Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.04.2017, 14:04:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
La ortodocși, pliroma are un cuvânt de spus. Adevărul primează, nu rangurile, nici politicul! Anularea dreptului pliromei de a veghea ca ortodoxia sa ramana fără pata este un ABUZ.
Eu, ca părinte, nu mai pot sa-mi educ copilul ortodox, ca vii tu și îi spui sa creadă în extratereștri. Sinodul vrea sa-și aroge ultimul cuvânt în materie de credință, deci copilul meu trebuie sa creadă ce îi spui tu, care ești fidel sinodului!

Preoții care mărturisesc adevărul sunt caterisiti. Adevărul umbla cu capul spart, dar de sufletul lui nu se poate atinge nimeni, indiferent cu câte tone de noroi l-ar acoperi. Din când în când se mai găsește câte un măgar vorbitor care ÎL spune, spre disperarea celor care cred ca, preluând puterea, L-au răpus deja.
Tu poti sa-i bagi ce prostii in cap vrei, inclusiv ca o adunatura de oameni care si-au ratat vocatia e "cel mai important eveniment al ortodoxiei din secolul asta", ca are cipuri in maselutza ca nu te opreste nimeni.

Asta presupunand ca ai copii si ai vreo treaba cu BOR, si nu esti doar un trol BOSV -ist derizoriu ceea ce inclin de fapt sa cred.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote