Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 19.06.2013, 21:39:10
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daca ati stii voi cat de ingrozitor este acolo la psihiatrie??
Sunt incuiati si au zabrele la geamuri, eu nu as rezista o zi acolo. Ma tot gandesc cum un om sa se vindece de depresie in acel mediu??? si acolo sunt fel de fel de oameni, cu tot felul de tulburari, unii tipau, altii cantau, altii cereau cu disperare tigari,ar face orice pentru o tigare, azi am inteles ca nu trebuie sa-i judecam pe cei care fumeaza, este fff greu.

Prietena mea mi-a zis ca sa nu arunc in viata mea un colt de paine ci sa o dau ca sunt fff multi oameni necajiti.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 19.06.2013, 22:06:56
Skizzer Skizzer is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Daca ati stii voi cat de ingrozitor este acolo la psihiatrie??
Sunt incuiati si au zabrele la geamuri, eu nu as rezista o zi acolo. Ma tot gandesc cum un om sa se vindece de depresie in acel mediu??? si acolo sunt fel de fel de oameni, cu tot felul de tulburari, unii tipau, altii cantau, altii cereau cu disperare tigari,ar face orice pentru o tigare, azi am inteles ca nu trebuie sa-i judecam pe cei care fumeaza, este fff greu.

Prietena mea mi-a zis ca sa nu arunc in viata mea un colt de paine ci sa o dau ca sunt fff multi oameni necajiti.

Noi ca oameni nu avem voie sa judecam pe nimeni ... Fie ca fumneaza , fie ca bea prea mult , nu conteaza . Putem doar sa incercam sa ii indreptam , dar numai Dumnezeu ii poate Judeca

"Judecatorul va veni , si faptele fiecaruia se vor descoperi ."
Reply With Quote
  #43  
Vechi 19.06.2013, 23:06:32
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mare dreptate ai!!!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 19.06.2013, 23:12:54
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Daca ati stii voi cat de ingrozitor este acolo la psihiatrie??
Sunt incuiati si au zabrele la geamuri, eu nu as rezista o zi acolo. Ma tot gandesc cum un om sa se vindece de depresie in acel mediu??? si acolo sunt fel de fel de oameni, cu tot felul de tulburari, unii tipau, altii cantau, altii cereau cu disperare tigari,ar face orice pentru o tigare, azi am inteles ca nu trebuie sa-i judecam pe cei care fumeaza, este fff greu.

Prietena mea mi-a zis ca sa nu arunc in viata mea un colt de paine ci sa o dau ca sunt fff multi oameni necajiti.
-si eu cred ca nu-i face bine acea atmosfera,mai bine ar pleca de acolo
Reply With Quote
  #45  
Vechi 19.06.2013, 23:23:09
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-si eu cred ca nu-i face bine acea atmosfera,mai bine ar pleca de acolo
Asta-i problema nu poate, trebuie sa mai stea doua saptamani, asa zice doctorul psihiatru. Dar daca se linisteste, manaca, etc poate sa o mute intr-un loc mult mai bine si acolo ai voie sa te plimbi sa mergi la biserica etc. Dar asta in timp, cateva zile, nu stiu
Reply With Quote
  #46  
Vechi 19.06.2013, 23:31:08
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Asta-i problema nu poate, trebuie sa mai stea doua saptamani, asa zice doctorul psihiatru. Dar daca se linisteste, manaca, etc poate sa o mute intr-un loc mult mai bine si acolo ai voie sa te plimbi sa mergi la biserica etc. Dar asta in timp, cateva zile, nu stiu
-adica inca este intr-o stare depresiva sa inteleg nu ca o obliga doctorul;ar putea sa vina parintii sa o duca de acolo,sa zica ca o interneaza in alt spital...
Reply With Quote
  #47  
Vechi 19.06.2013, 23:35:50
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-adica inca este intr-o stare depresiva sa inteleg nu ca o obliga doctorul;ar putea sa vina parintii sa o duca de acolo,sa zica ca o interneaza in alt spital...
Nu e chiar asa usor, tatal este mort de f multi ani, mama are un handicap, si apoi crezi ca in alta parte sunt conditii mai bune??? ea a inceput tratamentul imediat ce a fost internata, e destul de grav dar macar e pe maini bune, azi am vorbit cu doctorul si ne-a explicat mai multe. Tot ce sper este ca in curand sa o mute de acolo in alta sectie unde ai si putina libertate.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 20.06.2013, 01:12:11
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Sa te rogi si tu pentru ea. Cred ca rugaciunea unui prieten apropiat ar fi mai puternica decat cea a unui strain.

Rugaciunea ptr. aproape.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 20.06.2013, 07:42:56
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Va dati seama ca ma rog si eu pentru ea, dar cu cat ne rugam mai multi cu atat este mai bine.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 21.06.2013, 22:02:50
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vesti bune, prietena mea se simte din ce in ce mai bine. Azi a participat la taina sf Maslu. Isi doreste nespus de mult ca de rusalii sa se duca la sf Biserica, si a spus preotilor (care au fost la sf Maslu) sa se roage sa se intample acest lucru. Saptamana viitoare se va spovedi si apoi va primi sf impartasanie.

Doamne SLAVA TIE!!!!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde