Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.06.2010, 02:27:27
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit In sfirsit s-a cascat IADUL!!!

http://ca.news.yahoo.com/nphotos/sli...00601_sinkhole

Chiar ca parca incep sa apara semne diabolice pe suprafata pamintului!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.06.2010, 06:26:18
Eliana Eliana is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 86
Implicit

Nu stiu daca asta este chiar un semn demn de luat in considerare insa cu siguranta suntem inconjurati de multe altele ce prevestesc raul. Am impresia ca Dumnezeu totusi incearca sa ne atentioneze din timp dar suntem noi prea putin receptivi si superficiali iar daca se trezeste unul mai lucid sa incerce sa ne deschida ochii la ceea ce se intampla cu adevarat aruncam cu pietre-n el, in consideram indoctrinat, fanatic etc. Dumnezeu sa aibe mila de noi
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.06.2010, 07:52:50
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Desi am vazut toate pozele, inca nu-mi vine sa cred ochilor. Si nu inteleg perfectiunea gaurii prin explicatiile oferite de ei. Pare a fi o gaura facuta cu utilaje moderne.

Aici un link in romana.http://www.ziare.com/international/s...e-foto-1019190
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.06.2010, 08:08:31
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Aveam impresia ca-i una singura, dar astia au astfel de gauri de prin 2007 http://www.reuters.com/article/idUSN2333586020070223
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.06.2010, 09:13:59
silviutgv silviutgv is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2010
Mesaje: 1
Implicit E o mare escrocherie

Daca ati vazut...astfel de gropi apar la ei din 2007, asta nu va da de gandit???/
cine stie ce experimente fac americanii pe la ei, apropo cum de s-a intamplat tocmai intr-o tara atat de saraca????
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.06.2010, 09:16:50
mishi55's Avatar
mishi55 mishi55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Aveam impresia ca-i una singura, dar astia au astfel de gauri de prin 2007 http://www.reuters.com/article/idUSN2333586020070223
Nu ai vazut in Ingerul digital 1, cum echipa aceea de cercetatori sovietici, forand la o mare adancime, la un moment dat sfredelul burghiului a inceput sa se invarta in gol. Si in locul acela era o temperatura foarte ridicata si, mai mult, de acolo se auzeau vaiete, urlete, gemete si o voce care "bubuia", peste toate, nereusind insa sa le acopere pe deplin. Iar sondele coborate nu au rezistat temperaturii, s-au "topit". Si savantii, ingroziti, au abandonat sapaturile, au lasat totul, fugind de iad...
__________________
"Doamne, întoarce la bunătate și la rugăciune pe toți vrăjmașii mei! Amin!"
(rugăciunea Părintelui Stareț de la Bușteni, Gherontie Puiu)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 03.06.2010, 10:21:38
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mishi55 Vezi mesajul
Nu ai vazut in Ingerul digital 1, cum echipa aceea de cercetatori sovietici, forand la o mare adancime, la un moment dat sfredelul burghiului a inceput sa se invarta in gol. Si in locul acela era o temperatura foarte ridicata si, mai mult, de acolo se auzeau vaiete, urlete, gemete si o voce care "bubuia", peste toate, nereusind insa sa le acopere pe deplin. Iar sondele coborate nu au rezistat temperaturii, s-au "topit". Si savantii, ingroziti, au abandonat sapaturile, au lasat totul, fugind de iad...
povesti nemuritoare
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 03.06.2010, 10:25:38
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silviutgv Vezi mesajul
Daca ati vazut...astfel de gropi apar la ei din 2007, asta nu va da de gandit???/
cine stie ce experimente fac americanii pe la ei, apropo cum de s-a intamplat tocmai intr-o tara atat de saraca????
La experimente sau ceva asemanator m-am gandit si eu, ca prea se leaga unele lucruri. Eu nu cred in coincidente.

Citat:
În prealabil postat de mishi55 Vezi mesajul
Nu ai vazut in Ingerul digital 1, cum echipa aceea de cercetatori sovietici, forand la o mare adancime, la un moment dat sfredelul burghiului a inceput sa se invarta in gol. Si in locul acela era o temperatura foarte ridicata si, mai mult, de acolo se auzeau vaiete, urlete, gemete si o voce care "bubuia", peste toate, nereusind insa sa le acopere pe deplin. Iar sondele coborate nu au rezistat temperaturii, s-au "topit". Si savantii, ingroziti, au abandonat sapaturile, au lasat totul, fugind de iad...
Am vazut "Ingerul digital", dar despre acele zgomote nu stiu ce sa spun. Uneori mi se pare ca Dumnezeu ne arata din cand in cand cate ceva ca sa ne dam seama cat suntem de ignoranti, dar nu dureaza mult ca iar ne luam la intrecere cu El... Pana intr-o zi cand revelatia noastra va fi extrem de trista!...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.06.2010, 10:31:58
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

nu pare sa fie ceva produs pe cale naturala, mai degraba au fost foraje!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.06.2010, 10:34:21
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mishi55 Vezi mesajul
Nu ai vazut in Ingerul digital 1, cum echipa aceea de cercetatori sovietici, forand la o mare adancime, la un moment dat sfredelul burghiului a inceput sa se invarta in gol. Si in locul acela era o temperatura foarte ridicata si, mai mult, de acolo se auzeau vaiete, urlete, gemete si o voce care "bubuia", peste toate, nereusind insa sa le acopere pe deplin. Iar sondele coborate nu au rezistat temperaturii, s-au "topit". Si savantii, ingroziti, au abandonat sapaturile, au lasat totul, fugind de iad...
Exista zvonuri cum ca ar fi falsificata inregistrarea din Siberia parca.

Dar despre asta ce ziceti: http://englishrussia.com/index.php/2...-door-to-hell/ ? Seamana a fi gaura spre Iad dar totusi nu este.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iadul rafella Generalitati 91 20.06.2011 20:23:40
Iadul ofurnica Generalitati 35 01.03.2010 22:46:47
Iadul exista Mihailescu_Daniel Generalitati 25 01.07.2009 15:40:54
Raiul sau iadul silverstar Generalitati 69 19.01.2009 21:11:38
dmb-bmd la sfirsit bmd Generalitati 13 27.11.2007 18:46:39