Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #971  
Vechi 15.11.2015, 20:03:51
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Sumtemți offtopic.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #972  
Vechi 15.11.2015, 20:05:54
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Sumtemți offtopic.
Nien, cica "strada" cere ca toti pensionarii sa nu mai aiba dreptul la vot.
Cine pana la urma e "strada" asta ?

Alta pocnitoare este Curaj asta, ia fi antena:
"Ne exprimăm consternarea ca urmare a desemnării d-lui Adrian Curaj pentru ocuparea funcției de Ministru al Educației Naționale și Cercetării Științifice. Sindicatul nostru a demascat în ultimii 3 ani abuzurile, șantajul și amenințările acestuia la adresa cercetătorilor, toate culminând cu tăierile masive de fonduri pentru contractele de cercetare în derulare, cu peste 50% an de an începand cu 2013."

Last edited by Copacel; 15.11.2015 at 20:08:22.
  #973  
Vechi 15.11.2015, 20:08:33
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

De ce trebuie sa susținem guvernul ?
1. Pentru ca avand un astfel de guvern ințelegem naibii in sfarșit ca democrația inseamna in primul rand partide puternice - capabile sa-și asume guvernarea si nu lozinci clocite pe la Secu si puse la incolțit in mintile minerilor frumoși din strada.
2. Pentru ca dupa ce i-am admirat timp de 4 ani poșetele doamnei Udrea, eu personal ard de nerabdare sa-i vad poșetele ministrului sanatații.
3. Pentru ca avand un astfel de guvern o sa ne dam seama de ce avem nevoie de și mai multe biserici. Ca de napasta asta ma tem ca numai Dumnezeu ne mai poate scapa.
  #974  
Vechi 15.11.2015, 20:11:16
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
De ce trebuie sa susținem guvernul ?
1. Pentru ca avand un astfel de guvern ințelegem naibii in sfarșit ca democrația inseamna in primul rand partide puternice - capabile sa-și asume guvernarea si nu lozinci clocite pe la Secu si puse la incolțit in mintile minerilor frumoși din strada.
2. Pentru ca dupa ce i-am admirat timp de 4 ani poșetele doamnei Udrea, eu personal ard de nerabdare sa-i vad poșetele ministrului sanatații.
3. Pentru ca avand un astfel de guvern o sa ne dam seama de ce avem nevoie de și mai multe biserici. Ca de napasta asta ma tem ca numai Dumnezeu ne mai poate scapa.
Pe cuvantul meu de nu te-as pune prim-ministru, asta in caz ca ai vrea sa
candidezi.Sa ma anunti din timp sa-mi fac banner.
  #975  
Vechi 15.11.2015, 20:17:53
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Pe cuvantul meu de nu te-as pune prim-ministru, asta in caz ca ai vrea sa
candidezi.Sa ma anunti din timp sa-mi fac banner.
Pai deja am trimis lista, e arvunita fonctia. Il pica pe Ciolos asta si urmam noi.
  #976  
Vechi 15.11.2015, 20:20:59
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Sper că m-ai trecut la justiție. Sunt om cu ElTc...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #977  
Vechi 15.11.2015, 20:34:28
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Sper că m-ai trecut la justiție. Sunt om cu ElTc...
Am auzit pe sursa ca Ponta a demisionat doarece cei din UE i-au impus iarasi
taieri de pensii si salarii.
  #978  
Vechi 15.11.2015, 21:56:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

"Pe undeva prin 2013 (cred ca primavara), lucram la Kanal D. Aveam informatii ca Dacian Ciolos a fost vazut in Belgia alaturi de Grigorian Bivolaru. Informatii dintr-o sursa de mare incredere. Inainte de a publica materialul, am zis sa fiu deontolog si sa-i iau si lui o opinie. Drept urmare i-am adresat o intrebare pe facebook. A doua zi am fost chemat la birou in zi libera, facut muci de presedintele Kanal D Romania din acea perioada si ulterior, dupa cateva zile, dat afara.

Mult succes, Dacian Ciolos.

PS: In cei 10 ani de presa - peste 10 ani, de fapt - multi au incercat sa ma dea afara. Ponta, de bun simt, a pus pe cineva sa dea un telefon, sa intrebe ce si cum, sa-mi caute nod in papura. La ciolos a fost o alta mancare de peste. Telefonul lui a mobilizat ditamai compania de la fondator pana la GM Romania.

PS: am dat o cautare pe google, ca stiam prenumele celui care m-a ars de la Kanal D. Este vorba despre Faith Salis: http://www.kanald.ro/Fatih-Salis-direct ... _3462.html"

....

@mapx, n-am ce altceva sa spun. dupa cum vezi, pana la postul de mai sus aveam fix 16 posturi in 2 ani de zile.

in prima postare ma prezentam drept un jurnalist de investigatii care vrea sa arunce o privire asupra cazului bivolaru. strict bivolaru si "negasirea" lui, nimic altceva. dupa cateva saptamani bune, am primit, anonim, pe e-mailul de kanal d, o poza cu dacian ciolos intrand intr-o cladire. in acelasi e-mail aveam poze cu gregorian bivolaru intrand in aceeasi cladire. in ambele se vedeau numele strazii si lucruri care puteau face strada sa fie identificata. am verificat-o prin cautare pe google si prin satelit. erau ambele in burxelles. ulterior, am mai primit informatii. inainte de a scrie articolul, i-am trimis un mesaj lui ciolos pe pagina sa de facebook (nu era pagina de persoana fizica, ci o pagina de "personalitate"). n-am primit niciun raspuns, desi dupa mai putin de doua ore mesajul meu avea sub el bifa de "citit". a doua zi am fost chemat pana la birou, m-au bagat in sedinta si m-au calcat in picioare. e-mail-ul mi-a fost blocat si am fost concediat dupa 48 de ore, ca sambata si duminica HR-ul nu lucra. Chiar am vorbit pe messenger cu Cecilia Tiz (parca asa o chema), care mi-a dat add sa ma intrebe de ce nu mai fac nimic. I-am explicat ce-am patit.

Needless to say, nu am avut inspiratia sa imi trimit pozele pe un alt e-mail deoarece fusese pus sub multe presiuni in peste 10 ani de presa, dar asa ceva, asa demonstratie de forta n-am mai vazut. Il rog/O rog pe cea care a trimis pozele sa o faca din nou, aici pe forum sau pe adresa pe care a mai trimis, insa cu terminatia @yahoo.com sau @gmail.com. Numai lucrez in presa de atunci, mi-a fost imposibil sa mai fiu bagat in seama :-), dar pentru treaba asta ma reactivez.

PS: poti sa consideri postul asta strigatul meu de durere. De asemenea, le-am zis prietenilor apropiati, dupa prima zi de proteste in strada, ca eu nu mai ies, ca am auzit ca vine premier ciolos. Stiau si ei care-i faza, ca mi-a fost foarte greu sa-mi gasesc loc de munca dupa. Le-am facut damblaua. Cum a zis si Santa Klaus: "A fost nevoie sa moara oameni ca sa fie schimbat guvernu". Depinde pe ce pui accentu :)

Dacian Ciolos - cursant MISA?
http://www.exmisa.org/viewtopic.php?f=2&t=1474&start=10
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #979  
Vechi 15.11.2015, 22:00:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

La debutul primei runde de negocieri a lui Iohannis cu partidele, a apărut imediat zvonul cu iz de credibilitate că nativul leu Dacian Cioloș va fi premierul tehnocrat.
Aceasta ca să nu mai spunem că Rareș Bogdan, un apropiat al lui Klaus Iohannis, dăduse numele de mai multe săptămâni.

Reacțiile tuturor au fost cu strâmbături din nas. Societatea civilă stradală a cerut anticipate. PSD a vorbit în dodii, despre principii (că de principii le pasă lor…). PNL a cerut anticipate.

Între tura I și tura II de discuții, numele sălăjeanului a trecut pe planul al doilea.
PSD a propus președintelui pe Tom Bugețel, Liviu Voinea, un om cu un CV incredibil, cu mai mulți ani de studii decât vârsta sa și cu o avere enormă, peste puterea degetelor sale pufoase, cu pernuțe.
În același timp, pe masă ne-a fost trântit masonul probabil filorus Călin Georgescu. Mesajul meta transmis opiniei publice era, credem noi, ăsta:

Vedeți că se poate și mai rău. Poate să fie incompetentul ăsta arogant, dar poate să fie și Moscova nu crede în ceață.


Pat și Patachon (Patachon era tăcut, de parcă înghițise o vânătă stricată, Pat era discursivă și graseia) de la PNL au spus că ei, săracii, au vrut anticipate, dar acest lucru nefiind posibil ei nu vor să blocheze țara și așteaptă ca masculul alfa de la Cotroceni să nominalizeze premierul. Hai, mă, să te faci tu Tom Bugețel că crezi în ce spui?
A venit apoi Găbiță Anticorupție și a anunțat că îl respectă foarte mult pe tehnocratul Liviu Voinea (să-l ia acasă, să-i facă lui bugetul la izmene), dar așteaptă să vadă nominalizarea președintelui și o va susține.

Așadar, în Operațiunea Învăluirea, Sistemul a pus batista pe țambal cât a putut, cu protestatari tot mai puțini în stradă. Dar, dacă această adormire a electoratului nu va coincide cu măsuri susținute de îndeplinire a cererilor demonstranților, va fi de rău și ne vom putea gândi și la următoarele.

Cine ar putea fi Dacian Cioloș

Există câteva surse care afirmă că Cioloș a fost un ministru al Agriculturii slab. De exemplu, pentru că nu avem Agricultură în România. E discutabil însă că e de vină pentru asta Cioloș. Ajunge să ne uităm pe lista miniștrilor Agriculturii din ultimii 26 de ani.

Circulă prin aer un zvon ubicuu, cum că Dacian Cioloș ar fi nepotul lui Virgil Ardelean, zis Vulpea, un tip compromis, care a condus serviciul secret al MAI „Doi și-un sfert”. Sunt câteva surse de presă ce afirmă acest fapt. Există alți oameni care susțin acest lucru și te roagă să-i crezi pe cuvânt. De verificat informația e imposibil. Cert e că Cioloș și Vulpea sunt din aceeași conurbație sălăjeană.

Mai circulă pe Internet un alt zvon: că Dacian Cioloș și cu Gregorian Bivolaru ar fi fost frați buni, iar actualul ministru desemnat membru MISA, mare amator de spirale. Cert este că e yoghin, ceea ce nu ar fi o problemă.

Cert este că Cioloș a fost un comisar european bun. Dar și aici avem o problemă. Comisarii europeni nu sunt nici de capul lor, nici singuri pe lume. Ei au în spate un aparat funcționăresc amplu, format din meseriași, practicieni cu stagii îndelungate în Comisie. De regulă, este destul de dificil să recunoști când un comisar este el bun și când e bună echipa sa. Exemplul cel mai bun care ne trece prin cap e al Corinei Crețu, jucăușa iubăreață a lui Colin Powell, care de când e comisar s-a metamordozat într-o doamnă de fier.

http://www.stareapresei.ro/dacian-ci...ea-invaluirea/
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #980  
Vechi 15.11.2015, 22:07:05
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
]
Needless to say, nu am avut inspiratia sa imi trimit pozele pe un alt e-mail deoarece fusese pus sub multe presiuni in peste 10 ani de presa, dar asa ceva, asa demonstratie de forta n-am mai vazut.
Dar tu in zece ani n-ai auzit de HDD extern pe USB
Subiect închis