Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.11.2010, 12:17:49
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit Pr. Justin rapit de basarabeni!?!

Poate e o gluma proasta, un zvon total neinsprat. Circula un zvon ca pr. Justin a fost rapit de niste basarabeni. Daca cineva tine legatura cu cei de la Petru Voda il rog sa fac un comentariu pe baza acestui zvon.
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.11.2010, 13:32:24
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu mai credeți toate aberațiile debitate de niște jurnaliști neinformați care nu urmăresc decât senzaționalul pe posturi de tv gen OTV la ore de vărf pentru a deruta creștinii care ar dori să mearga la părintele pentru sfat și îndrumare.
Am fost pe 15 septembrie la Petru Vodă.
Părintele se afla la Schitul maicilor,în spitalul nou,la etajul doi foarte bine îngrijit de maicile de acolo,sub supravegherea mediacală a maicii Iustina care este medic.
Primea pe oricine avea rabdare să aștepte ca părintele să fie odihnit și cu tratamnentul facut.
Condițiile în care sta acum sunt incomparabile cu cele de la măn. de calugări și sunt potrivite varstei și stării de sanatate ale părintelui.
Părintele era bine dispus,relaxat și arata foarte bine.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.11.2010, 13:39:44
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Părintele mi-a permis să-i fac o poza(fara a folosi blitzul)În prima poza este spitalul de la schit iar în a doua părintele în chilia sa de la et doi din spital.
Attached Images
File Type: jpg DSCF4583.jpg (44,0 KB, 48 views)
File Type: jpg DSCF4584.jpg (26,4 KB, 78 views)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.11.2010, 18:59:30
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Ma minunez ce pot face unii pentru audienta si dezbinare
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.11.2010, 10:12:32
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Ok, sa fac o precizare. Nu am vazut zvonul pe niciun canal media. Insa ieri cineva ma suna si ma intreaba ca a auzit de la cineva care frecventeaza manastirea ca s-a intamplat asa cu pr. Iustin. Normal ca prima reactie e sa fii surprins neplacut de o asemenea aberatie, insa in lipsa unor argumente, ca doar nu am fost acolo in ultima perioada, am zis ca poate cineva l-a vizitat pe Parinte zilele trecute si poate sa infirme zvonul.
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.11.2010, 15:33:35
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Tocmai am vorbit cu cineva care tocmai sa intors de la bunul parinte si a primit binecuvantare de la el. NU a fost rapit de nimeni.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.11.2010, 16:32:52
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Părintele mi-a permis să-i fac o poza(fara a folosi blitzul)În prima poza este spitalul de la schit iar în a doua părintele în chilia sa de la et doi din spital.
Deosebit
Multumim draga Dorina
Doamne ajuta!
__________________
,,-Doamne, n-am timp!"
am spus supărat,
uitând vinovat
că Tu mi l-ai dat!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.11.2010, 20:44:35
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Tocmai am vorbit cu cineva care tocmai sa intors de la bunul parinte si a primit binecuvantare de la el. NU a fost rapit de nimeni.
Multumesc Andrei
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Justin Parvu ne indeamna sa nu iesim in strada !!! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 3 01.02.2012 21:33:30
Părintele Justin Pârvu se adresează senatorilor! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 10 04.04.2009 12:29:19
Puratatorul de cuvant al Patriarhiei il acuza pe Parintele Justin de habotnicie! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 131 26.01.2009 10:37:47
Episcop roman rapit de k.G.B. praxis Intamplari adevarate 2 18.11.2008 01:48:05
Porunca testamentara a parintelui Justin Parvu razvan_m Biserica Ortodoxa Romana 1 16.11.2008 21:30:35