Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #301  
Vechi 04.06.2021, 08:11:31
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
...
Semnele zodiacale nu exista, horoscoapele si zodiile sunt vrajitorii, siretlicuri de ale necuratului sa ne faca sa credem in ele.

...
25. Și stelele vor cădea din cer și puterile care sunt în ceruri se vor clătina.(Mc13,25)

Fortele astrelor ceresti au putere asupra oamenilor incepand cu momentul nasterii cand "stampileaza" trupul noului nascut la momentul cel mai fragil al vietii (indiferent daca credem in ele sau nu) si sunt descrise in prognozele zodiacale.

29. Iar îndată după strâmtorarea acelor zile, soarele se va întuneca și luna nu va mai da lumina ei, iar stelele vor cădea din cer și puterile cerurilor se vor zgudui.(Mt24,29)

Versetele pe care le-am citat demonstreaza aceste forte, care se vor modifica cu ocazia unui eveniment cosmic.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #302  
Vechi 04.06.2021, 10:32:40
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
25. Și stelele vor cădea din cer și puterile care sunt în ceruri se vor clătina.(Mc13,25)

Fortele astrelor ceresti au putere asupra oamenilor incepand cu momentul nasterii cand "stampileaza" trupul noului nascut la momentul cel mai fragil al vietii (indiferent daca credem in ele sau nu) si sunt descrise in prognozele zodiacale.

29. Iar îndată după strâmtorarea acelor zile, soarele se va întuneca și luna nu va mai da lumina ei, iar stelele vor cădea din cer și puterile cerurilor se vor zgudui.(Mt24,29)

Versetele pe care le-am citat demonstreaza aceste forte, care se vor modifica cu ocazia unui eveniment cosmic.
Eu citisem in zodiace ca descriu personalitatea oamenilor pe zodii, dar in nici un caz nu prezici viitorul cu asa ceva.

Ne si spune La Biserica ca nu trebuie sa credem in horoscopuri,zodiace etc. In Gemeni, Lei sau eu stiu altceva.....
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #303  
Vechi 04.06.2021, 14:52:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit Partea I

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ok .... pff. Deci tu ce ai descris aici pare a fi Iadul fictiv din filme (fiind loc). Dupa cum au fost aratate in serialele "Supernatural" si "Lucifer" (ala de pe Netflix) (seriale de fictiune desigur), ne arata Iadul folosindu-se de teoria ta PacMan 3D.
De cand au cazut primii oamenii in pacat lumea din PacMan3D-nD a devenit iadul de deasupra stapanit de iadul de dedesubt. A venit acum 2021 de ani Mantuitorul si a biruit lumea si a spart iadul mortii si al chinurilor vesnice.

Citat:
Deci sa iti explic, cum erau prezentate in serial, un suflet trimis spre chinurile vesnice in Iad e bagat SINGUR intr-un loc finit cu lungime de 10 sau pana la 1000000 metri patrati (locul poate sa fie o zona, camera, casa, parc, vapor, munte etc) unde este chinuit vesnic de unu sau mai multe duhuri sub diferite forme (in filme apareau ca oameni). De exemplu un suflet era chinuit tot timpu de nerepetate ori de duhurile rele pe un iaht intr-o cabina mare, adica acest loc finit de tortura. Sufletul gasise o oportunitate sa iasa pe o usa din cabina iahtului (acel loc finit) si sa scape din Iad, dar cum a deschis usa si a iesit = el de fapt s-a intors pe cealalta usa din spate tot in acel loc unde era chinuit (deci teoria Pacman cum ai explicat tu, pleci din acelasi loc si te intorci in acelasi loc cand parcurgi distanta), si nu putea scapa din Iad, ca nu exista scapare, era chinuit pe veci. Era intr-un loop ca sa zic asa tot timpu vaporul acela era locul care se intorcea. De unde pleca din cabina se intorcea in acelasi loc.
Spatiul PacMan3D-nD in care ne aflam desi e finit el poate fi extins de catre sfinti caci Dumnezeu si sfintii oricand pot schimba, innoi sau crea spatii suplimentare. Duhovnicia Divina Vie insa este infinita caci Dumnezeu este Cel Necuprins si ea, desi infinita si de necuprins, poate incapea toata in Hristos-Cuvantul, in oameni si fapturi, in sfinti si in spatiul finit PacMan3D-nD care prin Hristos capata proprietati infinite si vesnice.

Citat:
Deci Teoria PacMan3D = Iadul (daca ne uitam la serialale alea)
Acum 2000 de ani a venit Mantuitorul si a biruit moartea si a spart iadul. Deci doar lumea antihrista care nu vrea sa vina la inviere a ramas sa fie iadul.

Citat:
Nu stiu cu ce ar semana din lumea reala asa ceva, in lumea vazuta. Ai scris o teorie care de fapt e doar teorie fara dovezi. Nici nu stim cum e Iadul in viata reala (nu cel din filme), dar pai asta.
Asa este realitatea ca in Teoria PacMan3D-nD. Nu-ti dai seama pentru ca esti formatat la creier cu minciunile lumii stiintifice. Globalaii si Platistii-farfuristi de mii de ani iscodesc si emit teorii false cu care amagesc oamenii si prin propaganda din scoli si universitati facuta de oamenii de stiinta absurzi, noii vrajitori ai vremurilor noastre, tinerii sunt indoctrinati sa creada ca realitatea e asa cum o prezinta ei. Vorbesc de Big-Bang si de evolutie dupa ideile Darviniste si mint pe toate canalele si iti prezinta un univers aparut prin explozie si care se extinde la infinit intrun spatiu infinit si viata fiind o aparitie intamplatoare din pricina evolutiei si structurarii materiei. Vorbesc de milioane si miliarde de ani si de milioane de ani lumina distanta intre stele si dateaza cu C14 ca sa te faca sa crezi in erele geologice si in dinozauri ca sa nu mai crezi in sfintele scripturi-Biblie care prezinta o existenta umana facuta de Dumnezeu si o intreaga creatie avand varsta de 7500 si ceva de ani.

Citat:
Ca ai inceput cu marile plate, sti ce termen se spune si in marinarie (decat cativa spun asa), marea plata e atunci cand marea este calma, neagitata (e exact cum am prins Pacificul in dreptul Mexicului dar la sute de mile departare de coasta), care arata ca un lac, mare foarte fina asa, fara valuri fara nimic. Asta inseamna "plat" la noi.
Doar asa poate sa stea apa in vase, perfect plata. La volume mai mari apar valuri din pricina diferentelor de presiune atmo”sferica”. Nu poate exista mate-fizic damburi de apa deoarece trebuie sa se supuna legilor naturale ale creatiei si cum deasupra avem aceiasi presiune si cum lichidele sunt incompresibile picaturile de apa unindu-se si alunecand unele peste altele in orice directie rezulta ca greutatea dambului ce apasa pe suprafata bazei dambului de apa duce la aparitia unor presiuni interioare mai mari decat presiunea din aer astfel ca apa curge pana se egaleaza presiunea din interior cu cea din exterior. Daca da de pereti atunci ea nu poate curge si vasul se umple formand o suprafata perfect plana deasupra deoarece nu pot exista damburi-dealuri de apa. Nici daca forma pamntului-marilor ar fi un glon, dealul de apa nu ar putea forma o suprafata rotunda, sector de sfera, deoarece suma greutatilor picaturilor din damb ar fi in jos si ar apasa pe suprafata plana a dambului si presiunea asta ar impinge in partile laterale si cum acolo e presiune mai mica decat in interior, apa ar da peste margini pana s-ar forma deasupra suprafata perfect plana. Uite aici brazilieni, ingineri cartografi au demonstrat ca apa marii e plata intre puncte departate de cativa zeci de km.

Citat:
Doamne de unde vi cu ideile astea?! :)) ai calatorit sub pamant ca sa scri asa ceva? la punctul 8 imi aduce aminte de un roman fantastic, "Calatorie spre centrul Pamantului" cred ca era de la Jules Verne.
Aceste idei sunt prezentat in Biblie unde zice ca Pamantul sta pa intaritura lui. Trebuie sa credem in Adevar caci Domnul Hristos-Cuvantul a venit sa implineasca proorociile si scripturile, deci trebuie sa credem ca scripturile nu ne mint ci lumea e cea care ne minte fara pic de rusine sustinand ca teoriile lor sund defapt adevaruri incontestabile, demonstrate, stiintifice. Ne mint ca pe prosti dar vor fi facuti de rusine!

Citat:
Vezi ca J.R.R Tolkien scrie in "Silmarillion" (facerea lumii din Lord Of The Rings), cum ia forma planeta de la ceva plat si se transforma intr-o sfera, are si descrieri cum ai spus tu "s-a indesat Pamantul". Dar e fantasy tot ce a scris el!
Nu stiu exact ce a scris dar si el s-a inspirat din Scripturi si realitate incercand sa ne faca sa vedem realitatea inconjuratoare mai aproape de Adevar.

Citat:
:o of.......tu nu vezi imaginile de la NASA cu imaginile de la Soare si Luna? Sunt sfere 100%.
Nu-s reale filmele lor. Fake 100%. Soarele e semisferic asa ca o veioza semisferica iar Luna pare sfer caci tu vezi de jos doar partea ei semisferica si ea ca o veioza insa orientata in directie opusa.

Citat:
Te-ai uitat vreodata printr-un telescop noaptea la stele? Stelele sunt trei lucruri pe care ochiul uman nu poate sa le discerne cu ochiul liber, decat printr-un telescop:

1) stelele pot fi Sori (din alte sisteme)
2) stelele pot fi galaxii (daca te uiti pe telescop noaptea la stele aleatoriu, o sa vezi si galaxii luminate) Eu am vazut personal uitandu-ma la telescop. Poti vedea galaxia Andromeda.
3) pot fi planetele noastre din sistemul solar, care sunt mai aproape de Pamant, dar luminate de Soare.
Sunt mult mai aproape si mai mici. Distanta pana la pamantul si marile de deasupra cerurilor (care defapt sunt sub picioarele nostre) este de maxim 40.000km. Pana la Soare si Luna avem sub 20.000km. Am fost pacaliti cu milioanele si miliardele de ani lumina. Am fost mintiti de satanisti.

Citat:
Semnele zodiacale nu exista, horoscoapele si zodiile sunt vrajitorii, siretlicuri de ale necuratului sa ne faca sa credem in ele.
Semnele zodiacale formate din stele pe cer exista. Stelele se invart in jurul axelor polare pastrand forma semnelor. Bineinteles ca zodiile si prostiille pe care le debiteaza astrologii sa te faca sa crezi in tot felul de superstitii si de proorocii de ale lor sunt minciuni gogonate, sunt ceva de genul ghicitului in cafea, in cartile de tarot, in ghioc sau in tot felul de prostii. Pui botul si crezi uneori toata viata ca cica ar stii gicuta-astroloaga sau baba-omida care practica magie alba ce va fi cu tine. Iti baga spaima, moartea, cosmarul si apoi daca dai bani te rezolva ea. Trimite dracii si duhurile rele si te chinuie. Dai bani te lasa in pace o vreme si apoi ajungi sa-ti dai toata averea lor si dupa ce nu mai prezinti interes te baga in depresie si te sinucizi ca sa stearga urmele hotiei. Problema e ca unii rama cu ideile alea fixe toata viata si nu mai scapa de ele. Ti-a zis gicuta ca o sa fii om mare, o crezi si cand te realizezi iti zici ca s-a implinit ”proorocia”. Asa fac si mesterii astrologi cand iti proorocesc ei cate ceva, tot felul de lucruri banale si cand vezi ca se implinesc banalitatile zici ca a fost proorocie, iata t-eai intalnit cu un prieten, iata ai primit niste bani, iata te-ai certat cu parintii. Doar fraierii se lasa amagiti si devin conectati cu zodiacele si cu balivernele astrologilor.

continuarea mai jos
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #304  
Vechi 04.06.2021, 15:12:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit Partea II

Citat:
Deci sincer, fara suparare, e doar parerea mea mi se pare un subiect de fantasy. Ai putea sa faci carti fantasy cu asa ceva, dar ai grija ce scri. Asa ceva nu am mai auzit in viata mea, nu stiu de unde le scoti (unii prieteni pot face misto de tine daca citesc ce-i aici si o sa zica "ce a fumat asta ma").
M-au facut in toate felurile, eretic, sectant, nebun, satana, diavol, bolnav, prost, nerusinat, rau, mincinos, obscur, incurcat, confuziv, mediocru, semianalfabet, inept si orice se mai poate spune cand vrei sa hulesti si sa decredibilizezi pe cineva. Daca ar fi citit si ar fi cercetat realitatea si-ar fi dat seama ca Teoria PacMan3D-nD e cea ma aproape de Adevar. Teoria confirma si sustine scripturile si daca vei cerceta realitatea privind prin credinta in aceasta Teorie te vei convinge ca lucrurile stau exact asa ca in Teoria PacMan3D-nD si nici intrun caz asa cum sustin platistii-farfuristi sau globalaii-planetari care au format tabere de ultrasi patimasi care sunt in stare sa te urasca si sa te distruga pentru pariurile lor si pentru idolii lor, oamenii de stiinta, ”mari” profesori, care le-au sucit mintile si le-au incurcat lucrurile incat nu pot decat sa repete aceleasi minciuni si socoteli exact ca ei, trufindu-se cu credinta lor in stiinta lor nepricepand ca e amagire, minciuna, pacaleala tot ce sustine lumea oamenilor de ”stiinta”. Adevarul si adevarata stiinta si Credinta o gasesti doar in ortodoxie la Hristos-Cuvantul, in scripturi, in Evanghelii si in Apocalipsa in desfasurare marturisita de Cele 7 Tr.Ap. cu ucenicii!

Citat:
Am citit si ultimele, la 9,10, 11 abia daca inteleg ceva din jargoanele acelea :/. Nu am priceput la 2 acolo ceva cu inceputul sfarsitul dreptei, granita creatie....
Nu e niciun jargon. Folosesc termeni simpli ca sa inteleaga oricine. Popoarele vechi si Elinii au definit dreapta: ”este o figură geometrică ce are doar o dimensiune, lungimea. Orice dreaptă este de lungime infinită, conține o infinitate de puncte, este de grosime zero și este o curbă perfect "dreaptă". În geometria euclidiană, pentru două puncte fixe există o dreaptă și numai una ce trece prin amândouă. Folosind metrica standard, linia dreaptă reprezintă drumul cel mai scurt dintre două puncte.”
Segmentul de dreapta are intotdeaua capete la extremitati. In spatiul infinit orice segment va avea capetele la o distanta tot mai mare. Dar in spatiul finit pentru a exista dreapta si segmentul de dreapta care depaseste dimensiunea creatiei trebuie sa se intample ceva cu dreapta ca sa se poata supune legilor naturale ale finitatii creatiei astfel incat sa incapa. Deci Creatorul definind o dreapta infinita sau un segment de dreapta ce depaseste dimensiunea creatiei a facut ca sa fie asta posibil atribuind fiecarui punct un triplu rol: punct infinitezimal, inceput si sfarsit al dreptei, centru si margine a dimensiunii creatiei. Asa se poate defini in spatiul finit dreapta sau segmentul de dreapta ce depaseste dimensiunea creatiei. Elinii au definit ceva neglijand finitatea Creatiei. Ca se poate exista finitatea creatiei drepta trebuie definita altfel, asa cum a definit-o Creatorul si nicintrun caz asa cum au definit-o cei ce au iscodit si nu au inteles si apoi au pacalit lumea ca stiu ei cum e creatia. Avem o mare Taina si cei ce iscodesc aceasta taina nu ajung la Adevar ci se inseala si mint si cred apoi in minciunile si teoriile lor false. Au multi adepti, toti elevii si studentii si toata lumea care se ia dupa ei caci nu pot gandi si nu-i pot combate pentru ca ei se cred destepti si intelepti si oamenii se stiu prosti si le dau lor dreptate usor. Astfel toata lumea crede in minciunile omului destept, arogant, trufas in stiinta lui care a amagit pe toti oamenii ca sa creada in marele lor babilon, in mintea omului fara Dumnezeu care defapt e un mincinos si habar n-are ce spune si ce calculeaza si ce dovedeste. Nu sunt decat oameni cu creier ca al tau, de ce ar trebui sa-i crezi pe ei? Mai bine cauti adevarul la Dumnezeu. Ortodoxia si Hristos-Cuvantul nu ne minte!

Citat:
E lectura grea aici, dar in mare parte am inteles. In niciun caz, nu cred in asa ceva, mai ales la cate dovezi sunt pe lumea asta ca suntem pe globul pamantesc. Tu doar ai teorii! Ca de aia ai scris TEORIA in titlu, si NU dovada!
N-ai fost invatat sa crezi in Adevar ci in tot felul de teorii mincinoase. Uite cateva experimente facute de brazilieni. N-am nicio relatie cu ei si nu cred in teoriile platistilor sau in pamantul convex - planeta printre stele si nici in teoriile globalailor-planetisti heliocentristi.

Daca ai incerca sa crezi in Teoria PacMan3D-nD dovezile le vei gasi in realitate caci ce am scris in teorie e defapt marturisirea mea ortodoxa in ceea ce priveste realitatea inconjuratoare. Vei gasi dovezile si-ti vei da seama ca nu mint.

Citeste inca odata Teoria PacMan3D-nD si incearca sa intelegi si sa crezi si abea apoi vei descoperi dovezile in realitate cu proprii tai ochi si cu mintea ta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 04.06.2021 at 15:34:51.
Reply With Quote
  #305  
Vechi 05.06.2021, 02:09:04
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Eu nu stiu daca v-ati uitat pe canalul lui de youtube....

A inventat omul o fantasmagorie pseudostiintifica, de care nu a auzit niciun om de stiinta sau teolog, pe care nu o impartaseste niciun om de stiinta sau teolog sau duhovnic ortodox, dar el sustine ca cei care sustin contrariul sunt eretici...

Omul e in modul cel mai evident deranjat mental si voi continuati sa discutati cu el ca si cum-nu ar fi... Cum era vorba aceea, un nebun arunca o piatra si zece intelepti.....

LOL, bring on more popcorn :)
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #306  
Vechi 05.06.2021, 04:38:37
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Eu nu stiu daca v-ati uitat pe canalul lui de youtube....

A inventat omul o fantasmagorie pseudostiintifica,..

LOL, bring on more popcorn :)
Canalul lui Moroco?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #307  
Vechi 05.06.2021, 11:27:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Eu nu stiu daca v-ati uitat pe canalul lui de youtube....

A inventat omul o fantasmagorie pseudostiintifica, de care nu a auzit niciun om de stiinta sau teolog, pe care nu o impartaseste niciun om de stiinta sau teolog sau duhovnic ortodox, dar el sustine ca cei care sustin contrariul sunt eretici...

Omul e in modul cel mai evident deranjat mental si voi continuati sa discutati cu el ca si cum-nu ar fi... Cum era vorba aceea, un nebun arunca o piatra si zece intelepti.....

LOL, bring on more popcorn :)
Zise un catolic obedient la papalacul mondial... zice el despre ortodocsi, despre mine, despre Teoria PacMan3D-nD.... ma face nebun. Pai daca esti handicapat si nu te duce mintea, nu citesti, nu intelegi, nu stii nimic... pentru mine asta inseamna ca ai zis tu ceva dar defapt n-o zis nimeni!

Sti de unde e Teoria mea? De la Dumnezeire: Moise, Enoh, Noe, proorcii vechiului Testament, David, Solomon, Iona... de la Domnul Hristos, de la Duhul Sfant, de la Tatal Ceresc... de la BISERICA.

Stiu voi n-ati auzit si n-ati vazut decat ca papa shede pe sfantul scaun si se imbraca in alb desi sustine tot felul de chestii ciudate, eretice, dupa ce a tarat toti credinciosii dupa el, dupa ce s-au rupt de Biserica Sfintilor si Apostolilor, de ortodoxie si s-au dus in apus... acolo in noaptea mintii!

Deci e clar cine ma face pe mine nebun.

Oricum mersi de comentarii. E clar ca esti un globalau. L-ai imbratisat pe Kopernic, pe Kepler, pe tot felul de eretici care v-au dus de nas si ati lepadat Credinta. Pai nu voi impreuna cu ”sfanta” inchizitie ati ars pe rug pe Galileo Galielei si pe Giordano Bruno ca sa nu mai zic de Joana DArc?

Acum dupa ce ati lepadat nu numai Ortodoxia dar si Credinta vostra despre Creatie si ati primit toate eresurile lumii veniti voi sa ma faceti nebun?

E retorica intrebarea. Raspunsu-i vanare de vant.

Domnule daca tot vorbesti de piatra aruncata in apa, poti sa-mi explici de ce daca arunci in apa, in mare, orice fel de obiect, rotund, patrat, triunghiular, un stalp lung etc, de ce unda care se formeaza este tot una circulara?

Ai obesrvat asta?

Nu ai habar dar vii sa dezbini ortodocsii de Adevar sustinand ca stii tu mai bine ca oricine.

Dumneata nu stii nici ce inseamna sa fi normal la cap! Asa ca parerea ta despre mine este egala cu zero 0!!!

Decat ”inca un rinocer!”... vorba maestrului Eugen Ionesco!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 05.06.2021 at 11:32:03.
Reply With Quote
  #308  
Vechi 05.06.2021, 12:20:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Canalul lui Moroco?
Bine ca mai sunt oameni puternici care nu vor sa se lase la nesfarsit sa fie facuti de lumea condusa de satanism niste handicapati mental!

Cautati Adevarul la Dumnezeu si Credeti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 05.06.2021 at 12:23:05.
Reply With Quote
  #309  
Vechi 09.06.2021, 16:19:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Esti bine? Esti OK, Moroco?
Completez si eu, mai ai halucinatii Moroco? Tratamentul merge bine?

Am pierdut putin sirul aici, am zis sa revin putin la realitate din threadul asta plin de toxicitate.
Reply With Quote
  #310  
Vechi 09.06.2021, 16:23:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Eu nu stiu daca v-ati uitat pe canalul lui de youtube....

A inventat omul o fantasmagorie pseudostiintifica, de care nu a auzit niciun om de stiinta sau teolog, pe care nu o impartaseste niciun om de stiinta sau teolog sau duhovnic ortodox, dar el sustine ca cei care sustin contrariul sunt eretici...

Omul e in modul cel mai evident deranjat mental si voi continuati sa discutati cu el ca si cum-nu ar fi... Cum era vorba aceea, un nebun arunca o piatra si zece intelepti.....

LOL, bring on more popcorn :)
Pune si tu canalul de youtube aici, sa ramana si pentru altii, doar nu o sa ne bucuram doar noi.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare