Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.11.2007, 23:07:05
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
Citat:
În prealabil postat de vsovi
am impresia mai degraba ca e vorba de prietenul meu bibi shi sufletul de 50 de coapite ascutzite in loc de unghii shi crapate in jumatate ca shi o coaje de banana, iar in limba inel dar numai intr-o ureche a ei. :(
propun sa se shtearga postu ala interminabil a lui strajeru-pioneru ca nu se poate citi nimic de acolo... shi il rog sa puna citate citibile ceva mai scurte, in episoade cum ar veni, ca inca mai sunt tanar shi nelinishtit... shi n-am RAbdare sa citesc ditamai hardugia... ???

va rugam frumos
dar cartea MERITA CITITA ,ca e mai interesanta si atentioneaza asupra unor posibilitati ce ar putea sa apara nu prea departe de vremurile in care traim.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.12.2007, 16:23:02
body282004 body282004 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.12.2007
Mesaje: 11
Implicit

deci am sa va zic ca acuma e Craciunul si am s ava zic despre cartile electronice de identitate.acuma vreo 3 ani sa propus introducerea lor in republica moldava introducea lor,sau facut demonstrati sa facut o scrisoare scrisa de catre crestini si preoti adresata guvernului moldovei in care ei ziceau sa nu se introduca aceste carti electronice de identitate(smart card)deci pe scurt ce inseamna aceasta tehnologie smart card:contine urmatoarele=card de scos bani,pasaport,permis de conducere,carnet de sanatate,asigurari medicale,etc deci toate vor fi incluse in acest smart card.fara el nu vei putea face nimica nici sa cumperi-vinzi etc;ca in filmele sf.daca il refuzi nu vei putea face nimica cumperi-vinzi.cei din moldova care au refuzat aceste smar card au facut o cerere la politie sa li se dea vechiul buletin cu poza si din hartie cum au batrani nostri,cum era in timpu lui ceausescu.deci refuzand acest smrt card moldovenilor li sa spus ca nu se vor putea interna intr-un spital,scoate 1 pachet de la posta,a trimite bani sau a primi bani prin posta sau banci,nu [pot avea doctor de familie, nu pot merge la scoala,facultate,nu vor putea cumpara sau vinde caci cu timpul toti bani acestia de plastic si de metali vor fi retrasi din circulatie si vor ramane astia electronici.deci cei ce vor accpeta acest smart card vor fi incrisi intr-un calculator si li se vor da 1 cod numeric personal unde va fi pus si acest 3 de 6(666)despre care multi refuza sa vorbeasca ex(fetze bisericesti sau altii din conducerea tarii sau ai altor organizatii)si noi cu acest nou cod numeric vom putea face tot ce ne trebuie pentru a trai.deci refuzand vom fi trecuti pe niste liste aparte numindu-ne pe noi "oameni cu probleme" deci cand vei avea o problema si vrei sa ti se rezolve de ex.esti bolnav ei te vor cauta in calculator cum se face si astazi dupa codu numeric personal si vor zice ca nu esti trecut in calculator si nu vei fi bagat in seama cum se mai zice.deci acest smart card inseamna inceputul libertati umane,caci dumnezeu ne-a lasat liberi iar acestia masoni vor sa ne faca robii antihristului care va sa vina si sa vim pecetluiti pe frunte sau pe mana cu 666.deci conform profetiilor cei ce accepta smart card si cipuri se vor lepada de d-zeu iar cei care le refuza vor cu d-zeu,iar d-zeu va avea grija de ei.in romania trebuia din anul 2004 sa se introduca aceste smar card dar nu sa votat pt introducrea lor(scria in presa ca germani le fac si ca adrian nastase este bagat in acesta afacere de cateva zeci de milioane de euro)sa nu uitam ca guvernul nostru nu este in totalitate ortodox ci catolic-reformat.la noi se vor introduce din anul ianuarie 2009 pina in decembrie 2012,iar din ianuarie 2013 vor intra in folosinta iar vechile buletine de hartie sau astea din plastic vor fi valabile pina la expirare(cat scrie pe buletin)asa zic eu dar cine stie,in roamania totul este posibil.ne putem trezi ca se da o lege ca toate buletinele sa se schimbe cu astea electronice.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre faptul ca biserica Imprumuta bani cu 6/100 ioan_strainul Intrebari utilizatori 86 18.03.2011 12:35:33
Bani si religie User Generalitati 4 31.10.2010 18:53:31
Apropo de conspiratii The_Fallen Generalitati 44 22.06.2010 00:42:13
Viata fara bani coralina Generalitati 19 26.05.2010 18:25:51