Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 01.07.2010, 20:49:20
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

De unde le scoti, frate?
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #152  
Vechi 07.07.2010, 02:36:08
george.marian george.marian is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 62
Implicit

E martor de-a lui Iehova. Lasa-l ca e osandit si e vai de el ...
Ba Mihai, tu sa mai asculti mult de Turnu de Veghe si sa astepti venirea lui Lord of the Rings ... cu inelul vei ramane ... Lasa-te de Apocalipse ca nu le ai!


Dumnezeu sa va rabde!!
Doamne Iisuse Hristoase,Fiul Lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #153  
Vechi 04.08.2010, 17:28:34
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Este târâtă România în războiul altora fără știrea poporului? Brașovul tipărește cart

http://2blackjack1.wordpress.com/201...zare-a-hranei/
Reply With Quote
  #154  
Vechi 10.09.2010, 02:37:36
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelin Vezi mesajul
Doamne ajuta!
M-am tot gandit la ce voi face eu cand va veni vremea de pribegie de dupa implantarea cipurilor. Oare, mă mai intreb: nu cumva americanii cu cipurile lor vor sa traga omenirea intr-un cumplit razboi mondial? Ma intreb asta pentru ca nici musulmanii nu vor accepta cipurile. Nu vor accepta ei sa se lepede de Allah si sa se lase manipulati electronic de catre ONU - cea mai mare organizatie masonica din lume.
Vorbeam cu un parinte staret din MOldova despre "ce vom face noi la vremea aceea". El mi-a spus calm ca-si va lua traista-n băț si va pribegi pe unde ar apuca. Dar, oare, să lase ei teritorii pe care sa nu le cunoasca? unde sa vietuiasca oameni fara cip si ei sa nu stie? Va mai exista vre-o cale de mijloc pe care sa scrie "libertate adevarata" si nu libertate cu lanturi (sau cipuri)?
E adevarat, m-a cam derutat chestiunea aceasta. Nici Biserica nu-si da un cuvant stabil in aceasta privinta (ma refer la situatia Sfantului Sinod), caz in care, la adoptarea noilor pasapoarte cu cip RFID, Sf. Sinod s-a aratat destul de indiferent: daca vreti primiti, daca nu nu primiti Si asta este foarte grav. Problema in sine framanta circa 80% din din populatia globului. Nimeni nu a precizat exact care sunt dedesupturile acestor cipuri, pentru ca in niciun caz nu va fi nevoie pentru a ajuta poporul in niciun fel! Mai bine zis, vor fi niste lanturi electronice prin care statele "mai civilizate" le vor tine in lanturile sclavagismului pe ceilalti.
Nici americanii nu sunt chiar vinovati pentru aceste lucruri. In spatele lor sunt alte mâini mai criminale si care trag sforile acolo. Asta am inteles-o si eu din discutiile cu ale persoane mai implicate in miezul problemei. Cu toate acestea, nu am priceput nimic. Si ma intreb iarasi: "Ce veti/vom face voi/noi cand vor veni acele vremuri de pribegie?"
Eu cred ca tu iti pui cam multe intrebari si te pierzi in ele...ca sa nu mai spun ca iti pierzi si timpul atat de pretios...sincer mai bine te-ai ocupa putin de suflet, de tine ca persoana in raport cu tot ce este in jurul tau si astfel nu ai mai avea timp de pierdut cu idioteniile.
Eu nu vad sensul acestor preocupari...ce voi face, unde voi merge, unde voi sta, ce voi manca, ce voi zice...etc Invata sa te lasi purtat de Dumnezeu, invata sa vorbesti cu EL, incearca sa Il cunosti si crede-ma ca nu vei mai avea astfel de preocupari...nu te vei mai ingrijora pentru ca vei sti ca Dumnezeu nu a creat lumea sa o distruga si nimanui nu-i va da mai mult decat va putea duce.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #155  
Vechi 23.09.2010, 03:11:55
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Adelin, smerenia ne va ajuta sa iesim cu bine din toate incercarile care vor veni.
Reply With Quote
  #156  
Vechi 23.09.2010, 10:03:26
Paduraru's Avatar
Paduraru Paduraru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Locație: Munții Suhardului - Bucovina - România
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit răspuns

Sincer să fiu, prefer să fug în munți. Am undeva, în munți, ceva teren. Acolo poate voi reuși să am pe lângă colibă vreo câteva oi și o vacă. Restul, hrană de la bunul Dumnezeu. Mai bine mor de foame decât să devin supus pecetluit al satanei.
Dumnezeu să ne ajute pe toți și să ne îndrepte pașii spre Calea Sa!
Reply With Quote
  #157  
Vechi 23.09.2010, 10:45:22
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Paduraru Vezi mesajul
Sincer să fiu, prefer să fug în munți. Am undeva, în munți, ceva teren. Acolo poate voi reuși să am pe lângă colibă vreo câteva oi și o vacă. Restul, hrană de la bunul Dumnezeu. Mai bine mor de foame decât să devin supus pecetluit al satanei.
Dumnezeu să ne ajute pe toți și să ne îndrepte pașii spre Calea Sa!
Daca est proprietate luata in evidenta de primarie ADIO ! Nu, atitudinea cea mai potrivita nu este sa ne ascundem, ci sa refuzam acolo unde ne aflam nebunia..Arsenie Papcioc spunea sa nu mai ne exteriorizam, sa facem circ si sa refuzam discret, cuminte actele cu cip !
Reply With Quote
  #158  
Vechi 23.09.2010, 17:12:48
Paduraru's Avatar
Paduraru Paduraru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Locație: Munții Suhardului - Bucovina - România
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Daca est proprietate luata in evidenta de primarie ADIO ! Nu, atitudinea cea mai potrivita nu este sa ne ascundem, ci sa refuzam acolo unde ne aflam nebunia..Arsenie Papcioc spunea sa nu mai ne exteriorizam, sa facem circ si sa refuzam discret, cuminte actele cu cip !
Mda, ar fi fost mai cuminte să nu postez nimic aici.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce veti face pe 21 decembrie? Florin-Ionut Umanitare 243 05.02.2013 00:08:31
Cand va veni vremea, ce vei alege ? eodor nastasa Generalitati 25 21.05.2012 13:56:20
Ce simte omul cand face rau? ladyanda Generalitati 16 08.12.2010 09:37:20
Sa nu ucizi. Dar cand va veni pecetea? colaps Generalitati 56 04.08.2010 22:15:10
Cand se face cununia religioasa si alte detalii sophia Nunta 2 29.06.2009 12:26:56