Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 25.11.2012, 19:44:02
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
De fapt, grâul va fi deosebit de neghină la Judecată, de către Hristos. În privința cipurilor temerea mea e că, dacă Aghiuță are vreun amestec în treaba asta, atunci ceea ce face este să ne abată atenția, făcându-ne să dăm importanță unor aspecte neînsemnate, ca nu cumva să le luăm în seamă pe cele duhovnicești; să ne tulburăm, să ne contrazicem și să ne certăm (eventual), ca nu cumva să ne găsim liniștea.
Subscriu.
Într-o duminică, la Sfânta Liturghie, o doamnă din biserică încerca să-l abordeze pe părinte cu un fluturaș/ pliant pe care scria ceva despre pericolul chip-urilor sau ceva în genul acesta. Părintele i-a recomandat să fie atentă la Sfânta Liturghie și să nu dea importanță fluturașului informativ respectiv.
Asta despre lucrurile cu adevărat importante. Este părerea mea. Cu ce mă împiedică un card bancar sau un pașaport din acesta nou să fiu un bun creștin? Îmi manipulează sufletul?
Reply With Quote
  #132  
Vechi 25.11.2012, 19:53:30
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nici macar nu exista asa ceva, sau e posibil de realizat cu tehnologia actuala.
Dar au unii o imaginatie..

Si apropo, chiar daca l-ai avea, nu te-ar impiedica nimeni sa-l scoti.

Mai degraba ai putea sa te sperii de ideea unui colier electronic - asta e posibil, se foloseste si nu e asa usor de scos.
AlinB, te stiam mai informat, dar pentru ca nu esti, iata un link in engleza, spre informarea ta si a altora care cred ca aceste cipuri nu exista:
http://gu.ilmatar.net/microchip.shtml
Dar daca esti informat, caci aici pe forum s-a discutat multa vreme despre acestea, si totusi spui ca ele nu exista, atunci ce sa credem?!?
"Every citizen of GU - that means, everyone in the world, will get a microchip implant. It is a perfectly safe, highly advanced nanotechnological device."
Si inca un lucru: vor fi gratis! Ce dragut!

Last edited by Miha-anca; 25.11.2012 at 20:05:51.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 25.11.2012, 22:45:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
AlinB, te stiam mai informat, dar pentru ca nu esti, iata un link in engleza, spre informarea ta si a altora care cred ca aceste cipuri nu exista:
http://gu.ilmatar.net/microchip.shtml


Multumesc, asta a fost una tare buna.

Dar totusi ma face sa ma gandesc ca poate ar trebui totusi un permis special pentru a folosi Internetul.
Doar limita de varsta nu e suficienta.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 25.11.2012, 22:55:43
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul


Multumesc, asta a fost una tare buna.

Dar totusi ma face sa ma gandesc ca poate ar trebui totusi un permis special pentru a folosi Internetul.
Doar limita de varsta nu e suficienta.
Da, ai dreptate! Dar adaug: nici copiii obraznici nu ar trebui sa aiba acces!
Reply With Quote
  #135  
Vechi 26.11.2012, 01:34:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Apropo, ai citit si paginile astea?

The New Ecumenical Church of the World
http://gu.ilmatar.net/church.shtml

The Office of Extraterrestrial Policy
http://gu.ilmatar.net/office_extraterrestrial.shtml

Ce pacat ca unii nu pot face diferenta intre umorul de calitate si paranoia servita pe post de autentica spiritualitate.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alternativa la cardurile de sanatate cu cip antoniap Generalitati 1174 05.06.2015 11:04:59
Crestinul Ortodox si sfarsitul lumii dgs010243 Generalitati 4 21.11.2012 19:35:00
Cum trebuie sa fie crestinul din ziua de astazi? iRoDiOn Spiritualitatea ortodoxa 25 10.08.2012 17:35:13
Crestinul si ziua onomastica stela lie Intrebari utilizatori 3 10.01.2011 20:48:11
Crestinul ortodox iubeste pe toti ca pe sine insusi indiferent de rasa si religie mihailt Generalitati 16 03.09.2009 10:11:02