Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.08.2010, 15:37:04
georgetug georgetug is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2010
Mesaje: 20
Implicit salve

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Ai dreptate, de pe partea tatalui sunt de neam spaniol, descendent direct al lui Torquemada, iar din partea mamei sunt jumatate austriac, din spita lui Bukow, iar cealalta jumatate tocmai din America de Sud, din neam de conquistadori.

Am pe undeva si o poza de familie, cu stramosul cruciat care a participat la luarea Constantinopolului.

De nascut, m-am nascut intr-o maternitate conspirativa din subsolurile Vaticanului, si am fost pregatit toata tineretea pentru a fi trimis in Romania, sa subminez sentimentul national al acestui maret popor, care le sta papistasilor ca un spin in coasta.

Acuma, daca m-ai deconspirat, nu mai are rost sa ma ascund.
ai scris frumos,
salutari papei (pe care il cunosc personal) - si bankerilor care conduc din umbra
universul. (si pe ei ii cunosc). cat despre cruciati - nu mai intru in amanunte
deconstructiviste.
pe curand,
:)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.08.2010, 15:37:16
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Ai inteles gresit. Despre cei ca tine vorbeam !
Eu stiu despre cine vorbeati, amuzant este ca descrierea pe care o faceti altora vi se potriveste perfect dumneavoastra

Probleme de identitate, informatii putine, neastampar mare, nevoie disperata de atentie, si in primul rand, mare nevoie sa va lumineze Dumnezeu.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.08.2010, 15:37:37
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Cine poate sa ramana, sa nu judece pe cel plecat, iar cine poate sa plece, sa nu-l judece pe cel ramas acasa.Dar oriunde ne-am afla, sa nu uitam de unde am plecat, cine suntem, cine ne sunt stramosii, ce vrem pentru urmasii nostri!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.08.2010, 15:40:43
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu ma bucur ca am facut un roman fericit...mai sint 20 de milioane!
Culmea este ca inainte sa pleca aveam Mercedes! Cu chestia asta te-asi fi facut cu siguranta nefericit de 2 ori!

Ionele ai grije la fiere ca-ti iasa conta-naturii!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 19.08.2010, 15:43:21
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Este regretabil faptul ca suntem nevoiti sa parasim acest pamant sfintit prin jertfa inaintasilor. Atitudinea noastra este practic o reactia la a nu mai fi noi insine jertfa pe altarul incompetentei, mitocaniei si intereselor meschine ale celor ce au avut si au in maini destinul neamului nostru romanesc.

Nu sunt patriot, dar ma doare sufletul cand am inainte pilda lui Brancoveanu, si exemplul unor "nimeni" care au indatorat tara, ba chiar au vandut-o pe un pret de nimic.

Atat timp cat bunastarea va fi o realitate pe care oamenii politici vor continua sa o refuze romanului de rand, vom gasi tot atatea prilejuri de a lua calea strainatatii. Sunt constient insa, ca acolo chiar daca avem ocazia sa umblam cu portofelul plin, vom purta si dorul in suflet.

Last edited by Marius22; 19.08.2010 at 15:45:29.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 19.08.2010, 15:44:04
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Ionele ai grije la fiere ca-ti iasa conta-naturii!
Stai tu linistit in privinta sanatatii mele. Cel sfinte ortodoxe imi sunt tare aproape si au grija de mine.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.08.2010, 15:46:58
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
ce vrem pentru urmasii nostri!
Care urmasi Dna Rodica?Copii nascuti,crescuti si morti dincolo nu sunt urmasii nostri.
Cu astia de-aici?Am pierdut jumatate din ei din cauza americanizarii sau orientalizarii,homosexuali,pagani si manelisti
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 19.08.2010, 15:49:01
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius22 Vezi mesajul
Este regretabil faptul ca suntem nevoiti sa parasim acest pamant sfintit prin jertfa inaintasilor. Atitudinea noastra este practic o reactia la a nu mai fi noi insine jertfa pe altarul incompetentei, mitocaniei si intereselor meschine ale celor ce au avut si au in maini destinul neamului nostru romanesc.

....
Atat timp cat bunastarea va fi o realitate pe care oamenii politici vor continua sa o refuze romanului de rand, vom gasi tot atatea prilejuri de a lua calea strainatatii. Sunt constient insa, ca acolo chiar daca avem ocazia sa umblam cu portofelul plin, vom purta si dorul in suflet.
Ma bucur ca mai exisa romani de bun simt!
Asa este tizule, noi cei din diaspora sintem niste dezradacinati dar daca am fi ramas am fi fost fara frunze, fara roade....
Marele nostru "noroc" este cind intram pe un forum ca asta si vedem cit ii acreste pe "ai nostrii" faptul ca nu toti o duc la fel de rau! Si asa viata printre "straini" devine mai placuta!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.08.2010, 15:53:32
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Ma bucur ca mai exisa romani de bun simt!
Asa este tizule, noi cei din diaspora sintem niste dezradacinati dar daca am fi ramas am fi fost fara frunze, fara roade....
Marele nostru "noroc" este cind intram pe un forum ca asta si vedem cit ii acreste pe "ai nostrii" faptul ca nu toti o duc la fel de rau! Si asa viata printre "straini" devine mai placuta!
Curioasa psihologia cu : "ceilalti romani sunt de vina ca am plecat noi din tara !"
Reply With Quote
  #30  
Vechi 19.08.2010, 15:53:53
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Ma bucur ca mai exisa romani de bun simt!
Asa este tizule, noi cei din diaspora sintem niste dezradacinati dar daca am fi ramas am fi fost fara frunze, fara roade....
Marele nostru "noroc" este cind intram pe un forum ca asta si vedem cit ii acreste pe "ai nostrii" faptul ca nu toti o duc la fel de rau! Si asa viata printre "straini" devine mai placuta!
Va dati victime degeaba.Daca ai plecat,traieste-ti viata acolo,insa de aici pana la a spune ca este pacat sa ramai in tara mi se pare cel putin tampit.
Nu mai da vina pe tara.Asta este,s-a intamplat sa ajungi pe dincolo,felicitari DAR NU tara este de vina pentru esecul tau.Ai grija ca nu cumva punandu-ti crucea pe Mitsubishi,sa ajungi sa nu ti-o mai cari.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
este un pacat sa emigrezi? bmadalin Generalitati 308 28.09.2017 20:53:03
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31