Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.10.2010, 13:55:58
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Renaste nazismul in Rusia?

Acum ceva vreme (max 2-3 saptamani in urma) am fost uimit sa vad pe Discovery channel un reportaj cu niste neo-nazisti din Moscova.
Respectivii stiau ca reportajul va fi dat pe Discovery Channel si chiar au transmis un mesaj catre Europa la sfarsitul reportajului.
In reportaj respectivii neo-nazisti inselati de draci au aratat niste filme facute de ei in care bateau straini.
(reportajul arata si despre anumiti straini din Moscova care au fost ucisi pentru motivul ca erau straini).
Acum am vazut ca in Rusia anumiti militanti anti-fasicisti au fost ucisi de neo-nazisti din Rusia.
Exemplu:
Anastasia Baburova:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anastasia_Baburova
Acum poate sunt doar niste evenimente minore si fac eu din tantar armasar.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.10.2010, 15:18:52
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Acum ceva vreme (max 2-3 saptamani in urma) am fost uimit sa vad pe Discovery channel un reportaj cu niste neo-nazisti din Moscova.
Respectivii stiau ca reportajul va fi dat pe Discovery Channel si chiar au transmis un mesaj catre Europa la sfarsitul reportajului.
In reportaj respectivii neo-nazisti inselati de draci au aratat niste filme facute de ei in care bateau straini.
(reportajul arata si despre anumiti straini din Moscova care au fost ucisi pentru motivul ca erau straini).
Acum am vazut ca in Rusia anumiti militanti anti-fasicisti au fost ucisi de neo-nazisti din Rusia.
Exemplu:
Anastasia Baburova:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anastasia_Baburova
Acum poate sunt doar niste evenimente minore si fac eu din tantar armasar.
Depinde ce vechime avea documentarul. Comparativ cu anii 2004, 2005, astăzi numărul oamenilor ce fac parte din grupări neo-naziste a scăzut semnificativ.

Am văzut și eu în documentare asemenea neo-naziști. Cu pieptul gol, cu mușchi din belșug, mari, chei în cap, cu svastica desenată pe piept și ținând steagul național în mână. Acu să zic, ăsta nu-i în nici un caz patriotism, mai degrabă fanatism demonic.

PS: Oricum, sunt niște oameni înșelați și inconștienți. Când te gândești că bunicii lor au murit cu milioanele ca să oprească pe fiara de Hitler și ei acum îl venerează.
Ar mai fi avut soldatul ăla din tranșee morala să lupte dacă venea cineva și îi zicea „Bă Vasili, să știi strănepotătu o să-și facă tatuaj cu mutra lu Adolf pe piept.” ?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!

Last edited by colaps; 01.10.2010 at 15:23:28.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.10.2010, 15:38:00
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate Colaps postarile fratiei tale la topicul asta avand in vedere ca ai semnatura cuiva care a fost pro-nazist adica Horia Sima mie nu imi par credibile.
Iata aci o stire din februarie 2010 care spune de nazism ca ar "castiga teren in Rusia":
http://www.hotnews.ro/stiri-internat...le-rusilor.htm
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.10.2010, 16:07:46
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Mai frate Colaps postarile fratiei tale la topicul asta avand in vedere ca ai semnatura cuiva care a fost pro-nazist adica Horia Sima mie nu imi par credibile.
Iata aci o stire din februarie 2010 care spune de nazism ca ar "castiga teren in Rusia":
http://www.hotnews.ro/stiri-internat...le-rusilor.htm
Am zis eu ceva de Sima? De ce faci asemenea presupoziții false? Eu nu-l admir pe Sima.
Observă ce scrie: „jurământul românilor”.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.10.2010, 16:25:34
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Eu stiu mai frate eu vad pe youtube un video Ion Antonescu alaturi de Horia Sima punand pe legionarii de acolo sa jure ceva ce seamana cu semnatura ta:
http://www.youtube.com/watch?v=3c0Egc2ILjQ
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.10.2010, 16:41:50
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Eu stiu mai frate eu vad pe youtube un video Ion Antonescu alaturi de Horia Sima punand pe legionarii de acolo sa jure ceva ce seamana cu semnatura ta:
http://www.youtube.com/watch?v=3c0Egc2ILjQ
....Doamne apara si pazeste pe toata lumea de asa ceva!!! Suna extrem de ciudat ceea ce spun oamenii aia acolo.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 01.10.2010, 18:11:28
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

E rău nazismul, dar rea e și invazia străinilor, mai ales când e vorba de străini cu apucături anarhice, anti-democratice și anti-civilizație, cum sunt țiganii sau musulmanii. Viitorul României și al Europei este sumbru din acest motiv, fiindcă atunci când devin numeroși, aceste populații nu mai pot fi controlate, criminalitatea, insalubritatea, atacurile împotriva populației autohtone fiind de așteptat să devină fenomene curente.

Rea este și dictatura multiculturalismului, care te oprește să vorbești deschis despre străini, despre nenorocirea pe care o reprezintă amestecul etnic, imigrația în masă, etniile cu comportament anti-social.

Numai o națiune cu minorități reduse poate fi prosperă și fericită, acesta este adevărul. De aceea societatea contemporană, prin globalism și dispariția statelor naționale se îndreaptă spre catastrofă.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide

Last edited by Traditie1; 01.10.2010 at 18:28:59.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.10.2010, 18:18:40
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
....Doamne apara si pazeste pe toata lumea de asa ceva!!! Suna extrem de ciudat ceea ce spun oamenii aia acolo.
Dacă asta ți se pare ciudat (adică doar niște vorbe la urma urmei), cum ți se pare faptul că Ștefan cel Mare tăia capete de musulman cu sutele și e Sfânt?

Era vreme de război și tumult, nu aveai cum altfel să vorbești...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 01.10.2010, 18:43:41
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate Traditie pai in Romania trebile merg rau ca oamenii adica romanii multi sunt inselati de draci in anumite privinte si fac evaziune fiscala la greu:
patronii nu platesc la stat impozitul integral nepunand pe cartea de munca a salariatilor salariul real (care aduce atingere la pensia respectivul angajat da si la buget) altii nu mai platesc taxe la stat pentru stiu eu ce etc.
Si asa banii la buget ajung imputinati.
Acum din banii si asa imputinati unii politicieni de sunt la putere si aceia tot inselati de draci in aceasta privinta mai praduiesc (exemplu dau lucrari de interes public la preturi exagerate pentru relatii sau / si sa isi ia comision etc).
Si uite asa merg trebile sociale rau in Romania.

Prigonirea strainilor care respecta legile statului vine in contradictie cu legile lui Dumnezeu Iisus Hristos ca doar e foarte placuta fapta lui Dumnezeu sa primesti (sa ospetesti) straini.

Nu poti sa pui pe picior de egalitate pe imigranti adica niste straini care vin sa munceasca cinstit sa castige niste bani cu cei care vin cu razboi asupra tarii tale.

Si asa nu poti sa la egalitate pe Sfantul Stefan cel Mare cu unii pe care ii inseala dracii sa comita diverse violente asupra altora de nu sunt de neamul lor,adica cu nazistii,neo-nazistii,etc.

Sfantul Stefan cel Mare apara impreuna cu oastea Moldovei toata populatia civila a tarii Moldovei (mai erau si alte neamuri nu numai moldoveni) de niste armate ale imperiului turc care veneau sa prade populatia civila.
Iar pe nazisti si pe unii neo-nazisti ii inseala dracii sa comita violente ba uneori sa si omoare niste oameni care nu sunt de neamul nazistilor da care respecta legile statului si care au venit si ei sa castige niste bani muncind cinstit.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.10.2010, 19:14:47
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Mihai, nu era cazul să repeți ideile fixe ale doctrinei multiculturaliste sinucigașe, le știe oricine.

E cazul să conștientizăm cum va arăta România și Europa în condițiile în care situația evoluează la fel ca până acum. Deja Europa și România sunt ruinate datorită anumitor grupuri etnice și religioase și când respectivele grupuri vor fi mai numeroase situația va fi și mai rea.

Ai văzut cum se manifestă țiganii atunci când sunt puternici, de pildă atacurile asupra unor spitale, unități economice sau sate? Ai auzit de luptele între bandele de țigani și poliție/jandarmerie? Asta ne așteaptă când generațiile care sunt acum copii vor deveni adulți, generații în care proporția de țigani va fi în favoarea lor în cazul unui război civil, chiar dacă nu ar avea majoritata, pentru că ei sunt mai războinici și mai curajoși. Dar e posibil ca aceste generații să fie chiar și numeric dominate de țigani.

Iar în occident pericolul e reprezentat de musulmani.

Sau poate tu vezi viitorul altfel, caz în care te rog să-l descrii.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Maestria Clopotelor din Rusia geo.nektarios Muzica Bisericeasca 3 26.12.2012 22:42:28
apararea credintei in Rusia mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 34 31.08.2012 08:21:32
china avertizeaza rusia sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 09.12.2011 13:29:01
Rusia xyz Pelerinaje la locuri Sfinte 34 09.02.2010 18:09:09
Preot misionar martirizat in rusia Hector Stiri, actualitati, anunturi 7 21.11.2009 16:26:57