Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.05.2012, 16:15:08
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit oare de ce?

oare de ce nu am avut si eu parte de o soarta buna?de ce nu am langa mine un suflet care sa simt ca ma iubeste din suflet si ca ma pretuieste?oare de ce nu am avut parte macar de sanatate......nu inteleg cu ce am gresit.de ce altii au parte si de jumatatea lor care simt si spun cu tarie ca iubesc cu adevarat si ca sunt viata lor.au parte si de sanatate..........offfffff.....mereu stau si ma gandesc.tanjesc dupa o viata mai buna.......dar degeaba.am o cruce foarte grea de dus............
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.05.2012, 16:21:56
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
oare de ce nu am avut si eu parte de o soarta buna?de ce nu am langa mine un suflet care sa simt ca ma iubeste din suflet si ca ma pretuieste?oare de ce nu am avut parte macar de sanatate......nu inteleg cu ce am gresit.de ce altii au parte si de jumatatea lor care simt si spun cu tarie ca iubesc cu adevarat si ca sunt viata lor.au parte si de sanatate..........offfffff.....mereu stau si ma gandesc.tanjesc dupa o viata mai buna.......dar degeaba.am o cruce foarte grea de dus............
Patricia, ia stai tu si vezi jumatatea plina a pharului, vad ca vezi doar partea goala.
Si-ti dau un singur exemplu: cati oameni nu au un calculator si o retea de internet ca sa poata intra pe un forum unde sa-si expuna problemele? La asta te-ai gandit?

Ai o casa, nu stai in strada, ai un sot care inteleg ca munceste, merge la servici, deci lucreaza, nu-i somer ori lenes; luand seama la ceea ce ai povestit pe-aici deduc ca esti casnica, n-are importanta asta pana la urma, dar daca la ora 16:20 iti poti permite sa intri pe forum ca-ti expui diverse plangeri, atunci nu-i chiar asa de neagra situatia.

Ia scutura-te tu putin de toate jelaniile astea si incepe sa multumesti lui Dumnezeu pentru ceea ce ai, inclusiv fetita.

Last edited by Adriana Cluj; 24.05.2012 at 18:00:36.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.05.2012, 16:25:05
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Iti trebuie atat de putin ca sa fii fericita... Nici nu poti realiza cat de mult gresesti spunand lucrurile in felul acesta. Poate ca tie iti este rezervata o alta cale decat cea obisnuita. Deschide ochii sufletului si Domnul te va calauzi. Si nu uita ca deznadejdea vine de la diavol!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.05.2012, 16:38:21
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

va multumesc pt raspunsuri.........da sunt constienta ca am parte de lucruri bune....dar cand stau si ma gandesc ca altii au parte de ceea ce e mai bun intr-o casnicie.iubire si respect........
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.05.2012, 17:12:15
simona_toader68 simona_toader68 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2009
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
va multumesc pt raspunsuri.........da sunt constienta ca am parte de lucruri bune....dar cand stau si ma gandesc ca altii au parte de ceea ce e mai bun intr-o casnicie.iubire si respect........
D-zeu ne iubeste pe toti , dar pentru fiecare a randuit ceva, ce doar el poate duce si-i este de folos. Odata cu incercarile vine si ajutorul!! .. iar legat de iubire ..sunt foarte multi oameni care nu stiu sa o arate !!! Doamne-ajuta.. si sanatate. Nu deznadajduiti, D-zeu ne iubeste pe toti si ne poarta de grija chiar si atunci cand Ii suntem impotriva.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.05.2012, 17:13:11
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
va multumesc pt raspunsuri.........da sunt constienta ca am parte de lucruri bune....dar cand stau si ma gandesc ca altii au parte de ceea ce e mai bun intr-o casnicie.iubire si respect........
Vezi ca uneori nemultumitului i se ia darul. Ai grija ce gandesti si ce vorbesti.
Multumeste lui Dumnezeu pentru ceea ce ai. Se vor adauga si altele, dar mai lasa jelitul, e ca si cum i-ai reprosa lui Dumnezeu ca tie nu ti-a data aia, aia, aia...Uita-te in jurul tau, poate altii o duc mai rau.

Last edited by Adriana Cluj; 24.05.2012 at 18:02:16.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.05.2012, 17:18:02
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Vezi ca uneori nemultumitului i se ia darul. Ai grija ce gandesti si ce vorbesti.
Multumeste lui Dumnezeu pentru ceea ce ai. Se vor adauga si altele, dar mai lasa jelitul, e ca si cum i-ai reprosa lui Dumnezeu ca tie nu ti-a data aia, aia, aia...Uita-te in jurul tau, poate altii o duc mai rau.
da adriana asa este..sunt constienta ca gresesc..........dar parca mai ma gandesc cateodata si la asta............
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.05.2012, 17:19:38
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
oare de ce nu am avut si eu parte de o soarta buna?de ce nu am langa mine un suflet care sa simt ca ma iubeste din suflet si ca ma pretuieste?oare de ce nu am avut parte macar de sanatate......nu inteleg cu ce am gresit.de ce altii au parte si de jumatatea lor care simt si spun cu tarie ca iubesc cu adevarat si ca sunt viata lor.au parte si de sanatate..........offfffff.....mereu stau si ma gandesc.tanjesc dupa o viata mai buna.......dar degeaba.am o cruce foarte grea de dus............
Și zicea către toți: Dacă voiește cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-și ia crucea în fiecare zi și să-Mi urmeze Mie;

Atunci Satan a plecat dinaintea Domnului și a lovit pe Iov cu lepră, din tălpile picioarelor până în creștetul capului.
Și a luat Iov un ciob ca să se scarpine și ședea pe gunoi, afară din oraș.
Atunci nevasta lui a zis către el: "Te ții mereu în statornicia ta? Blesteamă pe Dumnezeu și mori!
Dar Iov i-a răspuns: "Vorbești cum ar vorbi una din femeile nebune! Ce? Dacă am primit de la Dumnezeu cele bune, nu vom primi oare și pe cele rele?" Și în toate acestea, Iov n-a păcătuit de loc cu buzele sale.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.05.2012, 17:24:10
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

va rog sa nu dati in mine.........nu am nimic cu DUMNEZEU..........din contra ii multumesc pentru tot...........e vorba doar asa ce viata de zi cu zi..........
Reply With Quote
  #10  
Vechi 24.05.2012, 17:27:57
teodorabiriuc teodorabiriuc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.09.2009
Locație: Timisoara,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit Oare de ce?

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
oare de ce nu am avut si eu parte de o soarta buna?de ce nu am langa mine un suflet care sa simt ca ma iubeste din suflet si ca ma pretuieste?oare de ce nu am avut parte macar de sanatate......nu inteleg cu ce am gresit.de ce altii au parte si de jumatatea lor care simt si spun cu tarie ca iubesc cu adevarat si ca sunt viata lor.au parte si de sanatate..........offfffff.....mereu stau si ma gandesc.tanjesc dupa o viata mai buna.......dar degeaba.am o cruce foarte grea de dus............
dar ce s-a intimplat?de ce esti asa trista?esti bolnava?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Oare? iRoDiOn Generalitati 7 30.03.2012 12:01:43
Oare de ce? romi2000 Din Vechiul Testament 10 02.06.2010 14:00:43
oare.. ioanhodean Mari Duhovnici si predicile lor 10 22.07.2008 11:32:27
OARE CE SA FIE? simona76 Generalitati 39 09.07.2008 00:08:08
De ce oare:) BogdanBogdan Generalitati 4 06.03.2008 18:25:42