Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 13.04.2007, 09:45:59
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Poti sa crezi ce vrei,in legatura cu exagerarea,nu ma deranjeaza catusi de putin,cat despre pacatele mele nu mi le expun aici,pt.ca nu ma spovedesc pe net,ci la Parintele Duhovnic al meu.Cat despre chestia cu tavanul,sa nu o interpretezi ca si cu drobul de sare din Povestea Prostului de Ion Creanga,ca nu este deloc asa,starea aceea o aveam cand nici nu ma asteptam, imi aparea din senin,fara sa ma gandesc la ea,pt.ca ma lua direct din somn.Nu cred ca vrei sa experimentezi trairea sentimentului de groaza ca nu te mai poti trezi si,in plus ca,destinatia era precisa si sigura,adica in iad.Poate tu nu esti asa de pacatoasa ca mine,de nu ai trecut prin asa ceva,Dumnezeu a vrut ca eu sa ma schimb,atata tot si nimic mai mult.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 13.04.2007, 10:55:03
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de consuela
Cred ca exagerezi. Daca adormi cu gandul ca iti cade tavanul in cap probabil ca o sa tot visezi ca iti cade si nu poti sa dormi decat cu un remediu in care crezi cum e si faza cu rugaciunea in cazul tau.
Si de ce crezi ca ajungi chiar in fundul iadului si nu undeva mai la suprafata? ai facut orgii sau nenorociri chiar asa de grave?
sa nu ne jucam cu cuvintele consuela!!!!!!!!!!! nu stim noi ce inseamna iadul!! sa ne fereasca D-zeu !!! nu te juca pt ca D-zeu este si Drept nu numai Bun
Reply With Quote
  #33  
Vechi 22.04.2007, 20:49:45
Lionheart Lionheart is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2007
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jeny
fratilor!!!!!! D-zeu nu are nevoie de "sfinti" pe pamant...Doamne da-mi sa-mi vad pacatele mele!!!!!!!!! citi vietile sfintilor cati dintre ei au avut asemenea "trairi duhovnicesti"sa nwe plangem pacatele si sa lasam cele inalte sfintilor!!!!! noi suntem viermi pacatosi asa cum spunea si sebastiana oare nu suntem Yoghini???Doamne fereste!!! sa mergem cu miluieste-ma inainte nu cu "traire inalta"....iertati jenica

Excelent comentariu!Bravo Jeny!Va recomand cu caldura "Despre vise si vedenii"-Parintele Cleopa si "Oameni si demoni"-Parintele Rodion
"Impotriviti-va diavolului si el va fugi de la voi"
Reply With Quote
  #34  
Vechi 22.04.2007, 23:48:12
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Cand aveam 13 ani am avut si eu parte de o astfel de experienta, exact cu cea a lui marius_daniel. Eram la tara in vacanta de vara si ma trezisem noaptea dintr-o data cum mi se mai intimpla mie de obicei; numai ca dupa cateva clipe incepuse sa mi se incetoseze imaginea cu un soi de stelute gri-albe foarte contrastate intre ele dupa care am simtit cum ies din propriul corp indreptandu-ma usor pana la peretele vertical al casei(nu spre tavan). Am stagnat acolo cateva clipe de parca ma oprise ceva. Dupa cateva clipe ceva ma impins inapoi pana cand am intrat din nou in corp. Imediat ce mi-am revenit am constatat ca mainile si picioarele imi sunt paralizate, iar cand am vrut sa strig de frica mi-am dat seama ca nu mai aveam voce, gura imi era blocata deasemenea. A durat totul cam un minut ca sa zic asa, dupa care paralizia imi disparuse intr-o clipita si totul era ok. Dupa ce trecuse totul, am stat socat ceva timp dupa care am adormit. Incredibil, dar atat de real...
Reply With Quote
  #35  
Vechi 11.05.2007, 19:30:16
ilfenomeno1 ilfenomeno1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2007
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de consuela
Am vorbit si pe alt forum. Eu nu prea tin pt mine nimic, am zis peste tot .
Nu stiam ce e, imi era frica sa mai dorm. Pe forum mi s-au recomandat carti cu titlul "dedublarea", am citit pe net ca nu am rabdare altfel si am inteles cat am avut nevoie. Faza intre vis si treaz se numeste stare de veghe-in aceasta stare mi s-au intamplat adica ori inainte de a adormi, ori dupa ce se termina visul si inca nu ma trezeam (in amorteala aia). In afara de asta daca dormi f adanc e probabilitate mare cand te intorci sa te intorci mai greu si starea de veghe sa dureze mai mult si creste probabilitatea sa se intample ceva daca starea de veghe e mai lunga.
Sa nu te sperii asteapta sa intri inapoi in corp, corpul te trage automat. Sa nu incerci de buna voie ca e f periculos sunt spirite malefice, care iti trag din energie si au acces la energia ta numai daca gresesti ceva adica daca faci intentionat (religia nu lasa nu degeaba). Daca nu e vina ta ai inger protector nu se apropie nimic. Ingerul nu il vezi orice ar fi cel mult simti o liniste sufleteasca si atat .
interesant


_________________
Jocuri - Forum Craiova -Portal Director Download - Bancuri si Poze comice
Reply With Quote
  #36  
Vechi 20.05.2007, 18:37:39
cosmin_lovin cosmin_lovin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ilfenomeno1
Citat:
În prealabil postat de consuela
Am vorbit si pe alt forum. Eu nu prea tin pt mine nimic, am zis peste tot .
Nu stiam ce e, imi era frica sa mai dorm. Pe forum mi s-au recomandat carti cu titlul "dedublarea", am citit pe net ca nu am rabdare altfel si am inteles cat am avut nevoie. Faza intre vis si treaz se numeste stare de veghe-in aceasta stare mi s-au intamplat adica ori inainte de a adormi, ori dupa ce se termina visul si inca nu ma trezeam (in amorteala aia). In afara de asta daca dormi f adanc e probabilitate mare cand te intorci sa te intorci mai greu si starea de veghe sa dureze mai mult si creste probabilitatea sa se intample ceva daca starea de veghe e mai lunga.
Sa nu te sperii asteapta sa intri inapoi in corp, corpul te trage automat. Sa nu incerci de buna voie ca e f periculos sunt spirite malefice, care iti trag din energie si au acces la energia ta numai daca gresesti ceva adica daca faci intentionat (religia nu lasa nu degeaba). Daca nu e vina ta ai inger protector nu se apropie nimic. Ingerul nu il vezi orice ar fi cel mult simti o liniste sufleteasca si atat .
interesant


_________________
Jocuri - Forum Craiova -Portal Director Download - Bancuri si Poze comice
Ateiii au scris mult despre dedublare, am patit si eu ceva asemanator cand cochetam cu yoga ,m-am cam speriat dar cerand ajutor de la Dumnezeu am iesit din acea stare,solutia cred ca vine tot de la un duhovnic iscusit.Cred ca asemenea fenomene trebuie ocolite fiind nefolositoare si nocive.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 21.05.2007, 11:20:22
PISICUTA35 PISICUTA35 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.02.2007
Mesaje: 90
Implicit

Am si eu o intrebare la voi legat de trecerea de la viata la moarte: ati fost prezenti langa o pers. in acele momente? ati vazut ceva? v-a spus ceva, ultime cuvinte, gen ca vad rude etc?





Reply With Quote
  #38  
Vechi 21.05.2007, 19:17:25
cosmin_lovin cosmin_lovin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PISICUTA35
Am si eu o intrebare la voi legat de trecerea de la viata la moarte: ati fost prezenti langa o pers. in acele momente? ati vazut ceva? v-a spus ceva, ultime cuvinte, gen ca vad rude etc?




Am fost alaturi de o bunica,cu o zi inainte,nu puteam s-o supar cu intrebarile dar mi-a raspuns ca "e greu tare" m-a impresionat si o am in fata ochilor desi au trecut ceva ani,ce am inteles eu e ca examenul ce ne asteapta e destul de greu dar mare este mila domnului!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 21.05.2007, 19:33:43
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Mie mi-a pvestit cineva de un slujitor al Bisericii .
Nu-l stiu ,nu-l cunosc.
Pe patul de moarte vedea Biserica (interiorul) , era cu ochii in tavan si-i intreba si pe cei de fata daca si ei vad. Nu vedeau nimic .

El cauta disperat in acea clipa ceva ce voia sa vada neaparat :"Usile Imparatesti".
Asa zicea , cu ultimul rest de energie cel mai avea . "Nu vad Usile Imparatesti ", era cu ochii atintiti in sus .

Dupa un timp au aparut , si el a rasuflat usurat si a adormit linistit .
Vezi , cui slujesti ,Acela te asteapta !
Sa ne ajute Dumnezeu si noua
cit mai multi sa gasim ce cautam!

maria
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Limita dintre viata si moarte heaven Generalitati 21 23.02.2011 10:27:02
Despre viata de dupa moarte georgian_osa Din Noul Testament 30 14.03.2010 18:49:29
Exista viata dupa moarte? ichim Slujba inmormantarii 59 21.10.2009 17:41:57
Intre viata si moarte DLiliana Stiri, actualitati, anunturi 30 18.01.2007 17:46:53