Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2011, 17:19:10
mirela1990 mirela1990 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2007
Mesaje: 19
Implicit Cercetare teama de nastere

Buna ziua iertati-ma de deranj, vreau sa va rog daca m-ati putea ajuta completand 2 chestionare (unul care este aplicabil in timpul sarcinii si al doilea dupa sarcina) pentru o cercetare de a mea(teama de nastere), din cadrul facultatii de Psihologie si Stiintele Educatiei
Multumesc!
Chestionar Teama de Naștere.doc

Chestionar Mămici.docMirela
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.04.2011, 09:16:26
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Eu nu pot sa te ajut din motive cat se poate de obiective dar, am o intrebare. Daca intrebi o viitoare mamica daca se teme de cutare lucru, nu o ajuti sa se teama de acel lucru la care poate nu s-a gandit prea mult pana atunci? Am citit chestionarele si lista e destul de lunga iar starea emotionala a femeilor insarcinate poate sa nu fie tocmai stabila iar astfel de chestionare le-ar "ajuta" sa o ia razna. E ca atunci cand auzi de nspe boli si ajungi sa crezi ca ai si tu respectivele simptome.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.04.2011, 10:01:04
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Eu nu pot sa te ajut din motive cat se poate de obiective dar, am o intrebare. Daca intrebi o viitoare mamica daca se teme de cutare lucru, nu o ajuti sa se teama de acel lucru la care poate nu s-a gandit prea mult pana atunci? Am citit chestionarele si lista e destul de lunga iar starea emotionala a femeilor insarcinate poate sa nu fie tocmai stabila iar astfel de chestionare le-ar "ajuta" sa o ia razna. E ca atunci cand auzi de nspe boli si ajungi sa crezi ca ai si tu respectivele simptome.
subscriu.
in timpul sarcinii si lucruri mult mai simple ti se par o catastrofa si te apuca plansul. dar probleme atat de grave, ar panica orice gravida; mai ales daca e primipara.
cred ca acest studiua r putea avea multe consecinte negative asupra viitoarelor mamici.
ti-o spune o mamica....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.04.2011, 00:58:41
dianadi's Avatar
dianadi dianadi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2009
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 174
Implicit

eu sunt insarcinata in 28 sapt si nu am nici o teama din lista data, poate doar teama ca fetita mea sa nu aiba pb de sanatate....cred ca cea mai mare teama ar fi sa nasc in Romania[locuiesc in Londra momentan]. de bani nu se pune pb ca e totul gratuit, curat e, personal medical e, te poate insoti cineva in sala de nasteri, ambulanta la orice ora e....ramane teama de a naste in Romania
__________________
Iertati-ma!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
chestionare, nastere



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
de ce va e teama in lume ? Mirela0110 Generalitati 31 27.02.2014 00:06:32
Cercetare Carte IAlexI Slujba inmormantarii 7 06.12.2010 18:17:22
Sustine si tu proiectul meu de cercetare andreea_n Umanitare 0 08.06.2010 23:51:14
Cercetare personala Arlequin Generalitati 9 04.04.2009 13:27:30
Mi-e teama... bridezilla Preotul 74 29.12.2007 15:34:39