Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.02.2013, 19:21:52
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit rugaciune pt boli

salutare,fac si eu un apel important.de curand am aflat ca o ruda de a mea are o boala incurabila.bineinteles ca doctorii nu i au dat nici o sansa.el a mai fost bolnav(ne spusese atunci ca s a vindecat),dar n a vrut sa spuna ce are,se vedea ca era schimbat total atat in comportament cat si fizic.a slabit mult si de la o vreme nu prea mai vorbea si nu prea mai radea,arata ca un resemnat.acum ne a spus ce boala are si crede ca va muri.eu nu cred asta,pt ca exista minuni.chiar cred si am speranta ca se va vindeca.
nu ma pricep cum sa i readuc eu impacarea cu sine si cum sa ma adresez lui Dumnezeu ca sa l vindece.
am acasa niste acatiste de vindecare.dar ce rugaciuni credeti voi ca ar fi mai de folos pt el?

Last edited by rainrainbow; 25.02.2013 at 13:47:02. Motiv: modificare
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.04.2013, 12:15:26
MirelF MirelF is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2013
Locație: Bihor, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
salutare,fac si eu un apel important.de curand am aflat ca o ruda de a mea are o boala incurabila.bineinteles ca doctorii nu i au dat nici o sansa.el a mai fost bolnav(ne spusese atunci ca s a vindecat),dar n a vrut sa spuna ce are,se vedea ca era schimbat total atat in comportament cat si fizic.a slabit mult si de la o vreme nu prea mai vorbea si nu prea mai radea,arata ca un resemnat.acum ne a spus ce boala are si crede ca va muri.eu nu cred asta,pt ca exista minuni.chiar cred si am speranta ca se va vindeca.
nu ma pricep cum sa i readuc eu impacarea cu sine si cum sa ma adresez lui Dumnezeu ca sa l vindece.
am acasa niste acatiste de vindecare.dar ce rugaciuni credeti voi ca ar fi mai de folos pt el?
Citeste Paraclisul Maicii Domnului, mie mi se pare cel mai potrivit la necaz. Imi pare foarte rau pentru ruda ta, exista minuni, dar cand Dumnezeu decide ca vrea un om in Imparatia Sa acela va ajunge acolo. Cu credinta se va vindeca si cu voia Domnului. Roaga-te pentru el, pentru sufletul sau.

Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.04.2013, 20:37:50
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Draga Rainbow,

In cazul in care ne mai urmaresti, eu zic ca mai bine ar fi sa vorbesti cu ruda aceea a ta sa se gandeasca sa se spovedeasca, sa se impartaseasca si sa participe la slujbele Bisericii, inclusiv la Sfantul Maslu.

Nu contest ca se pot intampla minuni, dar e bine sa facem si ce depinde de noi. Dumnezeu ne ajuta, dar si persoanele in cauza trebuie sa isi dea silinta.

Un acatist special a carui putere eu am simtit-o este cel al Maicii Domnului Pantanassa - special pentru bolnavii de cancer - o gasesti pe net.

Doamne, ajuta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare