Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.07.2012, 19:09:19
RalucaG RalucaG is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Mesaje: 82
Implicit Re:

Nu orice nodul la ficat este malign (canceros). Exista si tumori benigne, chisturi etc.
De ce crezi tu ca al tau e sigur-sigur din cel mai rau?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.07.2012, 19:46:02
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Cunosc persoana care sa vindecat de hepatita C cu PASTURA cumparata de la naturale. Nu dispera si incearca sa refuzi orice boala pina si cancerul. Apoi stii ca rugaciunile fac minuni.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.07.2012, 20:13:28
RalucaMC RalucaMC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Cunosc persoana care sa vindecat de hepatita C cu PASTURA cumparata de la naturale. Nu dispera si incearca sa refuzi orice boala pina si cancerul. Apoi stii ca rugaciunile fac minuni.
...si Taina Sfantului Maslu ajuta foarte mult,insa trebuie multa credinta,rabdare si staruinta in rugaciune...si "Doamne,fie voia Ta".Poate ca Dumnezeu te fereste de ceva prin aceste incercari,sau poate ca vrea sa te invete ceva.

Eu nu am trecut niciodata prin ce treci tu(si recunosc ca e o incercare grea,poate ca cineva mai slab nu ar face fata),dar daca Dumnezeu ti-a dat tie aceste incercari,inseamna ca poti sa treci peste ele (cu ajutorul Lui,bineinteles),Dumnezeu nu ne da niciodata mai mult decat putem duce.

Roaga-te Maicii Domnului si sfintilor tai dragi sau cei care vindeca boli grele(ex. Sfantul Nectarie,Sfantul Ioan Rusul,Sfantul Spiridon al Trimitundei si multi altii-daca ajungi vreodata la Timisoara te sfatuiesc sa mergi si la Catedrala Mitropolitana unde sunt moastele Sfantului Iosif cel Nou de la Partos). Multa putere si Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 14.07.2012, 20:47:52
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

mi sa spus ca e posibil sa fie o recidiva a casncerului sau cel mai probabil hemangion hepatic.........sunt tareeeeeeeeeeeee suparata
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.07.2012, 20:49:58
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Colegii mei de forum ti-au oferit incurajari si sfaturi bune!
Eu as mai adauga faptul ca ai nevoie sa iti cresti imunitatea si mai ales ai nevoie de antioxidanti,iar pentru asta spirulina si chlorella sunt extraordinare.Se gasesc sub forma de pudra,iar ca sa nu fac reclama retelei de magazine,imi poti scrie pe privat si iti explic exact unde.
Deasemenea,uleiul de sunatoare este extraordinar,are efecte antitumorale,iar pe parte psihica trateaza starile de anxietate si depresie.Il gasesti in magazinele de naturiste si este foarte ieftin.
In rest,eu ti-am mai scris si in trecut,iar din ce postai alte dati,este posibil ca implicatiile afectiunii sa fie de natura psiho-somatica,daca vei avea deschiderea,iti mai pot oferi mici sugestii in privat,insa asta va ramane doar la latitudinea ta.Dumnezeu sa te ajute si mult optimism si curaj iti doresc,draga mea!

PS:Am uitat sa iti spun,ca este de preferat sa excluzi pe cat cu putina carnea, mai ales cea rosie,eventual sa mananci carne mai slaba,alba,cum este pestele,legume,fructe,daca se poate cat mai putin preparate termic sau chiar deloc,pentru a nu le distruge enzimele si proprietatile naturale si sa excluzi preparatele alimentare care contin chimicale,conservanti s.a.m.d.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 14.07.2012 at 21:02:17.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.07.2012, 21:04:36
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

ms frumos.a ramas sa repet RMN peste 6 luni
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.07.2012, 21:27:54
RalucaG RalucaG is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Mesaje: 82
Implicit Re:

Ei, vezi? Daca ti-au spus ca e cel mai probabil hemangiom hepatic si ca trebuie sa repeti RMN peste 6 luni, e de bine. Hemangiomul e o punguta de sange, nu cancer. Trage un pui de somn, iesi la plimbare (fara soacra!), uda florile si reia-ti viata normala. Fara leacuri babesti inutile si, cateodata, periculoase.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.07.2012, 22:25:42
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
mi sa spus ca e posibil sa fie o recidiva a casncerului sau cel mai probabil hemangion hepatic.........sunt tareeeeeeeeeeeee suparata
Pastura
Pastura acopera toata gama de recomandari ale polenului: afectiuni hepatice, anemii, stres, reumatism, reglarea tranzitului intestinal, afectiunile de colon, mai ales cele insotite de constipatii (enterocolite, colite de fermentatie sau putrefactie, constipatii cronice de diverse etiologii), insa actiunea ei este mult mai rapida si mai puternica.Pentru cele mai multe dintre afectiunile amintite diferenta dintre cele doua poate fi oarecum estompata prin cresterea dozei zilnice de polen si prelungirea perioadei de administrare. Exceptie fac afectiunile hepatice, unde actiunea pasturii este cu adevarat remarcabila, inregistrandu-se rezultate de exceptie in hepatite acute si cronice, in ciroze uscate sau umede.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.07.2012, 22:45:49
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

patricia , eu am nodul la ficat de 5 ani fara sa am probleme. iti recomand sa incerci tratamente naturiste pe langa cele pe care le urmezi!
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
egipt.bomba cu efect intarziat.ce urmeaza? iulyaan Generalitati 207 01.03.2011 09:18:59
Ce urmeaza? Ioan_Ciobota Generalitati 3 14.10.2008 19:09:38
RADU URMEAZA SA FIE OPERAT! radulia Umanitare 2 18.05.2008 21:00:54
Mie frica de ce urmeaza NeNumimCrestini Nunta 23 28.02.2007 21:33:58