Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Dogmatica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 23.08.2016, 16:45:50
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur Vezi mesajul
Cat despre ce a zis ioan67, nu inteleg cu ce am fost obraznic, ca doar nu am ofensat/jignit pe nimeni.
Ei, nu o lua cu suparare, dar chiar ce scrii aici e, deja, o forma obraznica de a raspunde unei observatii.
Nu te supara, te rog, ia-o ca pe o simpla opinie. Iar daca ma insel, te rog sa ma ierti.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 23.08.2016, 17:40:03
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Eu știu ce am făcut, da' nu știu de ce te simți tu băgat în seamă de mine.
Eu am completat cele zise de Cristian.
Nice joke: nu stii de ce ma simt eu bagat in seama de tine, LOL.
De acum nu o sa ma mai simt bagat in seama de catre prealuminatul VIP DragosP.
Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Ei, nu o lua cu suparare, dar chiar ce scrii aici e, deja, o forma obraznica de a raspunde unei observatii.
Nu te supara, te rog, ia-o ca pe o simpla opinie. Iar daca ma insel, te rog sa ma ierti.
Da, aici chiar e. Dar cum sa ma supar pentru nimic? Stimate user ioan67, eu nu investesc energie si stres in asa ceva.
Consider ca nu merita, chiar eu sunt sustinatorul ca ce se scrie pe forum sunt lucruri care pe mine nu au de ce sa ma supere.
Daca nu o faceai tu, o facea altcineva. Ma astept oricand ca oricine sa nu fie de acord cu mine. Daca cei din jurul meu ar fi de acord cu mine, m-as plictisi cu siguranta.

Last edited by veilur; 23.08.2016 at 17:42:57.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 26.10.2016, 15:17:21
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Atacati ostasi ai lui Hristos, speriati tot ce puteti in cale, poate trece fata asta la catolicism din cauza voastra!!!

Cred ca in threadul asta se poate sa ne certam cu mai multa forta pentru a demonstra superioritatea Ortodoxiei, cu niste luptatori Puternici cum sunt cei de mai sus...

LA LUPTA OSTASI, ORTODOXIA VA TRIUMFA!!!

P.S. Sa pastram offtopicul la locul lui, in alte threaduri, si sa nu speriem cu atitudinea noastra si cu certurile noastre pe cei care vin sa puna intrebari pe forum.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 26.10.2016, 16:27:23
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Atacati ostasi ai lui Hristos, speriati tot ce puteti in cale, poate trece fata asta la catolicism din cauza voastra!!!

Cred ca in threadul asta se poate sa ne certam cu mai multa forta pentru a demonstra superioritatea Ortodoxiei, cu niste luptatori Puternici cum sunt cei de mai sus...

LA LUPTA OSTASI, ORTODOXIA VA TRIUMFA!!!

P.S. Sa pastram offtopicul la locul lui, in alte threaduri, si sa nu speriem cu atitudinea noastra si cu certurile noastre pe cei care vin sa puna intrebari pe forum.
Mai vine vreun legionar pe aici, amăgit de legiune (demonică) și crede că trebuie să-i taie pe eretici, pe catolici. Asta vrei? Că eu unul, nu vreau asta. Cine vrea moartea oricărui om, e slujitor al satanei.

La smerenie și dragoste, ostași, Ortodoxia va triumfa !!!

Dați-ar Dumnezeu minte-n cap ! Și dragoste-n suflet și smerenie-n inimă!

Că duci lipsă...
Of... of... of...
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 26.10.2016 at 17:02:32.
Reply With Quote
  #85  
Vechi 26.10.2016, 19:28:47
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Mai vine vreun legionar pe aici, amăgit de legiune (demonică) și crede că trebuie să-i taie pe eretici, pe catolici. Asta vrei? Că eu unul, nu vreau asta. Cine vrea moartea oricărui om, e slujitor al satanei.

La smerenie și dragoste, ostași, Ortodoxia va triumfa !!!

Dați-ar Dumnezeu minte-n cap ! Și dragoste-n suflet și smerenie-n inimă!

Că duci lipsă...
Of... of... of...
Trebuia sa citesti tot postul pana la cap sa vezi ca este vorba de o ironie... In special P.S.-ul care clarifica pozitia mea.

Vai vai vai ca si tu duci lipsa de ..... of of of ca la tine e mult mai rau decat la altii...
Reply With Quote
  #86  
Vechi 27.10.2016, 00:48:39
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Mai vine vreun legionar pe aici, amăgit de legiune (demonică) și crede că trebuie să-i taie pe eretici, pe catolici. Asta vrei? Că eu unul, nu vreau asta. Cine vrea moartea oricărui om, e slujitor al satanei.

La smerenie și dragoste, ostași, Ortodoxia va triumfa !!!

Dați-ar Dumnezeu minte-n cap ! Și dragoste-n suflet și smerenie-n inimă!

Că duci lipsă...
Of... of... of...
Gpalama scrisese un mesaj ironic.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare