Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 24.05.2021, 14:19:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Irineu nu este Biserica. Sunt 50 de ierarhi, toti au gresit si au vazut gresit o prostie monumentala pe care o vede o tara intreaga?

Daca Irineu avea dreptate si ce era acolo era deplin ed la Dumnezeu Biserica primea cu usurinta. Dar Biserica si neaparat duhovnicii mari care vad lucrarea diavolului resping cu mare putere tot ce e acolo.

Pai la voi miroase a secta si erezie de la o posta nu este nimic fin de observat. Aici nu e vorba despre nuante teologice este vorba despre gramada mare de balega teologica care pute de nu te poti tine de nas. Mesaj apocaliptic, de rupere, sectarism si izolationism, judecare a Bisericii, practici diferite de a Bisericii, neascultare, lucrare demonica, demonizati. Ce mai vrei? Chiar sunt astae "fineturi duhovnicesti" pe care daor Irineu (nu) le-a vazut???? S-a entuziasmat si refuza sa vada dracul in curu gol.

La NIP e dracu in curu gol.

Sunteti grosier in erezie nu e nimic de adaugat aici.


Ce ai analizat tu este irelevant, nu esti Biserica.

Si daca ai analizat la fel de "bine" pe cat te pricepi la fizica, matematica, teologie si la multe altele, unde abia produci 2 fraze coerente si tot ce produci sunt elucubratii mistice "teorii", care sunt ineptii semianalfabete, atunci e clar ca "analiza ta" este o teorie semianalfabeta.
Daca sCNIP si Cuvantul lui Dumnezeu sunt de la diavolul si daca prin Cele 7TR.Ap. a suflat divolul si culmea, in loc sa fie multa pacatuire si inselare si cadere in mandrie au fost multe minuni si vindecari, multe proorocii implinite, mii de martori care au crezut apoi, Cuvant bun proorocesc scris si pictat si multa invatatura duhovniceasca la fiecare Cuvant de Sarbatoare cum nu e in stare sa graiasca 100 inalti ierarhi la un loc iar roadele sunt duhul inimii blande si smerite si viata cuvioasa... deci daca voi stiti ca astea sunt de la diavolul atunci voi de unde stiti ca sunteti voi insiva si cine sufla prin voi?

Deci voi care spuneti siguri de voi de unde e Cuvantul, voi care stiti ca e de la diavolul in timp ce voi nu puteti vorbi si scrie asa si nici marturisi asa ca acolo atunci voi care sunteti net inferiori si nu puteti nimic bun, voi de unde sunteti?

In afara de minciuni, blestem si hule trufase nimic bun nu va iese pe gura... deci voi, astia ca tine @gpalama, de unde sunteti si cine sufla prin voi? Ti se pare ca prin voi sufla Dumnezeu? Asa duhoare-putoare trufase vine de la Dumnezeu?

N-are rost sa te tot certi cu mine pe tema asta incercand sa ma convingi de unde vine putoarea necredintei, tradarii si lasitatii caci v-a raspuns Domnul aici la nedumerirea voastra si la polemica noastra chiar mai inainte de a se ajunge la punctul culminant.

Citeste textul din linkul respectiv si smereste-te, ia aminte.

Inalt preasfintitul Irineu nu este Biserica? Cele 7 Tr.Ap. nu sunt Biserica? Eu un oarecare mirean din poBOR care sustin ca este vorba de Hristos-Cuvantul nu sunt biserica? Dimpotirva! Voi cei din care ies nesfarsite hule si minciuni la adresa Domnului nu sunteti biserica, orice rang ati avea si oricati v-ati strange la un loc singuri sau impreuna cu toata lumea ca sa mintiti si sa osanditi pe nedrept, sa blestemati si sa huliti, sigur voi nu vreti sa fiti biserica!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.05.2021 at 14:34:15.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 26.06.2021, 23:02:49
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Domnule Moroco,
Nu te întrista. Chiar dacă nu am postat timp îndelungat am urmărit discuțiile.
Văd că ești acuzat și osândit de aproape toți colegii.

@gpalama te face sectar deși ești ortodox. Te blesteamă peste tot și-ți dă anateme. Are un limbaj de mahala și cu toate astea se bate în piept că el e ortodox nu tu.
@Demetrius te contrazice și te urăște pentru credința lui tantrică. Și el se crede mare ortodox deși crede în budiști.
@Adr.iu91 nu discută cu tine, nu-și bate capul, pentru că s-a luat după @gpalama și pentru că el crede mai mult în SF și în teoriile globaliste decât în mărturisirea ta. Vrăjitorul cel sur devenit vraășitorul cel alb din frăția inelului a devenit sfântul pe care îl urmează, uitând că respectivul fuma pipă.
@eusingur te urăște că nu i-ai dat bani și pentru că l-ai lovit în mândria rasistă daco-romană.
@Iorest nu dicută cu tine crezând că-l umilești dacă dialoghezi cu el.

Deci aproape toți te pârăsc și te raporteaza nonstop la admin vrând să te banneze.

Nu mai dialoga cu nimeni căci nu mai ai cu cine discuta. Toți te urăsc și-ți vor răul. Dragul meu, dialogheaza doar cu mine și cu cei noi gen @tigeratlantic. Ok? Eu sunt fratele tău ortodox!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 26.06.2021 at 23:05:51.
Reply With Quote
  #123  
Vechi 26.06.2021, 23:33:15
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ce apologie mincinoasa a "victimei" Moroncel.

Hai ca fac si eu una mai jos.

Moroncel i-a injurat pe toti de mai sus. Invective defaimare, toti sunt rai. Asa ca nu e victima este defaimator.

Moroncel a adus numai mizerii si-a carat olita de noapte si a deversat pe.unde a putut.

Moroncel s-a bagat in seama in toate directiile dandu-si cu parerea in maniera sectara pe fievare thread.

Colectia de "apoftegme" Moroncel 2021 este nevoie sa fie publicata pentru a vedea acest "produs" al ortodoxiei, vajnicul aparator din 2021.

Inafara de contributie toxica nu a adus nimic.

Haide ca suna tras de par ca Moroncel-Olita de noapte este victima integului forum...


Iar tu Petre care cazi dupa nu stiu cat timp si te apuci sa tamaiezi impreuna cu Moroncel si cu olita lui de noapte... cam grea cazatura.

Vezi ca ai ratat posturile alea.in care Moroncel o dadea pe injuratura cot la cot cu productii grele si memorabile, asa ca de la un "cinstit" credincios din niop, acum victima in ochii unui corector gramatical. Cred ca poti sa umpli un sac cu injuraturile lui Moroncel. Cred ca e nevoie sa revezi postarile lui...

Crede-ne ca a raspuns si el cu material injurios corespunzator. Foarte profi pe directia asta Moroncelul. Un Moronc priceput in arta injurioasa.


Si bine ai zis la sfarsit sunteti un trio foarte potrivit, o treime a nebuniei: un sectar dereglat patologic, un bolnav (sa nu zicem cum), si un corector prea serios de virgule... Frumoasa adunare crestina ati facut. A tunat si v-a adunat. Cand gura ta te marturiseste Petre... ce sa ii faci.

Sunteti toti trei in "genul @tigeratlantic" bine ai zis aici. Nu puteam nici eu sa o zic mai bine decat tine.

Last edited by gpalama; 26.06.2021 at 23:42:15.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 27.06.2021, 00:10:37
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Dă-i pace lui tiger, el nu s-a plasat în nicio tabără a cerut doar păreri pentru că nu are cu cine să vorbească, din păcate în fiecare parohie de oraș există cineva care are probleme psihice sau schizofrenie și unde mergeam la parohie a fost o femeie tânără doxă de carte, (mai multe facultăți absolvite) a făcut niște crize nu în Biserică ci în afara slujbelor, dar s-a aflat.

Și noi putem face schizofrenie, alzheimer sau demență dacă nu ne păzim mintea, nu o punem în lucrare și nu ne acoperă Dumnezeu.

Spunea teologul Danion Vasile că un prieten de-al lui călugăr căuta viețuitori pentru mănăstire, o bună parte din tinerii aspiranți aveau probleme psihice și nu erau buni și alții nu veneau, cam ăsta e viitorul Bisericii dacă popii lasă familiile să fie sfâșiate și umblă numai după bani, Biserica își pierde rolul taumaturgic.

Va trebui ca Biserica să facă o pastorație și pentru cei care suferă de boli psihice,sau fizice grave nu trebuie ca acești oameni să mai ducă un stigmat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 28.06.2021, 17:29:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Domnule Moroco,
Nu te întrista. Chiar dacă nu am postat timp îndelungat am urmărit discuțiile.
Văd că ești acuzat și osândit de aproape toți colegii.

@gpalama te face sectar deși ești ortodox. Te blesteamă peste tot și-ți dă anateme. Are un limbaj de mahala și cu toate astea se bate în piept că el e ortodox nu tu.
@Demetrius te contrazice și te urăște pentru credința lui tantrică. Și el se crede mare ortodox deși crede în budiști.
@Adr.iu91 nu discută cu tine, nu-și bate capul, pentru că s-a luat după @gpalama și pentru că el crede mai mult în SF și în teoriile globaliste decât în mărturisirea ta. Vrăjitorul cel sur devenit vraășitorul cel alb din frăția inelului a devenit sfântul pe care îl urmează, uitând că respectivul fuma pipă.
@eusingur te urăște că nu i-ai dat bani și pentru că l-ai lovit în mândria rasistă daco-romană.
@Iorest nu dicută cu tine crezând că-l umilești dacă dialoghezi cu el.

Deci aproape toți te pârăsc și te raporteaza nonstop la admin vrând să te banneze.

Nu mai dialoga cu nimeni căci nu mai ai cu cine discuta. Toți te urăsc și-ți vor răul. Dragul meu, dialogheaza doar cu mine și cu cei noi gen @tigeratlantic. Ok? Eu sunt fratele tău ortodox!
Multumesc pentru oferta. Nu-i bai daca iar s-a format corul paraciosilor care-mi cer bannarea. In loc sa faca exclusivism cu mine, ar face mai bine sa-si excluda si sa-si decorcifice ceea ce ai remarcat rau la ei:

@gpalama mitomania, grozavia si mandria de mare Bârnaba-oximoron, mare blestemator si anatemizator. Ar trebui sa lupte cu inchipuirea de ”mare” ortodox ”cu doua cornite ca ale unui miel dar care vorbeste ca un balaur”, ca un mahalagiu, ca un ultrash, ca un huligan nepricepand ca el lupta pe sfinvers, lupta nu cu neoprotestantii si cu lupii imbracati in blana de oaie sau de berbec ci cu Cele 7 Tr.Ap. si cu ”mai micii Mei”, sau chiar cu Dumnezeu. Deci mai bine si-ar lega o piatra de moara de gat si s-ar arunca in mare decat sa faca rau mai micilor lui Hristos-Cuvantul.

@Demetrius, da, mai bine ar lasa caile paganilor, tantrismul, karma, metempsihoza, invataturilr tuturor astrologilor si corcitilor care l-au pacalit si-l duc sa creada in amestecul babilonian de azi, in corcirea religiilor si a credintelor spre a lor pierzare.

@Adr.iu91 ar trebui sa lepede starea de naivitate si de transa, de SF si sa nu mai creada in ”sfintii” din filmele politice, ”sfinti” cu pipa-n gura, mari vrajitori, mari razboinici, mari amagitori prezantati ca sfinti ce calaresc cai albi si patroneaza razboaie crancene. Nu pricepe ca in trilogia respectiva Gandalf cel sur a cazut in adanc si apoi s-a ridicat din adanc si a mers la pierzare devenind alb, adica a devenit ”sfant”, de unde avea putere, din iad. E o viclenie, o iluzie si o betie triumfalista care stimuleaza in om orgoliul si mandria de razboinic lumesc, onoarea si trufia regilor, arma si sabia ca mare idol al puterii ”credintei” si ascultarea de vrajitori ce se autoerijeaza in sfinti.

@eusingur ar trebui sa lepede mandria si rasismul daco-roman caci rasa asta daco-romana nu e cu nimic mai buna ca orice alta rasa umana.

@Iorest ar trebui sa uite supararea caci chiar nu vroiam sa-l umilesc si nu-i vanam postarile ci ma bucuram ca pot sa discut cu cineva care nu posteaza in dorul lelii. Deci s-a suparat si m-a amenintat de parca cine stie ce rau i-as fi facut ca incercam sa-l indrept, sa-i arat ca se poate mai bine, mai in adevar, mai cinstit. S-a suparat caci posta poate pentru slava desarta si daca a vazut ca-l contrazic si ca am dreptate atunci a zis ca-si pierde aprecierile de la oameni. Nu am vrut sa-l umilesc ci sa spun adevarul pe cate un subiect. Daca nu cu el cu cine sa fi dialogat? E adevarat ca si singur pot dialoga dar e un fel de egoism sa fac asta.

Deci, fratii astia ortodocsi care m-au parat-raportat sau care m-au amenintat cu para cerand a fi bannat si au laudat fratia inelului, fratia inchizitiei anterioare cand chiar am fost banat pe nedrept fara sa pot sa ma apar, ar trebui sa inteleaga ca nu eu sunt dusmanul lor de exclus ci PACATUL si corceala babilonica din ei, adica NECREDINTA gresita si NECREDINTA lor in Dumnezeu pentru ca sa poata ei mai mult cu Credinta si sfintenia si sa nu poata deloc cu minciuna si pacatul asa cum ai scris domnule Petru7, atat de frumos pe alt thread, ala cu casatoria alba!

Dar daca nu cred ei nici in sfanta sosie a apostolului Petru cum crezi ca vor primi textul meu fratesc de acuma?

Nu intelegi ca li s-a bagat in cap de catre mai marii lor ca Cele 7 Tr.Ap. sunt secta si le e frica de asta mai rau ca de dracul? Au in ei implantat virusul rabiei si nu pot sa se lamureasca, nu pot sa caute si sa creada ci au fost prschimbati in robocpi ce ruleaza un singur program... te ia... arderea pe rug a ”vrajitoarelor” si apoi dat foc la cetate asa ca Nero iar apoi aruncarea vinei in cor de ”ingerasi”, vina lor pe mine.

Eu ii iubesc si respect ca pe niste frati ortodocsi nu de frica bannari. Daca iar ma banneaza adminul, nu eu pierd ci ei. E foarte urat sa ridici marturie mincinoasa si sa ceri lapidarea unui coleg de forum, coleg de discutie. Ei ma urasc de parca i-as minti. Nu ma dau victima, nu tin socoteala, paguba, iata ii iert si sterg cu buretele si uit, de dragul tau Petru7 si de dragul sf. Petru si al lui Dumnezeu.

I-am iertat! Daca chiar cred ei ca le-am gresit, atunci le cer iertare asa ca-n ortodoxie dar asta inseamna ca cred mai departe in Cele 7 Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu! Nu ma lepad! Nu ma lepad nici de teoria Pacman3D-nD!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.06.2021 at 17:44:43.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 28.06.2021, 19:11:24
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Dar mai fă-ți vreo 5 - 6 useri și o să fi majoritar pe forum, nene !

Acuma serios, e jalnic rău să ai nevoie să-ți faci alter-egouri ca să te lauzi singur....
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #127  
Vechi 29.06.2021, 09:37:35
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Dar daca nu cred ei nici in sfanta sosie a apostolului Petru cum crezi ca vor primi textul meu fratesc de acuma?
Asta ce inseamna ?

Ca Moronco este profetul in NIP si userul Petre7 copiaza sfintii?

Avem doi sfinti in NIP? Asta zici Moronco? Ca tu dai profetiile si Petre7 iti tine bagheta magica dupa care reciti?

Sau cum faceti voi in NIP, lucrati in grupuri de 2 pentru "pescuit"?

Si cum de sosie dar si cum e sfant?

Si cine i-a dat certificat de sfintenie, dracul? Moroco? Adica asta de unde a scos-o cu certificatul de sfintenie?


Moroncele, eliberati si certificate de sfintenie la cerere? Cat costa? Si dati si icoane persoanlizate cu chipul noilor sfinti?

Adica pe Petre7 cat l-a costat sa ajunga in randul sfintilor NIP?


Si dupa marirea lui Petre7 ce urmeaza, sa-l ridicati drept a 8a Trompeta NIP?

Esti mare Petre7, urmeaza sa fii a 8A Trompeta a nip dupa zisele lui Moroncel.

Iar pe Moroncel ce or sa-l faca, marele profet?

Mai produce 2-3 "teorii" si deja publica o carte de profetii.


Moroncele, de ce nu iti publici si tu profetiile tale, ar fi un best-seller.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 29.06.2021, 11:17:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Asta ce inseamna ?

Ca Moronco este profetul in NIP si userul Petre7 copiaza sfintii?

Avem doi sfinti in NIP? Asta zici Moronco? Ca tu dai profetiile si Petre7 iti tine bagheta magica dupa care reciti?

Sau cum faceti voi in NIP, lucrati in grupuri de 2 pentru "pescuit"?

Si cum de sosie dar si cum e sfant?

Si cine i-a dat certificat de sfintenie, dracul? Moroco? Adica asta de unde a scos-o cu certificatul de sfintenie?


Moroncele, eliberati si certificate de sfintenie la cerere? Cat costa? Si dati si icoane persoanlizate cu chipul noilor sfinti?

Adica pe Petre7 cat l-a costat sa ajunga in randul sfintilor NIP?


Si dupa marirea lui Petre7 ce urmeaza, sa-l ridicati drept a 8a Trompeta NIP?

Esti mare Petre7, urmeaza sa fii a 8A Trompeta a nip dupa zisele lui Moroncel.

Iar pe Moroncel ce or sa-l faca, marele profet?

Mai produce 2-3 "teorii" si deja publica o carte de profetii.


Moroncele, de ce nu iti publici si tu profetiile tale, ar fi un best-seller.
Ma, voi nu vedeti cine e Petru7? Sosia sf. Petru din film, e Omar Sherif convertit la Crestinism.

Daca n-ati vazut filmul, daca nu-l credeti pe el desi are mesaje APOSTOLICE, inseamna ca n-am de ce ma plange eu de ce nu ma credeti pe mine. E clar sunteti eretici si necredinciosi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #129  
Vechi 29.06.2021, 11:20:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Dar mai fă-ți vreo 5 - 6 useri și o să fi majoritar pe forum, nene !

Acuma serios, e jalnic rău să ai nevoie să-și faci alter-egouri ca să te lauzi singur....
De aia te numesti eretic si slujesti marelui papalac, pentru ca pismuiesti rau faptul ca sf. Ap. Petru prin sosia lui @Petru7 (Omar Sherif) ma mangaie in timp ce voi ma huliti? Nu crezi? Ai impresia ca e un alter ego al meu? Nu ar putea fi posibil altceva pentru mine decat hula si bannarea... nu? Decat niste eretici exclusivisti, asta v-a invatat Luxifer pe care il slujiti!

Iata ca sunt unii intelepti de la Dumnezeu (@Petru7) care in loc sa loveasca ca orbii et corbii in marturisitori, mangaie, binecuvinteaza, mantuie, intareste Credinta, lucrul sfinteniei!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 11:31:13.
Reply With Quote
  #130  
Vechi 29.06.2021, 11:24:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ma, voi nu vedeti cine e Petru7? Sosia sf. Petru din film, e Omar Sherif convertit la Crestinism.

Daca n-ati vazut filmul, daca nu-l credeti pe el desi are mesaje APOSTOLICE, inseamna ca n-am de ce ma plange eu de ce nu ma credeti pe mine. E clar sunteti eretici si necredinciosi.
Adica Moronco e profetul si Petru7 este apostolul...

Hai ca ai dat-o bine pe forum. Avem un profet si un apostol.

Mai ai iepuri in palarie?

Si noi restul suntem eretici si necredinciosi in sectarii NIP, un profet si un apostol.
Reply With Quote
Răspunde