Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Reguli in Biserica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 24.08.2010, 18:07:24
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de I.Calin Vezi mesajul
Nu înțeleg: Strambul vede stramb. Vad si eu anumite lucruri dar incerc sa le dau la o parte si sa vad esentialul.
Citat din Scriptura: "Toate sunt curate la cei curati".
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 24.08.2010, 18:10:30
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Ma intreb daca esti doar redus mintal sau esti un sfint?
Din pacate nici una. Daca eram prima, aveam o scuza valabila pt pacate. Daca eram a doua... nici nu indraznesc sa-mi imaginez.

In alta ordine de idei, iarta-ma ca te-am supraestimat.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 24.08.2010, 18:20:49
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Să ne reamintim să revenim on topic și să cădem, dacă se poate, de acord asupra unor reguli care să ne conducă spre îndepărtarea certurilor sau fricțiunilor dintre noi, să purtăm discuțiile echilibrat și fără acuzații și insulte, care, fiind noi cât de sfinți, ne îndepărtează și de Dumnezeu și de noi înșine și în cazul de față, de fondul problemei.

Scuzați dacă fac pe moralistul, nu aceasta mi-a fost intenția.

P.S. Deschizând site-ul din exterior în căutare de informații pe google, nu cred că, uneori, ne face cinste că acest site are adresa www.crestinortodox.ro.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 24.08.2010, 19:01:45
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
In alta ordine de idei, iarta-ma ca te-am supraestimat.
Ca m-ai supraestimat pe mine nu-i o gresala de care vei raspunde vreodata, dimpotriva punindu-ma deasupra ta ai acumulat puncte. Greseala ar fi sa te supra-estimezi singur!
Dar desigur tu nu faci asa ceva!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre sfintirea obiectelor strajeru Secte si culte 43 21.01.2011 09:16:58
Materia in cult si semnificatia ei zaahav Intrebari utilizatori 2 25.03.2010 16:14:01
Targul Obiectelor Bisericesti ( TOB) MadalinaM Generalitati 3 09.06.2009 20:16:16
Obiecte de cult prflorin Stiri, actualitati, anunturi 3 22.06.2007 16:33:01
intrebari despre credinta biserica cult scristim Despre Biserica Ortodoxa in general 1 07.02.2007 06:26:57