Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 04.07.2011, 21:51:47
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Exclamation sinucideri si in politia franceza...

Azi dimineata o politista din Grasse s-a sinucis. A lasat un bilet in care invoca conditiile inumane de lucru.

http://fr.news.yahoo.com/polici%C3%A...154917118.html
Reply With Quote
  #62  
Vechi 04.07.2011, 23:30:02
politist crestin politist crestin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2011
Mesaje: 7
Implicit

Parca este un site in care se vorbeste despre viata spirituala.Eu sunt sigur ca in spatele oricarei sinucideri este satan sau slujitorii sai.In viata mea am avut parte de 3 siucideri in familie bunicul,mama si tata si eu aveam ganduri de sinucidere dar Dumnezeul viu m-a salvat si vreau sa-I multumesc si sa-L laud pentru ca m-a salvat.satan si slujitorii sai se tem doar de Dumnezeul viu(Tatal.Isus si Duhul Sfant).Sunt sigur ca cunosteti ca Duhul Sfant a coborat pe Pamant in ziua cinzecimii si a ramas cu noi si in noi pe Pamant pana la revenirea Domnului Isus.Deci nu sintem singuri Dumnezeu este cu noi prin Duhul Sfant iar in oamenii in care Duhul lui Dumnezeu locuieste au autoritate asupra duhurilor necurate.In spijinul a celor afirmate aduc versetele urmatoare

Ioan 14
16 Și Eu voi ruga pe Tatăl, și El vă va da un alt Mângâietor, care să rămână cu voi în veac;
17 și anume Duhul adevărului, pe care lumea nu-L poate primi, pentru că nu-L vede și nu-L cunoaște; dar voi Îl cunoașteți, căci rămâne cu voi și va fi în voi.

Marcu 16:17
Iată semnele care vor însoți pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi;

1 Ioan 4:4
Voi, copilașilor, sunteți din Dumnezeu; și i-ați biruit, pentru că Cel ce este în voi este mai mare decât cel ce este în lume.

Last edited by politist crestin; 04.07.2011 at 23:32:45.
Reply With Quote
  #63  
Vechi 11.07.2011, 13:41:01
politist crestin politist crestin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2011
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pascaru Manole Vezi mesajul
De ce nu se desfiinteaza;politia,jandarmii,armata(daca mai exista).in acest mod,nu si-ar mai pune capat zilelor.tot ce se numeste forma de asupritori,tortionari,hingheri,calai si oprimatori:imediat sa inceteze activitatea.


Romani 13:3
Dregătorii nu sunt de temut pentru o faptă bună, ci pentru una rea. Vrei, dar, să nu-ți fie frică de stăpânire? Fă binele, și vei avea laudă de la ea.

Romani 13:6
Tot pentru aceasta să plătiți și birurile. Căci dregătorii sunt niște slujitori ai lui Dumnezeu, făcând necurmat tocmai slujba aceasta.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 23.06.2014, 23:27:42
Teodosie Teodosie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 152
Implicit

E o meserie grea , poate nici nu sunt testati bine inainte ,respectarea legii nu e punctul nostru forte, sistemul e destul de subred in interior , uitati-va prin ce a trecut Traian Berbeceanu , a fost cumplit pentru el.
Am fost colegi de liceu si il cunosc personal , un tip foarte dur asa cum arata , dar inteligent si nu lipsit de sensibilitate, din tata in fiu structura 100% de politist, talentat si potrivit pe pozitia de sef brigada anti crima organizata. Si cu toate acestea , cred ca daca nu era familia nu rezista asa , are si o sotie de nota 10+++.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 28.06.2014, 21:48:33
ignatiu ignatiu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.09.2011
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Dar disperarea si deznadejdea nu sunt cumva rezultatul actiunilor proprii, in multe cazuri?

Daca ai luat acum 5 ani un credit care era si atunci peste puterile tale, dar erai optimist, iar acum nu mai ai cu ce sa il platesti, vina cu e?

Daca ai prins un job caldut, la Stat, pe pile, unde luai salariu dublu fata de cat ia un om mai instruit decat tine la privat (pe mai multa munca prestata), nu e vina ta daca ti-ai imaginat ca o sa mearga la nesfarsit?

Toata lumea vorbeste de disperare, de parca nu ne-o facem cu mana noastra. Am trecut cumva printr-un razboi, unde am fost atacati si acum tragem ponoasele fara sa fi avut vreo vina? Nu.
Ai spus foarte bine parca am fi trecut prin razboi.

Altfel cu se explica pierderea de 5 milioane de oameni din 23 de milioane in 24 de ani?
Reply With Quote
  #66  
Vechi 29.06.2014, 00:34:11
Dharma Dharma is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 33
Implicit

Hai sa nu dramatizam aiurea.

Explicatia e simpla: spor natural negativ + emigrare. Cel putin la prima parte suntem in rand cu restul Europei occidentale. Romania nu a pierdut 5 milioane de oameni: pe o partea nu i-a avut niciodata (nu s-au nascut), alta parte au plecat (siliti de imprejurari sau de bunavoie - nu conteaza). Oricum nu cred ca Romania ar functiona mai bine cu 23 de milioane de locuitori.
__________________
Obedience is doing what you are told regardless of what is right. Morality is doing what is right regardless of what you are told.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am incercat sa ma sinucid Stefan500 Eutanasia 221 29.07.2014 09:57:42
patriarhi romani diesel_bazatu Biserica Ortodoxa Romana 25 22.05.2013 13:15:08
Mentalitatea la romani costel Generalitati 13 12.03.2012 23:04:33
ROMÁNI NEDREPTATITI C-tin Teologie si Stiinta 16 12.01.2009 22:45:14
Despre legea duhovniceasca, in 200 de capete patinina34 Despre Sfanta Scriptura 7 02.01.2009 22:14:37