Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.10.2009, 12:04:15
marturisitor marturisitor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 5
Arrow ANTI-CIP: Scrieti PRESEDINTELUI!

CAMPANIA ANTI-CIP merge mai departe! Semnaturile au fost duse la presedintele Romaniei si a fost inregistrata cererea de REFERENDUM. Orice alta varianta ar fi fost aleasa, tot de decizia presedintelui am fi depins. Presedintelui ii revine responsabilitatea de a organiza REFERENDUM-ul prin care poporul roman sa decida daca noile documente trebuie sa contina sau nu cip-uri. Presedintele trebuie sa cunoasca aceasta problema reala a unui numar foarte mare romani(dintre care aproape un milion si-au exprimat refuzul fata de microcip prin semnarea tabelelor anti-cip). Pe langa semnaturile stranse pana acum, trebuie sa adresam personal mesajele noastre PRESEDINTELUI fie prin scrisori, fie prin email.

Adresa presedintelui: Palatul Cotroceni, Bulevardul Geniului nr. 1-3, Sector 6 – Bucuresti – Romania, Cod postal 060116
email: procetatean@ presidency. ro

detalii aici:
http://apologeticum.wordpress.com/20...presedintelui/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.10.2009, 12:08:17
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

eu am trimis ieri un mail "domnului" presedinte
desi nu cred ca vom face mare lucru ,poate doar vom amana un piculetz cip-uiala ...
e dureros ceea ce ne asteapta ....sa ne rugam la Doamne ...
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.10.2009, 19:22:45
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Care sunt argumentele logice aduse?
Ca vine Bau-Bau?
Cu asa ceva sigur va va asculta!..:))
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.10.2009, 20:51:57
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

podolski_2 ®


  • Cozia, mantuirea se obtine intr-un razboi nevazut. Mantuirea nu se pierde intr-o clipa, ci prin o serie de greseli consecutive. Iuda nu a ajuns la sinucidere brusc, ci a fost invins de draci in pasi psihologici. Intai indoiala, acceptarea ei a dus la primirea celui de-al doilea pas - castigul, acceptul castigului de bani a dus la tradare, apoi frica, deznadejdea si sinuciderea.

  • Hristos nu a venit pe nori cu Ingeri desi putea. A venit nevazut, rational nu putea fi explicat cum Dumnezeu poate veni ca om.

  • Nu iti vei pierde mantuirea de la buletin, dar nici bine nu iti va fi ca pici in capcana lor.

  • Iar cei care vad in draci o existenta neimportanta si neglijabila si apoi venirea mai intai a antihristului ceva de domeniul viitorului aceia au cazut in pasul 1 : indoiala. Era intr-un film: cea mai mare reusita a diavolului asupra omului este sa il convinga ca nu exista. Pt ca de fapt prin asta poate si sa-l faca sa curveasca, sa fie homosexual, si ucigas, si ateu, si sa se sinucida.


  • Nu astepta pe antihrist sa vina cu un car de foc, plin de draci , aruncand tepi pe pamant, ci va veni om, ca sa poata pacali prin "argumente sociale" tot pamantul. Iar oamenii nu se vor duce in iad din cauza unei singure greseli , ci atunci cand cazi in plasa lui, de fapt afli ca au fost o serie de greseli dar pe care le-ai negat si l-ai considerat un fanatism.



  • Toate lucrurile asta cipul s-au zis dinainte de ortodocsi. atunci erau fanatici si habotnici ,ca si acum, dar "intamplator" le-au nimerit. Nu era nici o surpriza pt ortodocsi. Cum nu a fost nici cand s-au bagat cipuri pe animale, sau cum au dat cei din guvernul romaniei lege sa se bage cip la persoanele cu handicap sau boli cu tratament indelungat.



  • Intr-o cursa trebuie ademenita prada, prin momeala. Asa e si aici. Si e ademenita prin pasi, ca asta e principiul capcanei (cursei).


__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.10.2009, 20:52:35
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Argumente ar fi, atat pe plan social cat si pe plan duhovnicesc. Pe plan social, nu stiu cui ii convine sa fie supravegheat 24 de ore din 24. Sa nu uitam ca acele cipuri pot fi perfectionate astfel incat sa fim condusi efectiv. Acum facem mare caz de drepturile omului, dar atunci cand ni se vor induce diverse senzatii si stari (inclusiv durere), nu stiu daca vom mai fi atat de relaxati si de indiferenti. Caci scrie ca nici cei ce vor accepta semnul fiarei nu vor avea liniste nici ziua , nici noaptea. (Apocalipsa )

Iar pe plan duhovnicesc, scrie in capitolele XIII, XIV si XV din Apocalipsa ce influente va avea primirea ,,numarului al carui semn este 666."
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.10.2009, 21:22:22
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Argumente ar fi, atat pe plan social cat si pe plan duhovnicesc. Pe plan social, nu stiu cui ii convine sa fie supravegheat 24 de ore din 24. Sa nu uitam ca acele cipuri pot fi perfectionate astfel incat sa fim condusi efectiv. Acum facem mare caz de drepturile omului, dar atunci cand ni se vor induce diverse senzatii si stari (inclusiv durere), nu stiu daca vom mai fi atat de relaxati si de indiferenti. Caci scrie ca nici cei ce vor accepta semnul fiarei nu vor avea liniste nici ziua , nici noaptea. (Apocalipsa )

Iar pe plan duhovnicesc, scrie in capitolele XIII, XIV si XV din Apocalipsa ce influente va avea primirea ,,numarului al carui semn este 666."
Antonia,
Cipurile DEJA exista in carduri
TOTUL DEJA se stie despre tine si NU te deranjeaza, ca doar nu vrei sa renunti la salariu numai pentru ca il primesti sub forma de cec sau depuneree directa in banca deci cu ce altceva te mai poate in-durera?
Ce argumente LOGICE ii poti aduce presedintelui

Pe plan Duhovnicesc,...hai sa fim seriosi. Poate nu ai observat dar credinciosii fac parte dintr-un club separat. Politicienii nu au treaba cu Biserica si Apocalipsa, unii dintre ei doar se prefac cu maiestrie
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.10.2009, 10:00:59
marturisitor marturisitor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 5
Exclamation sa nu o luam de la capat cu polemica

cred ca problema aceasta a fost dezbatuta sub toate aspectele si sunt sigur ca a ajuns si la urechea presedintelui. Desi, presedintele s-ar putea sa stie mai multe ca noi. Cu toate acestea, problema se punea in sensibilizarea presedintelui si mai mult sa-si dea seama ca daca ar fi sa ne dea sansa referendumului, ar avea in spate ceva milioane de sustinatori, caci in mod sigur va fi sanctionat de catre mai marii lumii. Apoi, este si un exercitiu de unire, de colaborare intre noi, care ne va ajuta sa fim o echipa compacta ce va duce aceasta lupta pana la capat si ne vom sprijini unii pe altii, prin exemplul personal(de refuz a actelor cu cip) si prin rugaciunea pentru celalalt.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.10.2009, 14:30:15
ghemis ghemis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Mesaje: 229
Implicit pentru andreicozia

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Antonia,
Cipurile DEJA exista in carduri
TOTUL DEJA se stie despre tine si NU te deranjeaza, ca doar nu vrei sa renunti la salariu numai pentru ca il primesti sub forma de cec sau depuneree directa in banca deci cu ce altceva te mai poate in-durera?
Ce argumente LOGICE ii poti aduce presedintelui

Pe plan Duhovnicesc,...hai sa fim seriosi. Poate nu ai observat dar credinciosii fac parte dintr-un club separat. Politicienii nu au treaba cu Biserica si Apocalipsa, unii dintre ei doar se prefac cu maiestrie
Domnule Andrei,faptul ca eu exist si ca am o identitate care este recunoscuta printr-un act,faptul ca eu ma aflu inscris intr-o baza de date(si asta chiar de la nastere),ca ma stie oficialitatile statului ca exist,stie si unde locuiesc,poate si ce meserie am,nu este o problema care ingradeste libertatea mea fizica si religioasa.Problema acestui cip a fost indelung dezbatuta,s-au aratat efectele negative care le poate avea asupra librtatii omului.Una este cand stie de mine ca exist,si alta este cand ma poate manipula,ma poate dirija,ma poate inrobi.Acestea sunt caracteristicile microcipului.Noua ni se prezinta partea buna a lucrurilor,ca ne este de folos,ca se deruleaza toate tranzactiile comerciale mai rapid si mai eficient.Pentru marfuri sunt deacord si eu.Dar pentru mine,nu.Intelepciunea de a anticipa lucrurile,de a prevedea ceea ce ne rezerva viitorul tot de la Dumnezeu este.Si apoi am fost preveniti de Dumnezeu in privinta pecetii. Bine a spus cineva de pe forum,ca multi inselati astepta sa vina antihristul cu armata de draci ca sa inrobeasca lumea!Cat despre credinta politicienilor si a presedintelui nu am o parere personala,Dumnezeu cunoaste mai bine inimile fiacaruia dintre noi,dar acesta initiativa de a scrie presedintelui este f.buna acum in pragul alegerilor,este o oportunitate pentru presedinte de a aduna voturi,este o oportunitate si pentru noi de a obtine referendumul.Deci trebuie sa profitam de ocazie.Dumnezeu sa ne ajute pe toti!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.10.2009, 17:47:17
marturisitor marturisitor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 5
Lightbulb

Chiar nu cred ca se urmareste ca Basescu sa obtina voturi... asta e problema lui. Scopul este sa se inteleaga ca e o problema cu adevarat nationala si ca trebuie luata in considerare de un presedinte ce ii pasa de poporul sau. Il putem face responsabil, daca suntem uniti si va vedea multimea de scrisori adresate pe aceasta problema. Problema cipurilor trebuie discutata in campania electorala.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 04.10.2009, 21:32:28
marturisitor marturisitor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 5
Thumbs up Un articol excelent pe acest subiect de Victor Roncea

Anul acesta am participat, dupa slabele mele puteri, la o campanie extraordinara: avertizarea romanilor asupra pierderii unor drepturi prin instituirea controlului total. Fara a fi intrebati daca vor sa nu, romanilor li s-au bagat automat in acte un dispozitiv electronic prin care li se va putea monitoriza fiecare miscare, cand va fi cazul, asta basca, peste legea de urmarire a tuturor operatiunilor electronice, telefoane, fax, mail, web. La indemnul Parintelui Iustin s-au strans, in doar sase luni, pentru ca poporul sa fie, si el, intrebat, 1.000.000 de semnaturi pe adresa Presedintiei, a lui Traian Basescu. Am vazut si am transportat pentru prima oara in viata vointa a 1.000.000 de romani. Ma indoiesc profund ce vreun partid din aceast tara poate strange un milion de semnaturi. Mi-a aduc aminte de o televiziune, parca Realitatea TV, care in urma unei campanii de sute de mii de euro desfasurata la nivel national, cu mediatizare pe masura, a reusit sa stranga vreo 100.000 de semnaturi pe care le-a dus cu mare tam-tam la Bruxelles. Ceea ce stransesem eu si colegul meu, George Damian, pentru Campania Salvati Delta a Civic Media (nu aia copiata dupa a noastra de Cutuvencu), in doi-trei si fara nici o resursa financiara. Diferenta de IQ. Acum aveam sub ochi 1.000.000 de semnaturi, o cifra care ar trebui sa dea peste cap orice om normal, orice politician, daramite pe seful statului. Desigur, nu e vorba de euro sau dolari, ci de oameni. 1.000.000 de romani ii cer ceva. Sa-i ascult, nu? Credeti ca s-a intamplat asta? Pentru tot felul de recalcitranti figuranti si-a facut timp. Pentru 1.000.000 de credinciosi, nu.
Sa zicem ca poate n-a aflat. Atunci, cei care au semnat in campania Parintelui Iustin au de ce sa-i scrie acum: sa-i spuna, sa-i aminteasa si reaminteasca, lui si consilierilor de pripas.
Nu-i bai, ne-a preluat ideea cu Referendum in acelasi timp cu alegerile, in interesul lui electoral. Atunci sa o extinda.
Semnaturile au fost duse la presedintele Romaniei si a fost inregistrata cererea de REFERENDUM. Orice alta varianta ar fi fost aleasa, tot de decizia presedintelui am fi depins. Presedintelui ii revine responsabilitatea de a organiza REFERENDUM-ul prin care poporul roman sa decida daca noile documente trebuie sa contina sau nu cip-uri. Presedintele trebuie sa cunoasca aceasta problema reala a unui numar foarte mare romani. Pe langa semnaturile stranse pana acum, adesati-i presedintelui personal mesajele dvs, fie prin scrisori, fie prin email.
Adresa presedintelui:
Palatul Cotroceni, Bulevardul Geniului nr. 1-3, Sector 6 – Bucuresti – Romania, Cod postal 060116
Email: procetatean@presidency.ro

sursa: http://victor-roncea.blogspot.com/20...000000-de.html
Reply With Quote
Răspunde

Tags
anti-cip, apologeticum, dictatura biometrica, microcip



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ati putea sa ma scrieti si pe mine in pomelnicul de la Sf Maslu? andrutza151 Umanitare 2 13.03.2011 18:47:38
Rugaminte de rugaciunea la Dumnezeu pentru schimbarea guvernului si presedintelui mihailt Generalitati 133 12.05.2010 15:48:30
Avionul presedintelui Poloniei s-a prabusit Mihnea Dragomir Stiri, actualitati, anunturi 43 30.04.2010 11:33:10
SCRIEtI CUMVA O CARTE ? Ardeleanul Generalitati 3 09.09.2008 08:34:52
scrieti cumva o carte? Ardeleanul Nunta 0 05.09.2008 20:39:25