Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 29.07.2009, 17:05:19
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Dumnezeu sa-l ocroteasca!
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #82  
Vechi 11.09.2009, 02:53:08
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit vesti imbucuratoare

A trecut cam mult timp de cand nu v-am mai adus vesti despre Remus. Azi am aflat ca si-a revenit dupa operatia de fiere. S-a intors in orasul Lugoj, la locuinta sa. Si-a reluat lectiile de cor cu cei din biserica unde este cantor. Mama lui a obosit mergand intr-una pe la biserici si manastiri, facand slujbe, chemand preoti sa savarseasca Sfantul Maslu direct pe Remus, dar nu a fost in zadar. Avea momente cand credea ca totul e impotriva ei, nu mai spera sa creada ca soarele va mai rasari pe straduta ei si uite ca totusi rezultatele se vad. Nu putem decat multumi bunului Dumnezeu pentru binefacerile ce le-a revarsat peste Remus si familia sa. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #83  
Vechi 11.09.2009, 04:03:37
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Doamne ajuta!
Rabdare, dragoste catre Domnul, nadejde mare in ajutorul Lui, credinta de piatra, de stanca, de otel, si rugaciunile ne sunt ascultate ...
Reply With Quote
  #84  
Vechi 11.09.2009, 08:13:28
teatru-copii teatru-copii is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2009
Locație: Botosani - Saveni
Religia: Ortodox
Mesaje: 181
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru teatru-copii
Implicit frumos

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Rabdare, dragoste catre Domnul, nadejde mare in ajutorul Lui, credinta de piatra, de stanca, de otel, si rugaciunile ne sunt ascultate ...
Asa e. Credinta, Nadejdea, Dragostea.
Si Dragostea a fost iar cea mai mare.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #85  
Vechi 11.09.2009, 13:13:48
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
A trecut cam mult timp de cand nu v-am mai adus vesti despre Remus. Azi am aflat ca si-a revenit dupa operatia de fiere. S-a intors in orasul Lugoj, la locuinta sa. Si-a reluat lectiile de cor cu cei din biserica unde este cantor. Mama lui a obosit mergand intr-una pe la biserici si manastiri, facand slujbe, chemand preoti sa savarseasca Sfantul Maslu direct pe Remus, dar nu a fost in zadar. Avea momente cand credea ca totul e impotriva ei, nu mai spera sa creada ca soarele va mai rasari pe straduta ei si uite ca totusi rezultatele se vad. Nu putem decat multumi bunului Dumnezeu pentru binefacerile ce le-a revarsat peste Remus si familia sa. Doamne ajuta!
Slava Tie Doamne pentru toate cite le implinesti. Dumnezeu sa-i dea sanatate incontinuare lui Remus
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #86  
Vechi 11.09.2009, 17:35:43
metanoia2's Avatar
metanoia2 metanoia2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!

Multumesc Bunului Dumnezeu ca in secolul 21, in mijlocul lumii in care traim am vazut unitate intre ortodocsi.Dumnezeu sa va binecuvanteze.Daca o sa am nevoie de ajutor stiu unde sunt inimi iubitoare de Hristos cu adevarat.Am urmarit cu interes thread-ul ca sa vad daca intr-adevar sunt oameni care ajuta in necaz, si am ramas fara cuvinte.
Rog pe Bunul Dumnezeu sa faca cu voi asa cum am scris la semnatura.Ortodoxia e plina de minuni doar ca trebuie sa ne deschidem ochii sufletului sa le vedem. Si invit si pe vsovi pentru care m-am intristat foarte tare vazand cu cata tarie sustine cauza de la Pucioasa, sa isi consume energia facand ceea ce faceti voi.Aceasta dragoste te face ortodox cu adevarat, asa te arati a fi ucenicul si urmasul lui Hristos, nu sustinand tot felul de miscari religioase care se bat cu pumnul in piept a fi mai ortodoxe decat altele. Asa castigi imparatia lui Dumnezeu.
Acesta este scopul acestui forum, nu interminabilele contradictii din care reiese mai mult sau mai putin lipsa de taiere a voii a fiecaruia si orgoliul de a avea dreptate, atat de strain de ortodoxie.
Va doresc sa faceti numai fapte care aduc slava lui Dumnezeu si arata dragostea intre frati.
Doamne ajuta!
Remus, esti un binecuvantat ca prin suferinta ta, atatia oameni si-au castigat cununi.
Doamne ajuta!
Mare esti Doamne si minunate sunt lucrurile Tale, si nici un cuvant nu este de ajuns spre lauda minunilor Tale.
__________________
"Imparate Ceresc Mangaietorule Duhul Adevarului care pretutindenea esti si pe toate le-mplinesti,Vistierul bunatatilor si Datatorule de viata, vino si Te salasluieste intru noi."

Last edited by metanoia2; 15.09.2009 at 15:59:25.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog din suflet rugati-va si pentru fratele Ioan mara2008 Umanitare 12 17.08.2010 03:48:45
Va rog din suflet sa va rugati pentru Andrei cred_cu_adevarat Rugaciuni 1 12.05.2010 16:28:57
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53