Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2009, 21:51:53
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit Dan Puric presedintele Romaniei

Dan Puric Presedinte!

Cei carora nu le este indiferenta soarta poporului roman si a neamului omenesc stiu ca vremurile sunt foarte tulburi, ca perioada actuala de crize si framantari, sunt menite sa indrepte lumea spre totalitarismul cel mai intunecat, spre o Noua Ordine Mondiala, in care natiunile vor disparea, in care statele vor fi spulberate, in care libertatile vor fi abolite, in care controlul si supravegherea vor fi totale, in care credinta in Dumnezeu va fi inlocuita cu credinta in mesia innegurat. In aceste conditii, pentru a nu disparea ca neam si tara, pentru a putea pastra vie in amintirea si constiinta noastra memoria si prezenta Dumnezeului celui Adevarat, pentru a nu deveni sclavii robotizati ai celor care urmaresc disolutia oricaror valori umane, trebuie sa incepem sa lucram lucrul cel drept, trebuie sa ne implicam pentru a nu-i lasa pe altii sa decida in locul nostru, trebuie sa ne adunam si sa ramanem uniti, trebuie sa actionam cu totii in aceeasi directie, trebuie sa alegem mai degraba moartea decat tradarea Crezului nostru Ortodox. Cum politicienii nostri, in majoritatea cazurilor, urmaresc interese straine interesului national, si cum deciziile privind soarta tarii se iau la nivel politic, e necesara aparitia unei noi clase politice, nu neaparat formata din tineri, devotata patriei, poporului si Bisericii Ortodoxe, care sa se opuna planurilor oculte de instaurare a Noii (Dez)Ordini Mondiale, care sa vizeze intronarea in Romania a preceptelor si poruncilor divine, care sa faca din Romania cu adevarat Gradina Maicii Domnului. Cum anul acesta au loc alegeri prezidentiale si parlamentare, noi, cei care ne-am saturat de indolenta si ratacirea generatiei de politicieni post-decembriste, ar trebui sa propunem, sa alegem si sa sprijinim un singur candidat pentru conducerea statului, o personalitate care s-a remarcat ca bun roman si aparator al valorilor neamului si crestinismului. Cineva a sugerat, si eu mi-am oferit sprijinul, ca cel mai indicat ar fi Dan Puric.

Frate Dan Puric, te rugam sa accepti sa fi candidatul Partidului National Crestin pentru functia suprema in stat! Partidul National Crestin nu exista deocamdata decat ca initiativa si proiect al unor internauti crestini, dar cu ajutorul lui Dumnezeu vom depasi barierele spatiului virtual pentru a face din el o alternativa viabila la masa partidelor politice actuale, spre Slava lui Dumnezeu, si spre cinstea poporului roman drept-maritor.

by http://bataiosu.wordpress.com/2009/0...ic-presedinte/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.01.2009, 22:13:24
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Votat !!!

http://3.bp.blogspot.com/_TyVoClquRZ...uric%2Bevz.jpg

Dan Puric face, într-o declarație video, o scurtă analiză a deciziilor luate de legislativ în ultima perioadă.

http://www.evz.ro/play-multimedia/pl...550&height=550
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.01.2009, 22:15:59
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Eu nu l-as vota pe Dan Puric. Nu se pricepe sa coduca un stat. Vorba multa cum o face el e usor, si e usor sa critici in dreapta si in stanga, dar e foarte greu sa conduci un stat.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.01.2009, 22:17:53
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Intr-adevar trebuie cineva care sa stie sa conduca un stat,avem multi oameni de valoare,poeti si mari oameni dar nu stiu sa conduca statul de aceea exista politicieni.Nu poti pune sa zicem un poet sa conduca statul pentru ca el se pricepe doar la poezii si la creatie.Eu zic ca cei mai mici politicieni pe care nu i-am auzit,tineri sa conduca statul nu cei batrani care ne mint pe fata.Doamne ajuta
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.01.2009, 22:42:53
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Eu nu l-as vota pe Dan Puric. Nu se pricepe sa coduca un stat. Vorba multa cum o face el e usor, si e usor sa critici in dreapta si in stanga, dar e foarte greu sa conduci un stat.
Sa nu exageram. Avem nevoie si de laici care au atitudine crestina. Unde este intelectualitatea noastra laica? Care sunt reactiile directe ale laicilor nostri astazi?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.01.2009, 22:55:41
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Fii mai frate serios.
:))

Ca ai vazut mata cum e la Sfantul Munte Athos toate popoarele sunt unite acolo si vorbesc cam aceeasi limba ca sunt acolo nu numai greci,rusi,romani ci si englezi si americani si alte neamuri fiind impreuna calugari si ducand viata duhovniceasca impreuna si cam asa trebuie sa ajunga si lumea.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.01.2009, 23:02:02
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Romania nu o va schimba nici un presedinte indiferent ca-l cheama Puric sau altfel! Romania sintem noi toti. Noi trebuie sa ne schimbam si apoi vom avea conducatorul pe care-l meritam...asa cum il avem si acum...cum l-am avut intotdeauna.
Sau este Dumnezeu nedrept?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.01.2009, 23:05:35
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Fii mai frate serios.
:))

Ca ai vazut mata cum e la Sfantul Munte Athos toate popoarele sunt unite acolo si vorbesc cam aceeasi limba ca sunt acolo nu numai greci,rusi,romani ci si englezi si americani si alte neamuri fiind impreuna calugari si ducand viata duhovniceasca impreuna si cam asa trebuie sa ajunga si lumea.
Biserica nu este alcatuita doar din ierarhie, noi laicii nu trebuie sa fim redusi la pasivitate. La asta m-am referit. Stiu ca exista doua moduri de vietuire crestina, egale, de aceeasi cinste, daca sunt traite intr-un mod autentic in Hristos. (Calugaria si Casatoria). Nu cred ca putem transforma intreaga lume in Muntele Athos.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.01.2009, 23:26:44
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Dan Puric Presedinte !!!!

Dan Puric are datele unui candidat cu reale sanse de castig in cursa electorala pentru Cotroceni. Cine il cunoaste poate realiza foarte usor aceasta. Pentru Romania, Dan Puric, cel care si-a propus de mai multi ani "sa faca curat la intrarea in biserica" si o face cu atata pricepere, ar fi o sansa extraordinara pentru readucerea neamului romanesc pe drumul cel bun.

Timpul pe care il are la dispozitie pentru pregatirea unei campanii solide este cam scurt, resurse financiare nu prea vad de unde, dar atunci cand pleci cu Dumnezeu inainte orice este posibil. Momentul este mai mult decat oportun, este perfect.

Mi se pare o idee exceptionala si o sustin cu toata convingerea.

Citit-i cartea, intrati pe site-ul sau www.danpuric.ro si urmariti-i inregistrarile audio si video si o sa cunoasteti in sfarsit un posibil candidat cu un verb puternic, cu un deosebit simt al umorului si cu un discurs permanent relationat cu Dumnezeu si cu neamul romanesc.

Este cunoscut, apreciat si iubit de majoritatea celor din spatiul ortodox roman.

Categoric are forta si capacitatile necesare pentru o astfel de incercare. Problema e? L-a intrebat cineva? Cand a aparut aceasta propunere?
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #10  
Vechi 08.01.2009, 23:46:43
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Dan Puric ???

Din seria de inregistrari audio de pe site-ul www.danpuric.ro ascultati va rog, pentru a face cunostinta cu Dan Puric ultima inregistrare audio:

100%, Robert Turcescu, Realitatea TV, 27 dec. 2008
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric Agkelos Generalitati 37 08.02.2014 01:01:54
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 12:35:05
Presedintele Romaniei, Traian Basescu a vizitat Sfantul Munte Athos! mihailt Generalitati 1 30.05.2009 02:24:19
Dan Puric peps Generalitati 0 01.03.2009 22:44:57