Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.07.2010, 11:24:08
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb dintr-un ziar onest (on line)

"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.07.2010, 11:32:46
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de friosia Vezi mesajul
exact! basca!

o mama cu copil de un an nu se sinucide.

dar e mai usor pentru a acoperi crima sa zici ca s-a sinucis.

toate mortile incomode in romania sunt sinucireri.
hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.07.2010, 11:40:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".
Indiferent de onestitatea sau de neonestitatea presei , și ea la rându-i trecătoare, trebuie să spunem :Dumnezeu să o ierte ! Căci oricând putem fi noi în această despărțire de această lume trecătoare, mult prea trecătoare ca un vis ce se risipește cât a-i vedea cu ochii . . . ! Vorba Părintelui Cleopa ce striaga : "Să avem gândul la MOARTE, la MOARTE , la MOARTE ", Dumnezeu să-l odihnească și pe el ! . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 14.07.2010, 11:49:57
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Dumnezeu sa o ierte si sa fie odihnita cu dreptii.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.07.2010, 12:19:01
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Unhappy

Dumnezeu sfantul sa o ierte.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.07.2010, 12:31:00
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.07.2010, 12:44:21
friosia friosia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.07.2010
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta
nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.07.2010, 12:59:35
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.

Nu exista depresie,exista doar necredinta in Dumnezeu.....

Este adevarat insa k cele mai multe "depresii" li se intampla in general bogatzilor si celor celebrii,care sunt si cei mai fara de Dumnezeu,tocmai k ei si-au agatat destinele de bani,faima,impliniri lumesti, si mai ales sanatate,pentru k toate celelante sa fie implinite,iar cand acestea se prabusesc,isi pierd "sprijinul" si clacheaza.Recurg la cea mai lasha si egoista metoda:sinuciderea.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.07.2010, 13:06:40
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de friosia Vezi mesajul
nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.
Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 14.07.2010, 13:12:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.
Cu puțin zâmbet, dar mai ales cu durere :OF , DOAMNE ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole Carmen FUNIERU Slujba inmormantarii 61 04.10.2021 16:46:54
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 11:24:15
Parintele Arsenie Papacioc a plecat la Domnul Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 77 18.11.2012 13:58:30
Cornel Fugaru a plecat la Domnul + cristiboss56 Generalitati 8 15.07.2011 13:10:54
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 13:13:17