Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 11.10.2021, 23:55:13
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Păcat... Ce a ajuns acest forum... Vorba lu Nietzsche, parcă îți taie elanul sa mai și scrii...

Va las în Pace fraților!
Am mai văzut filmul ăsta: tactica preferată, te infiltrezi într-un post, faci acuzații agresive, deturnezi atenția spre tine și faci trimiteri negative către autorul unui thread sau către alți participanți, ideea e să faci o inundație de postări să se vadă linkul din semnătură cât mai des posibil.

O să iau și eu un răgaz dacă lucrurile continuă la fel de dezordonat, un forum public indiferent că e laic sau religios nu e un spital de nebuni, nu e un șuvoi de jeg existențial al cuiva.

De ce pe softpedia se moderează și aici nu de exemplu, de ce un forum laic e o idee mai ordonat ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 12.10.2021 at 00:13:30.
  #52  
Vechi 12.10.2021, 01:42:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Din pacate draga Iorest, nu e doar semnatura.

In ultimele 5 posturi, in fiecare, Moroco a adus explicit prozelitism si propovaduire a NIP + combatere a ortodoxiei.

Si astea raman pe forum.

Adica daca ajungem un forum ortodox in care se face prozelitism sectar agresiv si se combate explicit ortodoxia si se fac trimiteri la alte posturi si site-uri atunci ce facem?

Eu am solicitat adminului de mai multe ori sa ia masuri.
  #53  
Vechi 12.10.2021, 17:22:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Am mai văzut filmul ăsta: tactica preferată, te infiltrezi într-un post, faci acuzații agresive, deturnezi atenția spre tine și faci trimiteri negative către autorul unui thread sau către alți participanți, ideea e să faci o inundație de postări să se vadă linkul din semnătură cât mai des posibil.

O să iau și eu un răgaz dacă lucrurile continuă la fel de dezordonat, un forum public indiferent că e laic sau religios nu e un spital de nebuni, nu e un șuvoi de jeg existențial al cuiva.

De ce pe softpedia se moderează și aici nu de exemplu, de ce un forum laic e o idee mai ordonat ?
:)))))))))

M-ai prins.

De ce nu-ti pui problema ca nu-s nebun si ca nu e nicio nebunie in semnatura si ca va propovaduiesc pe Adevarul?

Nu va dati sema ca va uneste necredinta din circulara interna?

Nu va dati seama ca mergeti spre lepadare de Credinta ORTODOXA?

Nu pricepeti ca va lepadati de Iisus Hristos si Cuvantul lui Dumnezeu?

Va pasa de forum in timp ce mergeti spre iad?

Crede-ma insa ca nu eu deturnez threadurile spre subiectul asta ci cel ce-mi traga mereu gpalme sustinand ca fac prozelitism daca spun adevarul. El nu suporta sa cred si in Cuvant si in Trambite si ar vrea sa cred numai in circulara interna la care el si altii au pus botul si ar vrea sa mint si sa ma lepad. De aia imi strica orice postare, distrugand orice subiect si apoi, toti va uniti pe baza de circulara si va declarati victime.

Iata victimele mele, iata cum ”victimele" devin agresive cerand in cor curatenie.

Lopata e in mana Domnului, ati uitat oare scriptura si cuvintele sf. Ioan Botezatorul?

Adica n+am voie sa ma pronunt pe cate un subiect? Aveti discutii exclusiviste? Ti se pare ca am deviat de la subiect sau am mintit cand am participat la discutii?

Daca ma ataca pe toate firele de discutie si+mi trage gpalme sunt nevoit sa raspund la ce ma acuza! Nu?

Iar semnatura e sa stii ca cred nu numai in ortodoxie ci si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvant! Deci voi sustineti ca adevarul e o forma de proyelitism? Voi sustineti ca Apostolii faceau prozelitism?

Nu voi faceti prozelitismul circularei interne incat nu poteti vedea si auyi altceva decat ca circulara e adevarata si trebuie respectata?

Eu nu respect si nu cred minciuna si ipocrismul deci asta este! Voi va excludeti pe voi sau vreti sa+i excludeti pe altii in loc sa lepadati lumea, minciuna, faradelegile si ipocrismul ei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 17:27:04.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare