Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.02.2022, 02:05:54
MaryMar MaryMar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2021
Mesaje: 1
Implicit Am nevoie de un sfat

Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.02.2022, 14:53:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
Poti sa te pocaiesti la pacatele pe care le-ai facut de te-a blestamat mama ta cand a aflat. Asa scapi ca te scapa Dumnezeu de ele.

Nu trebuia sa asculti de mama ta la interesele ei lumesti sau la interesele tale lumesti dorite-cerute de ea tie. Daca te-a blestemat ca n-ai ascultat de ea cand ti-a cerut realizari lumesti, la neascultarile alea nu trebuie sa te pocaiesti. Daca te-a blestemat pentru asa ceva atunci nu esti vinovata si blestemele o afecteaza pe ea si nu pe tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.02.2022, 20:43:44
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
Bine ai venit pe forum.

Inainte de orice sfat, spune-ne despre tine, daca te duci la biserica, daca te spovedesti, care e viata ta...

In functie de cum e viata ta se aseaza si viitorul.

Iar asta cu blestemele, ai fost vinovata pentru blestemele astea?

Daca da, atunci le-ai indreptat? Si atunci ti-ai cerut iertare, si maica-ta s-a dus la preot sa le spovedeasca?

Daca nu, atunci te tii de Biserica, unde se indeparteaza blestemele?



Vezi ca baietii nu se apropie de tine nu pentru ca esti frumoasa, nu pentru ca alea alea.

1. Atragi baietii functie functie de mesajul pe care il comunici. Trebuie sa comunici altceva.

2. Trebuie sa te schimbi ca om si sa transmiti ca vrei altceva, ca acum tu le zici non-verbal ca vrei... nush ce vrei dar ei inteleg ceva gresti.

Trebuie prin haine comportament, limbaj nonverbal sa explici cine estsi si ce vrei altfel o sa se tina doar golanii de tine.

Daca te prezinti ca semi-vulgara numai panarame or sa se tina de tine.

Daca te prezinti (haine, limbaj, seriozitate, comportament) ca o fata serioasa, o sa nimeresti pe unul care asta cauta.


Fa-ti o introspectie sa vezi exact ce ai vandut pana acum si ce au cumparat altii, ca aici e problema.



Despre Moroncel si postul lui de deasupra te sfatuiesc sa il ignori, e doar toxic si pe langa in fiecare post pe care il scrie, e doar un rebut al credintei si un apendice toxic al forumului.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.02.2022, 20:49:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Despre Moroncel si postul lui de deasupra te sfatuiesc sa il ignori, e doar toxic si pe langa in fiecare post pe care il scrie, e doar un rebut al credintei si un apendice toxic al forumului.
Ma tu esti debil mintal? Nu-ti permit!!!

Tu esti toxic si agresiv si pe fiecare fir de discutie iti permoiti sa-ti dai drumul la mizerii la adresa mea!

Nu te mai catara pe mine ca sa-ti credibilizezi sfaturile infantile! Cine esti dumneata Cupidon? O inveti sa agate? Lucrezi la matrimoniale?

Nu-ti dai seama ca esti o rusine si o caricatura de ortodox?

Iata, si pe firul asta de discutie nu te-ai putut abtine si ai deviat de la subiect provocandu-ma.

Cine e deci apendipuztiferul forumului? Io?

Baga-ti intile in cap!!! Defapt n-ai asa ceva. Hai marsh!

@MaryMar, nu vezi cum te linguseste sa ti se erijeze de sef ca sa te puna sa faci prostiile lui?
Da-ti si tu seama cine vrea sa te scapi de blesteme si cine vrea sa te imbarlige.

Crede-L si asculta-L pe Dumnezeu si nu pe acest @gpalme-Hermes care te invata sa fi asa ca el: travestit-viclean, ipocrit si desfranat, slugarnic la constiinta fricii de bataie.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2022 at 21:05:16.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.02.2022, 12:55:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Iti permiti cu mult mai multe, iti permiti sa hulesti Biserica si pe Hristos.

Si da, am zis bine, esti un rebut al credintei siun apendice toxic al forumului...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.02.2022, 17:06:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Iti permiti cu mult mai multe, iti permiti sa hulesti Biserica si pe Hristos.

Si da, am zis bine, esti un rebut al credintei siun apendice toxic al forumului...
Asa-ti auto-indreptatesti razbunarile shovine, scagresive, exclusiviste, nimicitoare, denigratoare, barfele mitomanice, blestemele si atacurile nesfarsite la persoana vrand sa ma tot musti provocator pe toate threadurile? Asa te linistesti? Zicand mereu ca io as fi hulit sau as huli Biserica sau pe Hristos?

Si cum anume hulesc io Biserica sau pe Hristos?

Cum? Crezand in Ortodoxie, in Calea cea stramta si in Trambitele-Trimisii Sai de la sfarsit de timp, in Cele 7 Tr.Ap.ale Cuvantului confirmate de credinta lor si de viata lor incoruptibila, necorcita cu sistemul sau lumea, marturisitoare, muceniceasca, mantuitoare prin minunile fara numar facute in popor? Cum mai hulesc? Marturisind in Hristos-Cuvantul adevarul realitatii inconjuratoare in care ne aflam prin Teoria unica PacMan3D-nD?

Persistand cu incapatanare in necredinta zici ca ai zis bine si repeti ca ai zis bine facandu-ma prost, nebun, rebut toxic si apendice infectat al forumului ce trebuie operat de apendicita si exclus de urgenta?

Pai daca pentru tine Trimisii-Trambitele Domnului de la sfarsit de timp si Adevarul de Credinta ce contine inclusiv Apocalipsa e ceva toxic, ceva prin care se huleste Biserica si pe Domnul Hristos inseamna ca esti decat un... pripit, un pripit scaputzepuit ca sa nu zic mai mult.

(Nu vreau sa zic mai mult despre tine caci vad si-mi dau seama ca e vai si amar de capul tau deci de aia nu zic mai mult fiindca mi-e mila chiar si de vrajmasi. Asa ca iar te iert ca m-ai facut rebut si apendice toxic ca sa nu te ia in fiarisisis muscociu si musculitzele melanogangster betive de pacat care te incanta si te introneaza ca mare judecator si aparator luptator scotzandu-ti scaputzifereul de binE-bUn comunisex ca sa musti inclestat invartosat din persoana si sa asmuti propagandistic asa cum crezi orbeste ca faci binE-bUn facand rau pentru necredinta ta slugarica la moralistii fricii de bataie slugarnici si ei la lume si la satana. (Marsh cutzu-cutzu pripit!))

Revenind la subiect.

@MaryMar, de ce vrei sa ai relatie?
Tu nu vrei un prieten ca sa iesi din singuratate ca vad ca ai destui ci tu vrei un iubit. Tu vrei sa te casatoresti sau sa ai relatii sexuale si nu poti sa ai ca toti te vad urata?

Dar daca ceea ce tu numesti blestem e defapt apararea lui Dumnezeu prin Har si prin ingeri ca sa nu cazi in ispita, in curvie?

Daca tu esti frumoasa si sanatoasa si toti baietii te vad urata inseamna ca e o binecuvantare. Iti e binecuvantata starea crestina casta, feciorelnica, curata. De ce vrei s-o strici? Frumusetea tine de cele de sus si nu de cele de jos! Chiar daca barbatii si baietii aleg aproape intotdeauna fata goala, usoara, socotind-o pe aia frumoasa, defapt ei se auto-tzepuiesc caci alea usoare sunt necredincioase si-i inseala cu primul prost ranindu-le inima si punandu-le coarne fara numar.

Fata-femeia e fiul risipitor din pilda!!! Ai citit pilda fiului risipitor? "Un om oarecare avea doi fii, un baiat mai mare si o fata mai mica..."
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.02.2022 at 17:47:38.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.02.2022, 23:44:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai papagal toxic lasa textele ca nu esti in stare sa te povatuiesti pe tine sa iesi din groapa de la NIP dapa-i sa ii povatuiesti pe altii.

Orbule, vindeca-te pe tine, si lasa pe altii...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.02.2022, 12:59:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai papagal toxic lasa textele ca nu esti in stare sa te povatuiesti pe tine sa iesi din groapa de la NIP dapa-i sa ii povatuiesti pe altii.

Orbule, vindeca-te pe tine, si lasa pe altii...
Bai lablandule toxicoman agresiv ce te dai agresat de Trambite, de Cuvant sau de mine, chiar nu poti realiza ca tu esti in groapopa-prostul si ca NIP este muntele sfant insa de cat de mare bataus te crezi amenintand si santajand emotional ca un mafiot ce esti, crezi c-ar fi invers.

Vezi ca nu stai pe loc in groapa ca ipocritii orbi si puturosi ci sapi, sapi, sapi (fratii) ca nemultumitzii crezand ca dai de apa dar nu dai de apa ci de iad, uitand ca nemultumitului i se ia darul si pierde harul si cade din lac in put, in groapa si acolo in loc sa planga incepe si sapa, sapa, sapa crezand ca da de apa....

Da' ce-mi pasa mie? Am impresia ca o sa meriti ceea ce o sa patesti fiindca pe cat esti de ne-as-tamp-(im)parat si razbunator pe atat esti de insistent ca un muscoci sinucigas ce se tine dupa postarile mele vrand mereu ca sa-si mai traga cate un levier in genunchi si apoi sa se auto-tepuiasca crezandu-se victorios, saracu fricos.

Opreste-te din atacurile la persoana bai papagal toxic turbat ce se da hulit si agresat!!! Ajunge cat rau ti-ai facut! Io te-am iertat si te-am avertizat dar vad ca tu nu te-ai lasat si nu te lasi nicicum de provocari si ispite luandu-ti blesteme fara numar.

"Neamule viclean si desfranat, neam lumesc, cat sa te mai sufar?"
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.02.2022 at 13:08:09.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.02.2022, 20:20:02
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat.Cine stie cum pot scapa de blestemele de mama? De cand ma stiu mama mea ma blestema zilnic si avand in vedere problemele din viata mea, tind sa cred ca toate blestemele ei s-au prins de mine.Nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa, toti barbatii ma vad intr-un final ca o amica, si se reorienteaza spre alte fete pe care le vad mai frumoase decat mine (am patit asta de cel putin 5 ori).Mai cred ca s-a prins de mine si un stigmat de uratenie ... deoarece sunt vazuta foarte urata de toata lumea si tin sa precizez ca sunt o fata normala, nu am handicap sau altceva .Asta tot datorita mamei, deoarece tot timpul zice de alte fete ca sunt mai frumoase decat mine... Si la locul de munca am mereu probleme si nu reusesc sa imi mentin un loc de munca mai mult de 2 ani .Va rog, pe cei in cunostinta de cauza sa ma ajute cu niste sfaturi .Multumesc !
1. Pe cel care se teme de Domnul, nu-l va întâmpina răul, fără numai ispita și iarăși îl va izbăvi.(Eccl.33,1)

Se vede ca Domnul te fereste de barbati impotriva vointei tale. Oare care o fi activitatea ta bisericeasca si duhovniceasca(despre care nu ne spui nimic) ?
Blestemele s-au prins fiindca(se pare) tu te gandesti mai mult la barbati decat sa te inchini la Domnul. Primul tau post pe acest forum ortodox este legat de... barbati.

Vei putea scapa de blesteme daca Dumnezeu va asculta rugaciunile tale pentru mama ta, insa rugaciunile tale trebuie sa fie pline de bunavointa si iertare, ca altfel n-au putere sa urce pana la Dumnezeu si El nu le va auzi.

Iisus S-a rugat si a deschis portile cerurilor pentru toti cei care L-au rastginit, astfel ca si noi putem sa ne rugam cu credinta pentru cei care ne prigonesc.

44. Iar Eu zic vouă: Iubiți pe vrăjmașii voștri, binecuvântați pe cei ce vă blestemă, faceți bine celor ce vă urăsc și rugați-vă pentru cei ce vă vatămă și vă prigonesc,
45. Ca să fiți fiii Tatălui vostru Celui din ceruri, că El face să răsară soarele și peste cei răi și peste cei buni și trimite ploaie peste cei drepți și peste cei nedrepți.(Mt5,44-45)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.02.2022, 07:38:31
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MaryMar Vezi mesajul
Buna tuturor, am nevoie de un sfat...Multumesc !
Citeste mai multe sfaturi in capitolul 7 din Epistola intai a Sf. Ap. Pavel catre Corinteni.
Cel mai duhovnicesc(pretios) este versetul 1; la fel si reciproca.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare