Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 14.04.2009, 19:01:47
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
Voi chiar mai credeti ca puteti schimba prin alegeri ceva?
Da, Marius, ce poate face individul si cu votul sau este sa ramina cu constiinta impacata ca el/ea ai incercat. Cine iese insa din alegeri, tine de Dumnezeu cu Mila Sa.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 14.04.2009, 19:14:24
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Numai ca un Dumnezeu exista, si dupa cum vezi banii lor tipariti fara acoperire incep sa se duca pe apa simbetei
[COLOR=green]Până la Dumnezeu, noi trebuie să fim cei atenți și să nu permitem reinstaurarea unei conduceri, străină de țară și de neam.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Dacă-și iubea țara, vorbea românește în casă. Nevastă-sa și fiică-sa se bâlbâie, habar n-au de limba română. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Pe Băsescu toți nenorociții îl înjură și nimeni nu le face nimic. Pe ăștia, dacă îndrăznești să-i înjuri, te bagă la zdup, că nu știu ce atingeri le aduci...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #103  
Vechi 14.04.2009, 19:23:40
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Stai fara grija Silvia , ca popoarele care au gustat din dulceata democratiei si a Republicii nu se mai intorc la mentalitatile retrograde nici in ruptul capului. De asta fii sigura!...oricite valuri s-ar face...insa periculosi sunt "agentii" lor mascati in democrati si republicani.

Cei din Vestul EU practic nu au ce face, si legal nu au cum sa procedeze cu acesti paraziti, care sunt bine implantati in structurile tarilor lor paziti de tone de legi...iar referendum pentru a le da cu sutul evita sa organizeze
Reply With Quote
  #104  
Vechi 14.04.2009, 19:25:07
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

...de astia mai scapi numai prin revolutii si deci in pacate violenta
Reply With Quote
  #105  
Vechi 14.04.2009, 20:27:06
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Da, Marius, ce poate face individul si cu votul sau este sa ramina cu constiinta impacata ca el/ea ai incercat. Cine iese insa din alegeri, tine de Dumnezeu cu Mila Sa.
Nu prea sint de acord Andrei!
Ca sa participi la vot trebuie sa fi convins ca votul tau are valoare. Ori el nu are decit in masura in care se alatura majoritatii. Acum majoritatea asta este INTOTDEAUNA partea usor [COLOR=red]influentabila [/COLOR]a societatii (asi da alt calificativ ...dar am dusmani destui deocamdata)[COLOR=black] Influentarea se face prin propaganda si asta necesita bani multi si/sau putere. In esenta cine are bani multi cistiga. Dreptatea, valoarea indifernt cit de neta ar fi NU ARE NICI O SANSA! (vezi cazul Baraba-Iisus).[/COLOR]
Participind la votare nu-ti linistesti constinta ci efectiv esti de acord cu dictatura majoritatii (prostiei) si ca atare raspunzator de ce iasa chiar daca ai votat impotriva!
Nu cred ca rezultatul la alegeri este influentat de Dumnezeu decit in conditiile luminarii mintii consecutive cresterii credintei; ceea ce nu prea-i cazul in ultima vreme! Dumnezeu ne ofera posibilitatea dar de ales alegem singuri (nu neaparat prin vot).
Nu ma intreba care-i solutia ca nu o stiu!
Cum spuneam mie succesorul regal mi se pare o varianta mai "influentabila" Dumnezeieste decit democratia asta numita dictatura majoritatii.
Problema este ca Duda asta nu-i regele Romanilor iar sotia lui e straina de Romania.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 14.04.2009, 20:45:32
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

Hai sa fim seriosi,mai oameni!vorbim de basescu?acest impostor fara scrupule,acest dement care conduce romania spre marginda haosului,acest betiv si huligan mahalagiu care bate campii?ca-l injura?nu face nimeni nimic?ar trebui inchis nu injurat.a propulsat si conduce cel mai prost guvern,dupa al doilea razboi mondial.el si gasca lui de PDL-sti cretinoizi faramiteaza romania.a promis 50% pt profesori,stimata doamna profesoara silvia.stiu ce vorbesc,pentru ca si mama lucreaza in acelasi sistem.aoleu!don base dupa tam-tamul din senat,ca invatamantul este prioritate NU MAI POATE FACE ACEST EFORT.E CRIZA.dar pana acum unde ai fost stimate domn basescu.criza a venit in 2 zile?mai incetati cu aberatiile stimabililor.stimate domn cozia parca sunteti purtatorul de cuvant al acestei monstruoase aliante.in spaate e patriciu!sunteti sigur?luati-va voalurile atotstiutoare si trezitiva.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 14.04.2009, 20:56:05
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[[COLOR=green]Te vei convinge ca Duda este omul lui Patriciu, omul liberalilor. Nu se poate sa nu-și dea vreounul cu stângul în dreptul în perioada campaniei...[/COLOR]
[/indent][/indent][/indent]
Ei, daca e omul lui Patriciu, atunci are spate; dar ca simplu independent, nu prea...
Nu uitati ca eu traiesc intr-o tara cu rege/regina; regalitatea mi se pare normala, caci are doar functie de reprezentare.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 14.04.2009, 21:13:06
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
Hai sa fim seriosi,mai oameni!vorbim de basescu?acest impostor fara scrupule,acest dement care conduce romania spre marginda haosului,acest betiv si huligan mahalagiu care bate campii?ca-l injura?nu face nimeni nimic?ar trebui inchis nu injurat.a propulsat si conduce cel mai prost guvern,dupa al doilea razboi mondial.el si gasca lui de PDL-sti cretinoizi faramiteaza romania.a promis 50% pt profesori,stimata doamna profesoara silvia.stiu ce vorbesc,pentru ca si mama lucreaza in acelasi sistem.aoleu!don base dupa tam-tamul din senat,ca invatamantul este prioritate NU MAI POATE FACE ACEST EFORT.E CRIZA.dar pana acum unde ai fost stimate domn basescu.criza a venit in 2 zile?mai incetati cu aberatiile stimabililor.stimate domn cozia parca sunteti purtatorul de cuvant al acestei monstruoase aliante.in spaate e patriciu!sunteti sigur?luati-va voalurile atotstiutoare si trezitiva.
Intrutotul de acord cu tine, eu nu l-am sustinut pe asta nici o clipa. La el mi-a placut doar faptul ca are empatie referitor la cei de jos, populism si memoria lui fantastica, insa in politica externa de ex. reprezinta perfect definitia marionetei UE...insa in conditiile penuriei planuite de valori si a unei tarisoare mici si vindute...este cit de cit acceptabil...
Reply With Quote
  #109  
Vechi 14.04.2009, 21:19:32
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Ei, daca e omul lui Patriciu, atunci are spate; dar ca simplu independent, nu prea...
Nu uitati ca eu traiesc intr-o tara cu rege/regina; regalitatea mi se pare normala, caci are doar functie de reprezentare.
[COLOR=green]Repet ce am mai spus: Pe 9 sau 10, cand Duda si-a anuntat candidatura, RTV a dat un fragment dintr-un interviu din aug 2008, interviu de-al Elenei Udrea care spunea ca ar fi auzit cum ca Patriciu ar fi purtat niste discutii cu Duda ca sa-l convinga sa candideze la presedintie. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Vezi tu? Ceea ce a spus E Udrea vara trecuta s-a adeverit dupa atatea luni. Ai sa spui ca e barfa politica. Da, poate, pentru data cand a fost spusa, aug 2008. Acum, a devenit certitudine.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Si, daca regele are doar rol decorativ, de ce sa avem noi nevoie de marionete? Pentru ce sa cheltuiasca statul roman, anual, milioane ca sa intretina niste lenesi care, oricum, nu au nici sange romanesc, nici simtire romaneasca? [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #110  
Vechi 14.04.2009, 21:23:46
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Intrutotul de acord cu tine, eu nu l-am sustinut pe asta nici o clipa. La el mi-a placut doar faptul ca are empatie referitor la cei de jos, populism si memoria lui fantastica, insa in politica externa de ex. reprezinta perfect definitia marionetei UE...insa in conditiile penuriei planuite de valori si a unei tarisoare mici si vindute...este cit de cit acceptabil...
[COLOR=green]Basescu, ca noi toti, de altfel, are 1001 pacate. Dar, este singurul politician adevarat de dupa 1990, singurul presedinte care se adreseaza exclusiv romanilor si vorbeste de asa maniera sa fie inteles de tot tontul. [/COLOR]
[COLOR=green]In rest, prin vorbe si intentii nu se deosebeste cu nimic de ceilalti politicieni...[/COLOR] [COLOR=green]E român si nu se dezminte...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Manastirea Radu Voda modoran mariana Intrebari utilizatori 7 21.04.2012 22:29:43
radu voda cristina mioara Generalitati 1 28.07.2011 21:11:10
Candidatura domnului Remus Cernea la presedintia Romaniei hmiron Generalitati 4 02.09.2009 15:16:02
RADU URMEAZA SA FIE OPERAT! radulia Umanitare 2 18.05.2008 21:00:54