Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 20.03.2009, 00:25:45
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Haideti sa tinem toti post negru !

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Operatia este programata pe maine dimineata la 8-9, o comisie mare de medici vor participa. Operatia va fi tare lunga, la cap, maini si picioare, sa-l ajute bunul Dumnezeu sa reziste pe parcursul operatiei, medicii isi doresc sa nu-l mai traumatizeze inca odata. Sa ne rugam dragii mei, ca medicii sa poata duce la bun sfarsit aceasta lucrare si sa fie cu folos lui Remus, sa-si revina si sa se caiasca de gandul rau care l-a stapanit. Ar fi intradevar o minune dumnezeiasca sa-si revina. Mama lui sta numai in rugaciuni, are mare nadejde ca daca nu s-a intamplat nimic grav pana cum, poate totusi vor avea sorti de izbanda. Sa le ajute Maica Domnului si toti sfintii dragi, sa mijloceasca pe langa bunul Dumnezeu sa-i ierte si sa le mai dea o sansa. Doamne ajuta!
[SIZE=3]Cat ma intristeaza toata aceasta poveste...O urmaresc de cand ati postat-o, draga Ica.Si-l pomenesc si eu pe Remus in nevrednicile mele rugaciuni. Haideti sa tinem cu totii post negru...(toti cei care puteti si vreti...)si sa ne rugam pentru sanatatea lui!Doamne ajuta-le medicilor, da sanatate lui Remus sa-si poata plange pacatul (CEL MAI MARE DINTRE TOATE!!!) , sa se mantuiasca...Iar pe mama lui o intareste , Bunule Doamne...stiu ce e in sufletul ei...si eu mi-am vazut copilul la un pas de moarte...Doamne, fii cu ei![/SIZE]
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #22  
Vechi 20.03.2009, 00:45:58
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Sant convinsa ca rugaciunile voastre, ale tuturor celor care a-ti lasat treaba de o parte si i-ati pomenit pe Remus si pe mama lui Felicia, s-au facut auzite acolo sus, unde CINEVA NE IUBESTE ! Ce pot sa zic, Anne, suntem in post si consider ca orice rugaciune este binevenita, aduce mult balsam , ranilor trupesti si sufletesti ale celor doi, fiecare dupa putinta sa. Rugaciunea insotita de post negru are cu siguranta o mare binecuvantare, insa eu personal, prietena mea si Felicia va suntem indatorati pentru tot ajutorul acordat in aceste zile in care, ne-am straduit sa nu ne pierdem nadejdea, ca ar putea sa faca bunul Dumnezeu o minune cu acest baiat care inca nu stim ce l-a determinat sa recurga la acest mare pacat, de-asi curma viata, cel mai de pret dar dat de Dumnezeu. Pomeniti-i, dragii mei si cine are putere sa tina post negru, sa tina, iar Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti! Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #23  
Vechi 20.03.2009, 23:59:57
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit operatie cu final optimist

Dragii mei, am aflat ca s-a facut tot ce era omenesc in cadrul operatiei lui Remus, mai bine de zece ore si medicii sant multumiti ca au reusit sa faca tot ce si-au propus sa faca. Este tinut sub observatie, incontinuu. Pana si Felicia intrevede o ameliorare, o schimbare in bine, putin a inviat si ea, vazand ca momentan, operatia a reusit. Sa-i multumim bunului Dumnezeu pentru mila si ajutorul dat acestui tanar! Imi doresc din suflet sa va pot anunta in fiecare zi, noi modificari de situatie, spre bine. Pana duminica seara nu va pot da vesti ca voi pleca la manastirea Albac sa pun parastas si sa vizitez locuri minunate si binecuvantate de Dumnezeu pe drum pana la manastire si la intoarcere la fel. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #24  
Vechi 21.03.2009, 00:11:29
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta! Am asteptat toata ziua aceasta veste. Sa dea Dumnezeu sa treaca cu bine si urmatoarele zile, care pot fi critice. Sa ne rugam in continuare.
Insanatosire grabnica, Remus!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 21.03.2009, 00:52:31
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Ma bcur mult sa aud de bine de Remus!
Multumim lui Dumnezeu pentru mila Sa!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #26  
Vechi 21.03.2009, 02:13:18
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Dragii mei, am aflat ca s-a facut tot ce era omenesc in cadrul operatiei lui Remus, mai bine de zece ore si medicii sant multumiti ca au reusit sa faca tot ce si-au propus sa faca. Este tinut sub observatie, incontinuu.
SLAVA DOMNULUI!!! ( Abia m-am intors de la Sf. Maslu...I-am povestit si parintelui staret despre Remus...) Ma bucur tare ca operatia a decurs bine , sa continuam sa ne rugam pentru ca Remus sa fie bine. Eu sper din suflet ca asa va fi..."Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului ci sa se intoarca si sa fie viu"!!!! Te mai asteptam cu vesti, draga Ica.
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #27  
Vechi 21.03.2009, 20:45:33
simona76 simona76 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2008
Mesaje: 61
Implicit

Dumnezeu sa te ajute, Remus !!!
__________________
[SIZE=3]Nadejdea mea este Tatal, scaparea mea este Fiul, acoperamantul meu este Duhul Sfant, Treime Sfanta, Slava Tie![/SIZE]
Reply With Quote
  #28  
Vechi 21.03.2009, 22:29:36
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim lui Dumnezeu pentru ajutorul primit de Remus.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 23.03.2009, 14:11:27
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Dragii mei, m-am intors din micul pelerinaj pe care l-am facut in Tara Motilor si am aflat de la prietena mea ca daca si azi, a treia zi de la operatie nu apar complicatii, medicii sunt optimisti in privinta starii lui Remus. Operatia a fost de 10 ore, nu a pierdut mult sange, zilele critice se pare ca au trecut, insa m-as bucura daca mai puteti sa va mai rugati pentru el, este vizibila schimbarea starii de sanatate, ce putere are rugaciunea colectiva, este minunat ce se intampla! Cei apropiati din familie inclusiv tatal, a tinut post negru in ziua operatiei, cu multa rugaciune au reusit sa se intareasca, sa spere la o minune, sa nu cada in deznadejde.
Mult, foarte mult au contat si rugaciunile voastre , ale tuturor, pentru care mama lui Remus, cu lacrimi in ochi se roaga pentru toti, sa va rasplateasca bunul Dumnezeu osteneala si gandul bun pe care l-ati avut fata de Remus.
Rugati-va si puneti-l la slujbele Sfantului Maslu, mare bine ii putem face cu astfel de rugaciuni in acest mare post al Sfintelor Pasti!
Am sa vin cu noutati, cum voi afla ceva ! Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #30  
Vechi 23.03.2009, 14:41:08
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
dragii mei, m-am intors din micul pelerinaj pe care l-am facut in tara motilor si am aflat de la prietena mea ca daca si azi, a treia zi de la operatie nu apar complicatii, medicii sunt optimisti in privinta starii lui remus. Operatia a fost de 10 ore, nu a pierdut mult sange, zilele critice se pare ca au trecut, insa m-as bucura daca mai puteti sa va mai rugati pentru el, este vizibila schimbarea starii de sanatate, ce putere are rugaciunea colectiva, este minunat ce se intampla! Cei apropiati din familie inclusiv tatal, a tinut post negru in ziua operatiei, cu multa rugaciune au reusit sa se intareasca, sa spere la o minune, sa nu cada in deznadejde.
Mult, foarte mult au contat si rugaciunile voastre , ale tuturor, pentru care mama lui remus, cu lacrimi in ochi se roaga pentru toti, sa va rasplateasca bunul dumnezeu osteneala si gandul bun pe care l-ati avut fata de remus.
Rugati-va si puneti-l la slujbele sfantului maslu, mare bine ii putem face cu astfel de rugaciuni in acest mare post al sfintelor pasti!
Am sa vin cu noutati, cum voi afla ceva ! Doamne ajuta!
doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!slava lui dumnezeu pentru toate minunile,sanatate lui remus si mamei felicia!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog din suflet rugati-va si pentru fratele Ioan mara2008 Umanitare 12 17.08.2010 03:48:45
Va rog din suflet sa va rugati pentru Andrei cred_cu_adevarat Rugaciuni 1 12.05.2010 16:28:57
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53