Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.09.2010, 09:12:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

In cazul homosexualilor nu se poate pune problema de indreptare. La ei NU exista asa ceva, de ce?, deoarece ASA I-a FACUT Dumnezeu!( stiu ca este in contradictie cu ce ati citit prin teologie, dar asta este... caile lui Dumnezeu nu sunt caile voastre) si ca urmare nu doreste indreptare la ceva ce EL A CREAT! ! !

Singurul lucru care se poate "indrepta" la ei este sa NU MAI FIE ACTIVI SEXUAL, fie prin abtinere fortare NE-naturala, fie prin castrare, asa cum se mutilau in trecut cind saracii din cauza presiunilor de ordin social ajungeau la disperare isi taiau testiculele cu cutitul sau cu un bolovan...au aratat si prin filme si documentare.

Din nou, mai documentati-va in afara sferei cititului de carticele teologice.[/quote]
Ești atât de aproape de Tainele lui Dumnezeu de faci astfel de afirmații ? Cum poți scrie și mai ales gândi astfel ? Dumnezetu să te lumineze , dragă Andrei !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 06.09.2010, 11:34:30
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cind il citeam mai demult si nu cunosteam OMUL in spatele scrierilor, recunosc ca m-a luat valul si mi-a placut, insa ulterior cind am citit scrisorile lui din tinerete unde recunoaste ca era gay m-a scirbit.
Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul

In cazul homosexualilor nu se poate pune problema de indreptare. La ei NU exista asa ceva, de ce?, deoarece ASA I-a FACUT Dumnezeu!( stiu ca este in contradictie cu ce ati citit prin teologie, dar asta este... caile lui Dumnezeu nu sunt caile voastre) si ca urmare nu doreste indreptare la ceva ce EL A CREAT! ! !

.
Cred ca nici dracul nu putea sa scrie mai bine ca tine...ti-au placut scrierile lui,dar te-ai scirbit cind ai aflat ca " dumnezeu " l-a facut gay.

Cred ca tu ai ceva impotriva lui Dumnezeu si a sfintilor Lui,uite ce scrie in Sfinta Scriptura:

9.Nu știți, oare, că nedrepții nu vor moșteni împărăția lui Dumnezeu? Nu vă amăgiți: Nici desfrânații, nici închinătorii la idoli, nici adulterii, nici malahienii, nici sodomiții,
10. Nici furii, nici lacomii, nici bețivii, nici batjocoritorii, nici răpitorii nu vor moșteni împărăția lui Dumnezeu.
11. Și așa erați unii dintre voi. Dar v-ați spălat, dar v-ați sfințit, dar v-ați îndreptat în numele Domnului Iisus Hristos și în Duhul Dumnezeului nostru.

1 Corinteni 6:9

Ori " dumnezeu" ii face pe sodomiti asa si ii condamna la iadul cel vesnic ( acesta este dumnezeul tau ? ) ori si noi am fost si furi,si betivi,si batjocoritori,si malahieni,si sodomiti...dar ne-am spalat,dar ne-am sfintit,dar ne-am indreptat in numele Domnului Iisus Hristos si in Duhul Dumnezeului nostru.

PS.esti casatorit ?...Dumnezeu si Sfintul Serafim Rose sa te ierte!...am sa incerc si eu.
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.09.2010, 16:36:18
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

In curand o sa ajungem sa nu mai avem ce marturisi, caci daca unii sunt doriti de Dumnezeu homosexuali, altii hoti, altii criminali .... inseamna ca acestea sunt lucruri bine placute lui Dumnezeu. Si nu ar trebui lepadate, ci dezvoltate, precum talantii. Multa mocirla e in mintea unora.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
parintele serafim rose



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
intrebare in legatura cu pr. Serafim Rose gheorghie Mari Duhovnici si predicile lor 4 11.12.2011 18:31:50
Sfantul Serafim Rose - conferinte. AndreiM Resurse ortodoxe on-line 12 16.07.2011 14:23:32
Psalmul 136 in talcuirea lui Serafim Rose Miha-anca Rugaciuni 14 08.01.2010 23:10:53
6 ani de la trecerea la cele vesnice a parintelui Galeriu costel Stiri, actualitati, anunturi 1 10.08.2009 18:05:14