Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.08.2011, 22:04:38
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Acum sunt fericiiiiiiiiiit!Ma simt mai bine!!!!Am fost la Sf.Spovedanie,Impartasanie si la moastele Sf.Nectarie in decursul a 2 zile.Rugaciunile si-au facut efectul!:x
Ai vazut , Aline ! Cu rabdare , prin rugaciune si iar rugaciune , si iar rabdare , multe rezolvam si dobandim .Nicicand sa n-o uiti pe Preasfanta Fecioara Maria ! Rugaciunea trebuie sa fie continua , chiar de ne vedem cu "sacii in caruta " , sa fie dezinteresata cat mai mult posibil , sa devina o obisnuinta , sa faca parte din viata noastra . Fara ea , murim , Aline !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.08.2011, 22:11:33
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Mare dreptate.Multumesc.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.08.2011, 00:31:24
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune!

Doamne ajuta!
Draga Alin, multa sanatate si numai ganduri bune! Stiu ca esti un baiat cu un suflet minunat, nu pot uita cat de mult te-ai rugat pentru sora mea si prietena mea, bolnave de cancer si la randu-mi iti trimit aceasta rugaciune-binecuvantare ca sa-ti aline sufletul, sa te ajute sa treci mai usor peste greutatile care te apasa:

" Să fii binecuvântat în casa ta și la locul de muncă, Domnul să-ți dea întâietate asupra celor din jurul tău.Tot ce faci să fie binecuvântat și pe orice vei pune mâna, să prospere. Tot ce începi să duci la bun sfârșit și să-ți aducă o bună răsplată. Oriunde vei merge și de oriunde vei veni, binecuvântarea să fie cu tine. Să ai mereu biruință asupra vrășmașilor tăi, oricare ar fi ei (boala, lipsa, îngrijorarea, tristețea, teama, durerea, răutatea, singuratatea...). Domnul ți-a dat odihnă de toate părțile. Pacea Lui care întrece orice închipuire, iți păzește mintea și inima în Iisus Hristos. Din toate bunătațile să ai la vremea potrivită, din belșug. Să poți da cu mână largă și bucurie și celor care duc lipsă. Să dai cu împrumut, dar să nu iei niciodată. Domnul să te facă să fii cap și nu coadă, totdeauna sus și niciodată jos. În fiecare seară să pui capul liniștit pe perină și să adormi mulțumind Domnului pentru ziua care s-a isprăvit. Să aștepți doar lucruri bune de la Dumnezeul tău.Teama și îngrijorarea să nu-ți fie niciodată tovarăși. Încrederea ta să fie nestrămutată în bunătatea și dragostea Domnului pentru tine. Nici o armă ridicată împotriva ta să nu aibă putere. Orice limbă care te va judeca să fie osândită. Căile tale să fie totdeauna drepte și netede. Dacă pășește pe ele cel ce șchiopătează, să nu se abată de la ele, ci mai degrabă să fie vindecat. Privirea ta să fie totdeauna ațintită spre Cel care poate totul, Care te-a iubit atât de mult încât a plătit prețul suprem pentru a te răscumpăra. În El toate lucrurile sunt posibile. Pacea, bucuria, nădejdea, dragostea și credința să nu te părăsească niciodată! "





















__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 08.08.2011 at 00:38:30.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.08.2011, 07:54:52
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Multumesc mult.Ma bucur ca sunt bagat in seama.Ca sunt apreciat.

Thank You!!!!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.08.2011, 19:17:08
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Woow..ce binecuvatare frumoasa ti-a scris Ica si eu iti doresc sa ai parte de tot ce a scris ea, Domnul fie cu tine in toate zilele iar Maica Domnului sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfant.+
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.08.2011, 20:56:37
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Chiar maine ma duc sa-i duc unei batranici necajite o carte cu Sf.Nectarie.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 09.08.2011, 15:51:18
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit,m-am impartasit,am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie?Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine,cautam duhovnic si mi-am gasit,aveam deznadejde ca nu voi gasi unul,pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC DOAMNE!Numai bine!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 09.08.2011, 19:11:46
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Sunt super fericit.Deci zilele astea m-am spovedit,m-am impartasit,am fost la moastele Sf.Nectarie,cunoasteti pe Sf.Nectarie?Asa si am fost si ma simt mai bineee super bine,cautam duhovnic si mi-am gasit,aveam deznadejde ca nu voi gasi unul,pot sa spun ca tot ce m-a rugat s-a indeplinit.MULTUMESC DOAMNE!Numai bine!
Slava Domnului! Multa sanatate!
Mai sunt moastele Sfantului Nectarie in Galati? Daca da, imi spui te rog unde...? Multumesc si Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 09.08.2011, 20:32:24
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

La Biserica din interiorul Spitalului Judetean Galati.:*
Reply With Quote
  #30  
Vechi 13.08.2011, 13:36:43
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Salutare.Se simte o imbunatatire pe toate planurile.Se vede ca rugaciunile si-au facut efectul si Dumnezeu e mare si nu lasa sa cada omul necajit si caruia ii pasa de Dumnezeu.VA MULTUMESC DIN SUFLEEEEEEEEEEEEEET ,DIN SUFLEEEEEEEET,DIN SUFLEEEEET PENTRU TOOOOOOOT AJUTORUL DAT !Si la mine si la mama se simte o imbunatarie.Deci operatia se va stabili in zilele urmatoare iar noi mergem cu credinta inainte!
AM SA FAC O LISTA CU TOTI OAMENII CARE M-AU AJUTAT SI AM SA-I PUN INTR-UN POMELNIC SI AM SA-I POMENESC LA RUGACIUNE!
MOMENTAN SUNT INTR-O CONTINUA MISCARE!SCUZATI-MA!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 21:45:09
va rog o rugaciune pentru mine! viviana Generalitati 4 10.06.2011 15:09:50
Pentru tine, pentru mine!... OmuBun Rugaciuni 22 02.08.2010 15:20:54
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01