Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 30.01.2011, 21:49:57
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Daca faci referire la homosexualitate, ea a existat dintotdeauna insa a stat ascunsa. Democratia i-a acordat posibilitatea de a se manifesta, siguranta de a-ti afisa sexualitatea pe care o ai din vasta paleta a sexualitatii.
Nu, la a crede ca este ceva normal, ca asa vrea Dumnezeu. Sa ajunga sa se casatoreasca in biserici, sa creasca copii.
Facem parade gay, pfuu.. ce oroare. Se mai trezeste cate una "luminata" ca Briana Caragea, sa le sustina cauza la tv.
Daca zici ceva public despre acest subiect, se numeste discriminare si suporti cosecintele.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 31.01.2011, 21:04:10
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,cristiboss56

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dragă Miron, dacă tot spui că e o simplă formalitate această căsătorie a lor, nu văd rostul acestei încrâncenări a lor de a obține legalizarea actului în sine ? Doar pentru un petic de hârtie ? Apoi, să ști că normalitatea se mai impune și cu forța atunci când există pericolul ca ea să fie nesocotită . Firescul , normalul unei relații este cel dintre o femeie și un bărbat ! Sper că nu ai obiecții în privința asta . Mă întreb atunci dacă e normal ca anormalul să fie amestecat sau considerat cel puțin egal cu normalul ( am făcut aici un mic joc de cuvinte fără inspirație, dar l-am făcut ) . Toate bune ție !
cristi,homosexualitatea si lesbianismul sunt placerea simturilor,a carnii.daca procreerea era data si inafara cuplului barbat+femeie atunci aveam copii din toate partile.daca homo si lesbi doresc copii sa-i creasca pe ai lor,in vecii vecilor nu au drepturi ca si cuplul barbat+femeie.
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #23  
Vechi 31.01.2011, 23:15:18
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de codana Vezi mesajul
cristi,homosexualitatea si lesbianismul sunt placerea simturilor,.
Si heteroii sunt...placerea simturilor asa cum si ei sunt facuti de Dumnezeu,...ca altfel ..foarte simplu, NU AR EXISTA!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 31.01.2011, 23:19:07
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Nu, la a crede ca este ceva normal, ca asa vrea Dumnezeu. .
Diana, cu siguranta NIMENI nu stie ce vrea Dumnezeu de la noi! EXEMPLE CA ESTE ASA, SUNT NENUMARATE IN JURUL NOSTRU! ! !
Tot ce stim ca doreste Dumnezeu de la noi, ne-a parvenit via VT SI NT, prin falnicii barbati evrei....si nu sunt chiar BETON convins ca ar trebui sa avem incredere in ce spun ei....ca totusi sunt.... evrei. Nu am nimic cu ei, dar asa cum ei nu au incredere in noi, si nu se amesteca cu noi, asa nici noi nu avem incredere in ei.

Oare are sens ceea ce-ti spun?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 01.02.2011, 09:15:32
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

legalizarea casatoriilor homosexuale este unul din semnele sfarsitului acestui veac.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 01.02.2011, 10:05:06
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Question

Nimic nu mai surprinde acest secol de decadenta...Pentru pacate ca acestea , au fost distruse orase....Homosexualitatea nu e o ...boala...cum nici travestitii nu sunt bolnavi...Pb este ca inca din vechime ele exista si mereu au noi si noi adepti...Un "destept" afirma pe undeva ca ar fi posibil ca homosexualii sa simta chemarea originara a spiritelor androgine....Ce aiureala....Si da, personal cred ca sunt damnati, pacatuiesc impotriva lui Dumnezeu si a firii...Dar daca gresesc?!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 01.02.2011, 13:36:33
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Diana, cu siguranta NIMENI nu stie ce vrea Dumnezeu de la noi! EXEMPLE CA ESTE ASA, SUNT NENUMARATE IN JURUL NOSTRU! ! !
Tot ce stim ca doreste Dumnezeu de la noi, ne-a parvenit via VT SI NT, prin falnicii barbati evrei....si nu sunt chiar BETON convins ca ar trebui sa avem incredere in ce spun ei....ca totusi sunt.... evrei. Nu am nimic cu ei, dar asa cum ei nu au incredere in noi, si nu se amesteca cu noi, asa nici noi nu avem incredere in ei.

Oare are sens ceea ce-ti spun?
Ba da, stim ce vrea Dumnezeu... SA-L IUBIM. Daca L-am iubi intradevar nu am mai gresi, am face voia Lui pentru ca am intelege.
In liceu a venit una din Franta, care era mormona. Dupa o discutie pe teme homosexualitatii pe care ea ne-a prezentat-o ca pe o chestie normala in familia ei si in comunitate, unde toata lumea se culca cu toata lumea, in grup sau cu persoane de acelasi sex, m-a facut fanatica, ca am idei vechi.
O sa ardem precum Sodoma...
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 01.02.2011, 17:57:49
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,andreicozia

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Si heteroii sunt...placerea simturilor asa cum si ei sunt facuti de Dumnezeu,...ca altfel ..foarte simplu, NU AR EXISTA!
si hetero pot cadea in placerea simturilor,nimic de contrazis,dar de ce procreeaza numai ei?e o intamplare sau ceva coordonat?io,consider,ca nu e intamplare si existam datorita hetero.
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #29  
Vechi 01.02.2011, 20:29:24
alyna26 alyna26 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Mesaje: 54
Implicit

ok, sunt si eu impotriva casatoriei intre persoane de acelasi sex si a adoptiilor de catre acestia a copiilor, din simplul motiv ca este impotriva firii, ca am fost creati pentru a ne uni barbat cu femeie, si pentru ca un copil crescut de un astfel de cuplu, nu ar putea decide obiectiv in privinta orientarii sale sexuale. daca se vrea obtinerea unor drepturi, cum ar fi mostenirea, de acord, dar fara a imbraca forma casatoriei ci o alta forma de uniune care sa le confere aceste drepturi. in privinta iubirii, asta nu putem sa ne dam noi cu parerea pe cine are sau nu are dreptul cutare si cutare sa iubeasca, si in nici un caz iubirea nu tine de statistica. nu-i inteleg, homosexualii vreau sa zic, dar in acelasi timp nu cred ca avem noi dreptul sa-i judecam, dreptul asta ii apartine lui Dumnezeu. din cate am inteles, homosexualitatea poate fi un mod de viata adoptat sau o situatie cu care te nasti si in cazul asta chiar nu cred ca avem noi dreptul sa judecam, nu-i poti impune unui om sa fie altfel decat este. chiar urmaream la un moment dat o emisiune pe discovery privind o persoana care se nascuse atat cu organ sexual feminin, dar careia medicii i-au descoperit mai tarziu, ca dezvoltase si un organ sexual masculin in miniatura. copilul fusese crescut ca fiind fetita, dar comportamentul sau era pur baietesc, asa se si simtea si deoarece nu puteau coexista, a decis ca vrea sa traiasca ca barbat. nu cred ca postul discovery s-ar cobori la nivelul de a prezenta emisiuni fake, caz in care nu cred ca suntem noi in masura sa judecam. nu intelegem, de acord, dar sa-l lasam pe Dumnezeu sa judece si sa decida.
AlinB afirmatia ta ca daca ai fi tu crestin in mijlocul musulmanilor care nu ti-ar respecta drepturile, tu nu ai avea de protestat nimic si le-ai respecta decizia, imi aduce aminte de miorita si de ciobanasul care astepta linistit sa fie ucis.
Miron, nu sunt de acord ca inteligenta este data de orientarea religioasa, daca esti ateu esti mai destept si invers, mai degraba de educatie, autoeducatie, mostenirea genetica, mediul in care traiesti, etc.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 01.02.2011, 20:46:34
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Nu-mi vine sa cred cat de repede alergam sa ajungem la sfarsitul lumii, si nu vedem, chiar nu vedem!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alcoholul si consecintele lui ory Generalitati 15 17.09.2010 14:13:29
Pacatul - si consecintele lui? s_snape Generalitati 14 09.05.2009 15:37:11
U.E.vrea a legifera casatoriilor intre homosexuali Pannihis Stiri, actualitati, anunturi 24 17.06.2008 16:22:38
IMPOTRIVA LEGALIZARII PROSTITUTIEI DE CATRE BLAGA Iustin44 Generalitati 22 20.11.2007 13:49:37