Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 20.10.2009, 00:57:25
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Stai linsitita E-my ca nu ai spus nimic nepotrivit.. mesajul tau a fost foarte clar.. numai cine sufera de mania persecutiei, va gasi prilej din orice si oricum.Din pacate pe acest forum, in 80% din cazuri, mesajele sunt eronat intelese... nu poti sa spui ce simti, ce gandesti, chiar daca aceasta nu vine in mod acuzator, ci e doar nemultumirea din sufletul tau, ca iti sare GRATUIT cineva la beregata.La fiecare 5 minute trebuie sa iti ceri scuze si sa faci matanii in fata cuiva iritat

Last edited by MarinaAlca; 20.10.2009 at 07:03:38.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 20.10.2009, 12:12:17
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Marina, eu stiu ca pentru ingineri am un limbaj prea neingineresc, iar pentru ceilalti oameni am un limbaj prea ingineresc, si stiu ca uneori oamenii interpreteaza cuvintele mele dandu-le un alt inteles, in nici un caz in corespondenta cu intentia mea..Fac multe "conexiuni" simultan, uitand ca cel de langa mine nu stie ce este in mintea mea si in sufletul meu, ca sa inteleaga ceea ce am vrut sa spun

I se poate intampla oricui sa se simta ofensat fara sa fie cazul..Noi nu avem smerenie si nici nu suntem nebuni pentru Hristos ca sa tacem si sa ne smerim daca ni se pare ca suntem acuzati pe nedrept..


Sa ne dea Mantuitorul nostru si noua o picatura a Harului Sau, ca sa putem si noi iubi asemenea Lui !
Reply With Quote
  #23  
Vechi 20.10.2009, 12:47:02
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de E_my Vezi mesajul
Anita, v-am prezentat monologul meu interior, adica ceea ce mi-am spus eu mie si am vrut sa va impartasesc..Iarta-ma daca am spus ceva nepotrivit..

In fiecare zi ma uimesc de oamenii din jurul meu care cu adevarat imi sunt exemple: ei nu deznadajduiesc desi nu cred in Dumnezeu, sunt cinstiti, etc
Cred ca si pentru voi este la fel..

Iarta-ma inca o data daca te-am ranit, nu a fost asta intentia mea. In nici un caz nu ma privesc cu superioritate, pentru ca nu am de ce..Eu am salariu si bursa, nu am sot, copii, rate, deci nu am nici un drept sa ii judec pe cei care nu au nici pentru ei..
Eu nu fac suficient, eu sunt bogatul care da din punga lui cei mai mici bani...Pentru mine altii sunt vaduvele si cred ca banutul lor insotit de rugaciune face mai mult decat maruntul meu..

Doamne ajuta!
Draga mea ,
Dar nu am zis nimic rau ,am spus ca nu e nevoie sa scriem aici pe forum ca sa ajutam.
Cine vrea poate sa o faca ,e adevarat ,dar daca nu a scris nimeni asta nu inseamna ca nu e dispus sa ajute.Tu voiai un raspuns imediat.
Si in afara de asta aceste milostenii nu trebuie neaparat facute public.
In cazul Mirelei mi se pare normal ca a cerut informatii ,ea nelocuind aici.
Nu m-am simtit jignita si nici vizata.
Sunt si atei care ajuta si adventisti si musulmani ,ma bucur pentru ei.
Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #24  
Vechi 20.10.2009, 20:59:04
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
In cazul Mirelei mi se pare normal ca a cerut informatii ,ea nelocuind aici.
bine era daca primeam si vreun raspuns, asa in treacat.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.10.2009, 00:31:48
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ajutor pentru familia lui Ionut

Citat:
În prealabil postat de E_my Vezi mesajul
Am gasit articolul in Formula -As si m-a impresionat. Sunt convinsa ca si pe voi va va misca marturia sincera a unui copil trist..


Cu toata dragostea, un copil care asteapta ca Dumnezeu sa faca o minune.
CALINCIUC IONUT - loc. Nartesti, com. Gohor, jud. Galati, cod 807155
tocmai ce am aflat ca cei de la Formula As au trimis o suma de bani in ajutorul acestei familii, astfel ca si-au putut acoperi o parte de casa (care este micuta, dar totusi mai necesita pe langa acoperis si tencuiala, sape de ciment, geamuri, tavane etc).

m-as bucura daca si cei care citesc pe acest forum crestin-ortodox ar sacrifica un pic din putinul lor (stiu ca nu sunt bogatasi cei care trec pe-aici) ca sa-l ajute pe Ionut. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 31.10.2009, 18:26:38
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow poate aveti ceva de dat, frumos si pe masura

am aflat masurile lui Ionut, le postez aici poate mai doreste cineva sa se foloseasca de ele, mai ales ca se apropie Sf. Nicolae si Craciunul. Happy Holidays!

******************************************
Acestea sunt masuratorile lui Ionut :
incaltaminte= 21 cm
lungime pantalon=78 cm
talie=62 cm
latime spate=35 cm
lungime pulovar=42 cm
lungime maneca=48 cm
Este un baietel destul de slabut.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.01.2011, 20:10:35
ginghina marina ginghina marina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.01.2011
Mesaje: 1
Smile Ionut a cantat de Craciun la serbare.Vezi video mai jos...

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pG0khlowjb8
Reply With Quote
  #28  
Vechi 05.01.2011, 20:54:54
anatolie
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Macar o vorba buna pot sa zic.
Dumnezeu sa te ajute si sa te intareasca!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cu ajutorul nostru, un copil ar putea sa-si implineasca un vis N.Priceputu Umanitare 60 29.10.2016 00:53:16
Manastirea ortodoxa romana de langa Bruxelles are nevoie de ajutorul nostru! Ion Pop Generalitati 0 22.03.2012 19:27:47
Si ei au nevoie de ajutorul nostru.... silvia55 Umanitare 0 08.09.2011 00:30:10
Televiziunea Trinitas are nevoie de ajutorul nostru pentru a rezista in continuare! Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 21 11.12.2009 23:22:21
un preot are nevoie de ajutorul nostru cristy Umanitare 3 15.10.2009 11:36:32