Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.02.2012, 21:28:25
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit LA MULTI ANI Parintelui nostru drag!

Astazi este ziua de nastere a parintelui Iustin Parvu.
Din toata inima ii urez La multi ani!Avem nevoie de astfel de oameni in viata asta!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.02.2012, 21:42:06
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Să ne trăiască cât mai mult, căci avem nevoie încă de învățăturile sfinției sale, chiar dacă, oricum lasă în spate o comoară de mult preț pentru toți dintre noi. La mulți ani!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.02.2012, 21:42:30
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sa-l tina Dumnezeu intre noi cat mai mult! Adevarat stalp al ortodoxiei si neamului nostru!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.02.2012, 22:41:39
Magda M. Magda M. is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

E o mare bucurie ca il avem printre noi! Cred ca duhul lui cel bun vegheaza de sus, din muntii Ceahlau, asupra tuturor romanilor.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.02.2012, 23:24:18
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani, parintelui nostru atat de drag! Un parinte simpatic, as putea spune, un parinte care are ceva aparte. Vad ca toti ne gandim numai la noi, sa ne gandim totusi si la el. Sa nu ne legam fratilor de viata aceasta, ci de cea vesnica din ceruri.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.02.2012, 00:07:18
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Asa este,ai dreptate,dar vezi tu,eu ,in nemernicia mea,ma gandesc doar la mine,si la faptul ca atunci cand simt ca nu mai pot ..merg la parintele si parca stiu ca sfatul lui e salvarea mea..si ca plec de acolo un alt om..
PS:nu I'll vizitam doar la probleme..ci si atunci cand ni se face dor de el..subrcriu si la ideea de mai sus..intr-adevar este un om foarte simpatic si cald..ca un bunic..al nostru al tuturor..
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.02.2012, 01:18:43
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de candles in the wind Vezi mesajul
Asa este,ai dreptate,dar vezi tu,eu ,in nemernicia mea,ma gandesc doar la mine,si la faptul ca atunci cand simt ca nu mai pot ..merg la parintele si parca stiu ca sfatul lui e salvarea mea..si ca plec de acolo un alt om..
PS:nu I'll vizitam doar la probleme..ci si atunci cand ni se face dor de el..subrcriu si la ideea de mai sus..intr-adevar este un om foarte simpatic si cald..ca un bunic..al nostru al tuturor..
Asa este...am avut ocazia sa ajung in toamna asta la dansul. Pana atunci il cunoasteam doar din inregistrarile de pe youtube. Intalnirea cu el a fost minunata, desi a fost scurt la vorba, afara asteptand multa lume. Insa nu a ezitat sa glumeasca...cu adevarat simpatic, bland, dar si vertical cand e vorba de credinta si apararea credintei. Un adevarat model, un stalp al biserici noaste...poate printre ultimii din generatia "de aur" pe care i-am avut inca din perioada comunismului. Vedeti ce bine ne-a facut Ceausescu...a incercat sa sufoce credinta noastra si astfel neamul nostru a dat adevarati sfinti inca de pe pamant.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acatistul Cuviosului Părintelui nostru Paisie Aghioritul andreuza Mari Duhovnici si predicile lor 29 09.01.2018 15:10:58
Cum pot "aduce" pe cineva drag la credinta? lourdes19 Generalitati 2 19.10.2010 12:06:29
Cum pot aduce la credinta pe cineva drag? simona_fidela Nunta 68 29.09.2010 14:42:28
La multi ani prietenului nostru intelept cristiboss(Cristian) tigerAvalo9 Generalitati 30 28.12.2008 15:49:41