Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 28.02.2011, 22:48:56
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Sunt absolut sigur! Ne-a spus-o si Hristos! Crede-L pe El daca pe vorbele mele nu dati doi bani...
unde a spus Hristos ca diavolul spune si adevarul ? poate diavolul sa spuna si adevarul(nu neg acest lucru doar intreb)?de ce nu deschide nimeni un topic cu minuni si false minuni? mie mi se pare ca tare multa nevoie am avea de un asemenea topic...

cat despre

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Pai si daca se implineste cuvantul proorocului rau sa stii ca e de la domnul lui,adica de la satana! E destul de clar. Si diavolu are putere!
nu asta zice legea acolo, ba din contra:

Deuteronom 18:21. De vei zice în inima ta: Cum vom cunoaște Cuvântul pe care nu-l grăiește Domnul? 22. Dacă proorocul vorbește în numele Domnului, dar Cuvântul acela nu se va împlini și nu se va adeveri, atunci nu grăiește Domnul Cuvântul acela, ci-l grăiește proorocul din îndrăzneala lui; nu te teme de el".
  #202  
Vechi 28.02.2011, 22:49:17
dany123 dany123 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2010
Mesaje: 15
Implicit

legat de schimbarile de regim/conducatori din africa de nord, poate vor sa incerce sa scada emigratia prin dezvoltarea economica a tarilor respective. mai ales in contextul in care cel putin franta si germania au declarat in mod oficial esecul multiculturalismului (pacat ca n-au facut-o mai repede).
  #203  
Vechi 28.02.2011, 22:53:43
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
.Dar la opiniile mele nu voi renunta!
ai grija cu opiniile astea.. e drum prapastios si alunecos..
  #204  
Vechi 28.02.2011, 23:05:33
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
ai grija cu opiniile astea.. e drum prapastios si alunecos..
Stiu....dar eu nu pot fi ipocrita...Scriu ce cred sau la ce doresc raspunsuri, pareri...Si culeg numai ce-mi foloseste....Restul ma lasa rece...Ma bucur ca imi porti de grija(sincer!)...
  #205  
Vechi 28.02.2011, 23:12:43
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
unde a spus Hristos ca diavolul spune si adevarul ? poate diavolul sa spuna si adevarul(nu neg acest lucru doar intreb)?
Poate lua chip si de inger luminat si sa amageasca lumea cu minuni! Ne spune Hristos sa avem grija la asta,ca va face multe minuni ca sa amageasca de va fi cu putinta si pe cei alesi! Altfel cum crezi ca fac minuni toti vrajitorii si ghicitoarele,alea de fac farmece etc.? Caci in niciun caz cu Dumnezeu... Deci care varianta ramane??

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
nu asta zice legea acolo, ba din contra:

Deuteronom 18:21. De vei zice în inima ta: Cum vom cunoaște Cuvântul pe care nu-l grăiește Domnul? 22. Dacă proorocul vorbește în numele Domnului, dar Cuvântul acela nu se va împlini și nu se va adeveri, atunci nu grăiește Domnul Cuvântul acela, ci-l grăiește proorocul din îndrăzneala lui; nu te teme de el".
Nu vad legatura si relevanta citatului. Plus ca e din Vechiul Testament,se refera la prooroci si falsii prooroci probabil. Uita-te mai bine la ce a zis Domnul Hristos.
  #206  
Vechi 28.02.2011, 23:24:13
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Poate lua chip si de inger luminat si sa amageasca lumea cu minuni!
faptul ca i-a chip de inger de lumina e insasi o minciuna, pentru ca el e inger al intunericului..

Citat:
Ne spune Hristos sa avem grija la asta,ca va face multe minuni ca sa amageasca de va fi cu putinta si pe cei alesi!
Va face false minuni.. care e diferenta dintre minuni adevarate si minuni false?

Citat:
Altfel cum crezi ca fac minuni toti vrajitorii si ghicitoarele,alea de fac farmece etc.?
exista magie neagra insa aia e daunatoare, face rau..

Citat:
Caci in niciun caz cu Dumnezeu... Deci care varianta ramane??
nu stiu..

Citat:
Nu vad legatura si relevanta citatului. Plus ca e din Vechiul Testament,se refera la prooroci si falsii prooroci probabil. Uita-te mai bine la ce a zis Domnul Hristos.
hai sa te scot si pe tine, tot cu aceiasi carte a legii Deut 13:1-5, sa-ti dau un citat care poate fi folosit ca argument pro pentru tine.. totusi ce zici de topicul ala cu minuni adevarate si minuni false? eu zic sa nu mai facem off-topicuri pe aci... sa-l deschida cineva... hai ca o fac eu..
  #207  
Vechi 01.03.2011, 10:15:20
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit ok!

nu mai stati de vorba cu vrajitoarele,va pierdeti vremea si va smintiti !!!
  #208  
Vechi 01.03.2011, 10:18:59
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Azi e intaia zi de primavara (teoretic..)
Vis de primavara , pentru voi !
http://www.youtube.com/watch?v=67lpK64Rncc&NR=1

Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fuga in Egipt - Duminica dupa Nasterea Domnului bonicud Intrebari utilizatori 1 29.12.2012 20:40:19
urmeaza RMN patricia2006 Generalitati 18 14.07.2012 23:45:49
Principiul dublului efect Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 22 12.05.2010 15:26:26
Ce urmeaza? Ioan_Ciobota Generalitati 3 14.10.2008 20:09:38
Mie frica de ce urmeaza NeNumimCrestini Nunta 23 28.02.2007 22:33:58