,nu spun la nimeni si ma interiorizez extrem de tare.Probleme de socializare am avut de mic copil...am fost batuta de ceilalti la joaca si am tacut (asta in copilaria mea cea indepartata).In fata tatei nu am curaj sa scot un cuvant,iar cea in fata careia incerc sa ma mai impun este sora mea...am avut o perioada in care simteam ca singurul care ma iubeste este Dumnezeu si le lasam pe toate in grija Sa insa simt ca am pacatuit foarte mult si de aceea sunt pedepsita cu aceasta ignoranta si ura din partea fiecaruia...poate o iau prea personal,poate pun prea mult la suflet,dar intreb si eu,nimeni nu are nevoie de mine?...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.08.2011, 18:47:55
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Roaga-te Maicii Domnului sa-ti dea un raspuns. Si Sf.Mucenic Valeriu Gafencu. Gasesti de cumparat acatistul lui la cateva librarii online, daca nu, il printezi, se gaseste usor pe net. Uite aici un link http://www.sfintii-inchisorilor.ro/2...-inchisorilor/ (gasesti de descartat si text, sa-l printezi, si audio, sa-l asculti pur si simplu)

Noi aici ne putem da doar cu parerea, si nu cred ca de pererile noastre ai nevoie, ci de un raspuns de sus. Raspunsurile noastre iti patrund in minte, si foarte posibil pe o ureche sa intre si pe alta sa iasa, ca nu suntem sfinti... dar raspunsurile de la sfinti si de la Dumnezeu iti intra in suflet. Ai nadejde si roaga-te pt un raspuns la intristarea ta. Maica Domnului sa te apere!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.08.2011, 18:50:20
Soaree Soaree is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.08.2011
Mesaje: 99
Implicit

Sigur ca toata lumea are nevoie de tine, dar in primul rand tu ai nevoie de tine.

Schimba-ti atitidinea fata de tine, respecta-te in ochii tai si va veni si respectul din partea celorlalti.

Ceea ce primim ca raspuns din partea societatii este de fapt ceea ce noi oferim, la nivel inconstient.

Invata sa te bucuri de tine insati, sa iti impui reguli si restrictii in atitudinea fata de ceilalti. Modestia este minunata, insa sa nu te transforme in acea prezenta apatica, cu o fata care cere mila din priviri. Fii demna in fata ta insati si vei obtine atentia si respectul celorlalti.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.08.2011, 19:30:17
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de soulonfire Vezi mesajul
poate o iau prea personal
E posibil, sau poate modul tau de abordare nu este unul ideal... oricum prieteni buni se gasesc greu.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.08.2011, 19:53:17
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de soulonfire Vezi mesajul
Buna ziua.Nu imi doresc nici pe departe sa va incarc cu prblemele mele si pe dumneavoastra,insa acest forum mi s-a parut apt in a-mi raspunde la anumite framantari ale mele.Imi cer iertare daca va iau din timpul dumneavoastra,sunteti liberi sa treceti peste acest post iar eu va multumesc inca de pe acum ca aveti rabdare sa cititi.Ma simt de cele mai multe ori respinsa,sau pur si simplu ignorata...simt ca atrag repulsie si am momente cand imi provoc si mie asa ceva.Problema mea nu este de ieri,de azi...este dintotdeauna.Am impresia ca toata lumea,daca nu ma uraste,ma ignora...ori de cate ori incerc sa ma apropii de cineva se termina extrem de prost.M-am obisnuit sa iau vina asupra mea de cele mai multe ori,sa tac atunci cand cineva glumeste pe seama mea si sa incerc sa trec peste,dar cateodata simt ca explodez...in interiorul meu,nu spun la nimeni si ma interiorizez extrem de tare.Probleme de socializare am avut de mic copil...am fost batuta de ceilalti la joaca si am tacut (asta in copilaria mea cea indepartata).In fata tatei nu am curaj sa scot un cuvant,iar cea in fata careia incerc sa ma mai impun este sora mea...am avut o perioada in care simteam ca singurul care ma iubeste este Dumnezeu si le lasam pe toate in grija Sa insa simt ca am pacatuit foarte mult si de aceea sunt pedepsita cu aceasta ignoranta si ura din partea fiecaruia...poate o iau prea personal,poate pun prea mult la suflet,dar intreb si eu,nimeni nu are nevoie de mine?...
Draga mea , cel mai dificil este sa ne acceptam pe noi insine , sa ne iertam si sa ne iubim(nu in sens plebeu desigur)....Apoi trebuie sa fim siguri pe noi si sa stim ca de obicei cum ne privim noi insine , asa ne recepteaza cel mai ades ceilalti...Nu e vorba ca ai fi pacatuit...Tine mai mult de firea ta...Incearca sa iti schimbi "lentilele" prin care te privesti si vei fi surprinsa de schimbare....Si sa stii ca multa lume are nevoie de tine, sa nu te indoiesti ! Unul din cei multi sunt EU....Astept sa te mai citesc!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.08.2011, 20:11:00
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de soulonfire Vezi mesajul
Buna ziua.Nu imi doresc nici pe departe sa va incarc cu prblemele mele si pe dumneavoastra,insa acest forum mi s-a parut apt in a-mi raspunde la anumite framantari ale mele.Imi cer iertare daca va iau din timpul dumneavoastra,sunteti liberi sa treceti peste acest post iar eu va multumesc inca de pe acum ca aveti rabdare sa cititi.Ma simt de cele mai multe ori respinsa,sau pur si simplu ignorata...simt ca atrag repulsie si am momente cand imi provoc si mie asa ceva.Problema mea nu este de ieri,de azi...este dintotdeauna.Am impresia ca toata lumea,daca nu ma uraste,ma ignora...ori de cate ori incerc sa ma apropii de cineva se termina extrem de prost.M-am obisnuit sa iau vina asupra mea de cele mai multe ori,sa tac atunci cand cineva glumeste pe seama mea si sa incerc sa trec peste,dar cateodata simt ca explodez...in interiorul meu,nu spun la nimeni si ma interiorizez extrem de tare.Probleme de socializare am avut de mic copil...am fost batuta de ceilalti la joaca si am tacut (asta in copilaria mea cea indepartata).In fata tatei nu am curaj sa scot un cuvant,iar cea in fata careia incerc sa ma mai impun este sora mea...am avut o perioada in care simteam ca singurul care ma iubeste este Dumnezeu si le lasam pe toate in grija Sa insa simt ca am pacatuit foarte mult si de aceea sunt pedepsita cu aceasta ignoranta si ura din partea fiecaruia...poate o iau prea personal,poate pun prea mult la suflet,dar intreb si eu,nimeni nu are nevoie de mine?...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++


Toate cIte veti cere de la Tatal meu In numele Meu cu credinta le veti primi.
Vezi tu surioara noastra ce spune Hristos cInd spune fericirile si la sFita Liturghie se cInta si una dintre ele spune . FERICITI VETI FI CIND VA VOR OCARI PE VOI SI VOR PRIGONI S VOR ZICE TOT CUVINTUL RAU IMPOTRIVA VOASTRA MINTIND PENTRUMIN.
Bucurativa si va veseliti ca plata voastra multa este la ceruri, amin amin amin
Deci sa intelegi ca dumnezeu ne iubeste si nea pregatit noua si multora o bucurie cereasca acolo In ceruri.
Roagate si sa ne rugam si noi cei ce suntem aici si toti cei ce urmeaza porunca care zice rugativa unul pentru altul si mai zice iubitiva uni pe alti pre cum si eu vam iubit pe voi.
Domnul Dumnezeu sa te Bine cuvinteze cu BinecuvIntarea Lui cea cereasca si sa te sfinteasca facIndute un vas ales si placut lui de cinste si lucrator In via si ogorul Lui amin amin amin.

Slavit sa fie Domnul Dumnezeul noatru In veacul veacului amin
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.08.2011, 20:51:05
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Roaga-te Sfantului Nectarie marele facator de minuni,roaga-te Maicii Domnului,roaga-te lui Dumnezeu,mergi la Biserica,spovedeste-te ,urmeaza canonul daca il ai si impartaseste-te.Vei vedea ca te vei simti altfel.Fa fapte bune incepand de acum si vei fi apreciat dar asta mai ales de Dumnezeu.Te sfatuieste un om care stie ce e aia tristete,rautate a oamenilor si necaz..Doamne ajuta!
Dumnezeu sa te ajute!
Cauta pe internet despre Sf.Nectarie si ''fati-l prieten'' adica Sfant ocrotitor.Sau care alt Sfant vrei tu.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.08.2011, 21:32:37
florin.oltean75's Avatar
florin.oltean75 florin.oltean75 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.933
Implicit

Imagineaza-ti ca esti iubita.

Si roaga-te ca si cum ai primit deja acest dar.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.08.2011, 21:54:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florin.oltean75 Vezi mesajul
Imagineaza-ti ca esti iubita.

Si roaga-te ca si cum ai primit deja acest dar.
E o gluma sau ce?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.08.2011, 22:25:03
Soaree Soaree is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.08.2011
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florin.oltean75 Vezi mesajul
Imagineaza-ti ca esti iubita.

Si roaga-te ca si cum ai primit deja acest dar.
Credinta !!!! Si vorbesc serios, nu ca autosuficientul de mai sus!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am si eu o problema.. noname Umanitare 6 26.12.2008 01:16:18