Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.03.2015, 21:13:30
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pai nu, ca Lucian o nimerit bine. Cipofobia si conspiraciunea sunt constipatii ale gandirii.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.03.2015, 23:30:04
Ratacitorul Ratacitorul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 275
Implicit

Nu!Doar frica de necunoscut!
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 16.03.2015, 01:31:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Se cheama supra-expunere si se face f. usor, treci aparatul pe manual si pui o apertura mare in timp ce focalizezi pe o sursa de lumina, in cazul asta lumina care intra prin geamul din Sf. Altar, soarele probabil batand chiar direct in geam in acel moment.

La fel si cu sursa de lumina reflectata de Sf. Potir.

Intr-adevar, clientela tinta e una naiva si primitiva in crezurile ei, nu de putine ori vecina cu superstitia.

Astfel de "promo" -uri ale credintei, venind si din directia unor binecunoscute secte, binenteles ca nu sunt de natura sa duca a un spor de credinta ci mai degraba la inocularea unei forme superstitioase a ei, deschisa la orice "sugesti" pe care le stim f. bine.

Un alt exemplu de fotografie "miraculoasa" in acelasi ton:

__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 16.03.2015, 02:12:03
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Tehnologia va fi unul din principalele elemente care vor aduce și grăbi sfârșitul omenirii căzute și Judecata lui Hristos. Așa simt. Deci părerea mea.

Recomand pentru oricine citește și răspunde la primele două posturi ale topicului, să citească articolul întreg, pe care nu eu l-am scris, ci părintele Ioannis Romanides. Mai ales cei din franco-latinitate.

Citind tot articolul, veți înțelege ce este Ortodoxia și mai ales creștinismul.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia
Reply With Quote
Răspunde