Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.07.2021, 02:33:47
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 162
Implicit Suntem singuri in Univers său există viața și pe alte planete?

Există viața extraterestra sau suntem singurii de prin Univers?Ce credeți și de ce?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.07.2021, 08:17:08
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Există viața extraterestra sau suntem singurii de prin Univers?Ce credeți și de ce?
Eu sunt convins ca nu suntem singuri in univers, exista viata extraterestra si omul este in legatura directa cu fiinte mai avansate tehnologic, insa nu se face public acest lucru fiindca atunci ar trebui ca beneficiile acestei legaturi sa fie puse in slujba populatiei, ceea ce nu convine cercului politic superior, care este in slujba oligarhilor lumii(vreo 5-10 la numar).

Fiintele extraterestre au ajutat pe americani(in prima faza) sa construiasca un accelerator de particule, iar dup aceea au ajutat si pe europeni sa construiasca CERN langa Geneva, iar de curand au ajutat si pe chinezi.Aceste acceleratoare servesc( conform declaratiilor publice) la studierea fenomenelor fizice ce ar fi avut loc la inceputul lumii; dpmdv aceste declaratii sunt minciuni pentru ca pentru asta nu era nevoie de 3 acceleratoare.

Aceste dispozitive folosesc(parerea mea) la descompunerea materiei in bosonul Higgs+informatia de descompunere, teleportarea acesteia in spatiul extraterestru la o anumita adresa si recompunerea ei la destinatia dorita; altfel spus, la teleportarea de bunuri materiale. Ca sa se inteleaga mai bine cam ce materie s-ar teleporta, ar fi suficient sa spun ca aurul Bancii Nationale a Romaniei(atentie!-aur privat strain!!!) a fost transferat de guvernul Romaniei la Londra pentru pastrare garantata international.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.07.2021, 11:00:55
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Există viața extraterestra sau suntem singurii de prin Univers?Ce credeți și de ce?
100% exista viata si pe alte planete, si pot exista vieti extraterestre asemenea, dar si in alte galaxii. Daca ne-am declara ca suntem singurii in Univers, am fi destul de aroganti. Sigur, noi fiind creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu avem locul nostru aici cu Mantuitorul nostru aici pe planeta noastra, nu stim multe despre alte civilizatii ca nu au fost mentionate vreodata in cartile crestine,pentru ca viata din alte zone nu e importanta pentru ce avem noi aici De facut!

Vasta e lucrarea Domnului asupra Universului!!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.11.2021, 17:30:25
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
100% exista viata si pe alte planete, si pot exista vieti extraterestre asemenea, dar si in alte galaxii.
Daca sunteti 100% sigur, presupun că aveți si dovezi. De exemplu niște fotografii sau niste probe biologice cu forme de viata extraterestra. Acestea ar fi dovezi, ca de presupuneri e plina lumea.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Daca ne-am declara ca suntem singurii in Univers, am fi destul de aroganti.
Iar daca am declara ca nu suntem singurii am da dovada ca vorbim fara sa avem nicio baza. Deci mai bine sa nu declaram nimic, atata vreme cat nu stim nimic.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
pentru ca viata din alte zone nu e importanta pentru ce avem noi aici De facut!
Ba e importanta, pentru ca daca am sti ca maine vor veni asupra noastra niste creaturi care sa ne trateze asa cum ii tratam noi pe soareci sau pe tantari, nu ne-ar fi indiferent. Să nu cumva sa se intample sa fie in apropierea noastra niste fiinte extraterestre capabile sa ne viziteze, ca am incurcat-o. Deci mai bine sa stam ascunsi, chiar daca nu suntem convinsi ca exista viata pe alte planete.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
insa nu se face public acest lucru fiindca atunci ar trebui ca beneficiile acestei legaturi sa fie puse in slujba populatiei
Beneficii? Daca dumneavoastra ati descoperi pe o planeta oarecare niste microbi, v-ati gandi la benefiiciile pe care le-ar avea acestia in urma relatiei cu dumneavoastră sau v-ati gandi cum sa-i anihilati? Ganditi-va ca noi ucidem pentru a ne hrani chiar fiinte care au un ADN aproape identic cu al nostru (gaini, porci, vite, oi etc.) Unele populatii se hranesc chiar cu cimpanzei cu care avem in comun 98,8% din codul genetic. Ce am face oare cu niste fiinte cu care n-avem nimic in comun?

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Fiintele extraterestre au ajutat pe americani(in prima faza) sa construiasca un accelerator de particule, iar dup aceea au ajutat si pe europeni sa construiasca CERN langa Geneva, iar de curand au ajutat si pe chinezi.
Da, m-au ajutat si pe mine sa-mi pregatesc omleta pentru micul dejun. Omleta cu oua de gaina extraterestra. Haideti ca deja am luat-o rau razna!

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Aceste dispozitive folosesc(parerea mea) la descompunerea materiei in bosonul Higgs+informatia de descompunere, teleportarea acesteia in spatiul extraterestru la o anumita adresa si recompunerea ei la destinatia dorita; altfel spus, la teleportarea de bunuri materiale. Ca sa se inteleaga mai bine cam ce materie s-ar teleporta, ar fi suficient sa spun ca aurul Bancii Nationale a Romaniei(atentie!-aur privat strain!!!) a fost transferat de guvernul Romaniei la Londra pentru pastrare garantata international.
Eu propun sa avem pe forum o noua sectiune: "delir si dileala" unde sa postam asemenea comentarii. Domnule Demetrius, explicati-mi si mie cum as putea sa-l teleportez pe IPS Teodosie undeva prin Bangladesh sau pe Preafericitul Daniel cu tot cu Catedrala Mantuirii Neamului pe undeva prin Burkina Faso sa scapam de toti acestia? Ar mai fi si altii... si sa le punem un cip, sa sune alarma cand se apropie de plaiurile mioritice.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare