Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 23.01.2012, 14:49:30
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul

P.S. Chiar și numai pe acest topic: doamna Noesissa a intervenit civilizat, iar dumneavoastră ați numit-o trădătoare. Cine respectă pe cine ?

P.P.S. Pe acest topic, inițiatoarea și-a exprimat intenția posibilă de a frecventa biserica catolică, chiar dacă nu aceea de a se converti. I-am recomandat eu sau domnul Dragomir acest lucru, sau i-am spus să frecventeze în continuare biserica ortodoxă ?
Unde am facut-o eu pe Noesisa tradatoare, domnule?! Nici macar nu i-am raspuns la mesaj. Asta dovedeste foarte clar ce fel de atitudine aveti si felul in care denaturati lucrurile, daca imi intentati un atac la persoana.
Va rog sa imi dati citatul, negru pe alb! Incurcati topicurile, userii, nu doar Bisericile. Macar va plateste bine cine va plateste ca sa bateti aici la taste?

Acum, oti vrea vreun premiu ca nu ati indemnat-o pe Sophia la convertire.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #182  
Vechi 23.01.2012, 14:53:01
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Vă rog să arătați postarea unde ați răspuns simplu, prin DA sau NU, la cele două întrebări.
Usere Erethorn, nu doar o data ti-am raspuns, ci de vreo zece ori, dar asa faci intotdeauna de un an. De aceea eu am zis ca nu esti normal, ca om, nu ca de alta credinta. Tu vrei doar cearta, nu te intereseaza raspunsurile, iar daca le primesti le rastalmacesti tot timpul, practic e imposibil sa discute cineva cu tine.
Uite daor ultimul din cele zece raspunsuri, dupa care ai mai continuat sa imi pui aceeasi intrebare de vreo cinci ori: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=163
"Pentru ca probabil o sa continui sa pui aceleasi intrebari (desi eu ti le-am aratat, ca nu le cunosteai), desi chiar tu ai contestat ca povestea cu Traian e adevarata, nu ai observat ca am spus de talharul de pe cruce, nici el nu era in Biserica, aceatsa fiind infiintata la Cincizecime. Bineinteles ca Traian nu era in Biserica, a fost un prigonitor al crestinilor, dar rugaciunea dreptului poate muta si muntii, Sf. Damaschin nu a dat exemplul acesta, si unul si mai deosebit in opinia sa, ca poate mantui un pagan. Poate invia si morti, desi un mort in mod normal nu invie."

Dar nu imi pun sperante prea mari, o sa continui sa intrebi acelasi lucru in continuare, ciudat rau de tot.
  #183  
Vechi 23.01.2012, 14:54:46
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Unde am facut-o eu pe Noesisa tradatoare, domnule?! Nici macar nu i-am raspuns la mesaj. Asta dovedeste foarte clar ce fel de atitudine aveti si felul in care denaturati lucrurile, daca imi intentati un atac la persoana.
Va rog sa imi dati citatul, negru pe alb! Incurcati topicurile, userii, nu doar Bisericile.
Îmi cer scuze, nu dumneavoastră, ci doamna Lore, aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...6&postcount=11


Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Macar va plateste bine cine va plateste ca sa bateti aici la taste?
Bineînțeles. De fapt, să știți că e tot ăla care vă plătește și pe dumneavoastră, dar ortodocșilor li s-a ascuns acest fapt. În noi, papistașii, are mai multă încredere și ne-a spus că și ortodocșii tot pentru el lucrează.
  #184  
Vechi 23.01.2012, 14:57:17
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Usere Erethorn, nu doar o data ti-am raspuns, ci de vreo zece ori, dar asa faci intotdeauna de un an. De aceea eu am zis ca nu esti normal, ca om, nu ca de alta credinta. Tu vrei doar cearta, nu te intereseaza raspunsurile, iar daca le primesti le rastalmacesti tot timpul, practic e imposibil sa discute cineva cu tine.
Uite daor ultimul din cele zece raspunsuri, dupa care ai mai continuat sa imi pui aceeasi intrebare de vreo cinci ori: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=163
"Pentru ca probabil o sa continui sa pui aceleasi intrebari (desi eu ti le-am aratat, ca nu le cunosteai), desi chiar tu ai contestat ca povestea cu Traian e adevarata, nu ai observat ca am spus de talharul de pe cruce, nici el nu era in Biserica, aceatsa fiind infiintata la Cincizecime. Bineinteles ca Traian nu era in Biserica, a fost un prigonitor al crestinilor, dar rugaciunea dreptului poate muta si muntii, Sf. Damaschin nu a dat exemplul acesta, si unul si mai deosebit in opinia sa, ca poate mantui un pagan. Poate invia si morti, desi un mort in mod normal nu invie."

Dar nu imi pun sperante prea mari, o sa continui sa intrebi acelasi lucru in continuare, ciudat rau de tot.
Vă rog să-mi arătați unde ați răspuns cu DA sau cu NU la cele două întrebări. Vă rog să subliniați, sau să îngroșați, să ne arătați exact locul, pentru că nu se vede.

Unde ați răspuns cu DA sau NU, clar, simplu, logic ?

A fost Traian botezat, DA sau NU ?

S-a mântuit Traian, DA sau NU ?
  #185  
Vechi 23.01.2012, 14:59:53
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul

ne-a spus că și ortodocșii tot pentru el lucrează.
Va contraziceti de la o postare la alta.
Daca doriti sa va mentineti afirmatia de mai sus, renuntati la aceste polemici si ramaneti in banca dvs catolica, iar noi ramanem in a noastra, ortodoxa. Ca doar nu suntem pe stadion. Cine vrea sa treaca de la una la alta, e liber sa o faca, in deplina cunostinta de cauza.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #186  
Vechi 23.01.2012, 15:07:23
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Vă rog să-mi arătați unde ați răspuns cu DA sau cu NU la cele două întrebări. Vă rog să subliniați, sau să îngroșați, să ne arătați exact locul, pentru că nu se vede.

Unde ați răspuns cu DA sau NU, clar, simplu, logic ?

A fost Traian botezat, DA sau NU ?

S-a mântuit Traian, DA sau NU ?
Intrebarile erau atunci daca Traian a facut parte din Biserica si daca s-a mantuit, le schimbati dupa cum va iese mai bine. Iar eu am rapsuns ca Traian nu a facut parte din Biserica si ca s-a mantuit.
Iar eu v-am pus doar doua intrebari, daca sunteti turc si nu intelegeti romaneste si daca intelegeti logica unei fraze simple.
Cum spuneti dvs., barbateste, nu e mai bine decat sa ne tot stresati prostiile dvs. sa faceti mai intai un consult psihiatric? Nu e nicio rusine in asta, e barbateste cum spuneti dvs.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Este postu SF.Anton? elenaf Generalitati 52 31.03.2016 12:51:28
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Biserica ortodoxa siriana dmb Despre Biserica Ortodoxa in general 18 17.01.2009 23:58:33
Biserica Ortodoxa Secreta mathly24 Alte Religii 27 28.11.2008 19:29:08
Postul Sfântului Anton mycateo Generalitati 2 06.06.2008 01:51:40