Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.12.2009, 17:06:36
mar_alexandra mar_alexandra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Mesaje: 1
Implicit despre conceptie

Buna seara,

De ceva timp, ma framanta o idee. Sunt insarcinatata in primele luni si din cate mi-a dat seama din discutia cu doctorul la care am fost, am conceput copilul intr-o seara, dupa o petrecere, in care si eu si sotul meu eram mai mult beti decat treji...
Stiu ca voi primi multe dezaprobari din partea cititorilor acestui forum, insa as vrea sa stiu care e parerea voastra despre "copii conceputi la betie"...cum se spune: daca sunt copii care se vor naste cu deficiente sau malformatii, vor dobandi ei "pacatul" parintilor lor ("betia"), ce alte consecinte pot suferi ei?

Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dvs.
Alexandra
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.12.2009, 17:15:31
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mar_alexandra Vezi mesajul
Buna seara,

De ceva timp, ma framanta o idee. Sunt insarcinatata in primele luni si din cate mi-a dat seama din discutia cu doctorul la care am fost, am conceput copilul intr-o seara, dupa o petrecere, in care si eu si sotul meu eram mai mult beti decat treji...
Stiu ca voi primi multe dezaprobari din partea cititorilor acestui forum, insa as vrea sa stiu care e parerea voastra despre "copii conceputi la betie"...cum se spune: daca sunt copii care se vor naste cu deficiente sau malformatii, vor dobandi ei "pacatul" parintilor lor ("betia"), ce alte consecinte pot suferi ei?

Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dvs.
Alexandra

Draga Alexandra, nu e bine cum ati procedat, deloc...dar din fericire Dumnezeu E Bun, si iertator si daca vede ca ne caim cu sinceritate se milostiveste de noi!!! Parerea mea este ca ar trebui sa te marturisesti sincer si cu pocainta unui preot(duhovnic) mai ales ca este si postul Craciunului, participare la Slujba de Sf. Maslu, si sa iei Sfanta Impartasanie,care ii va face fff bine copilasului pe care il astepti si implicit si tie. si multa , multa rugaciune, tu si sotul tau! E singura posibilitate prin care Dumnezeu , va vedea ca va pare rau si ii va da copilasului un sens bun in viata!Citeste Parintele Arsenie Boca! Doamne Ajuta, si SA FITI BINECUVANTATI!
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.12.2009, 17:59:09
ionutavram73 ionutavram73 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Mesaje: 2
Implicit Multumesc din suflet

VA MULTUMESC! Vorbele bune sunt ca un balsam pt suflet si va sunt recunoscatoare. Sa va ajute Dumnezeu in tot ce va doriti!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imaculata conceptie si Adormirea Maicii Domnului petrut-angel Biserica Romano-Catolica 378 22.07.2013 13:47:04
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
O conceptie gresita!!! Templier Knight Secte si culte 148 09.02.2011 23:42:40
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16