Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #941  
Vechi 13.06.2012, 14:33:07
sad story sad story is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2012
Mesaje: 265
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
de unde stii asta? Pana la proba contrarie nu putem spune ca nu e realizabil. Daca s-ar vrea s-ar face mult mai multe locuinte
Nu sunt bani pentru pensii si salarii, de unde atatea fonduri pentru a construi un judet?
  #942  
Vechi 13.06.2012, 14:41:13
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
M-am jucat un pic cu premiul tău, n-am reușit să trec de 400 și nu mai văd bine... deci ferește-te de greci și când îți fac daruri sau îți dau premii...
Mai incearca. Ca doar esti perseverent.
Pe de alta parte, ce ne facem noi fara tine, daca te prinde jocul?
  #943  
Vechi 13.06.2012, 14:42:00
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ba eu îl vreau pe Șarls.
Draga Olteanu i-ar fi zis Șarlă!
  #944  
Vechi 13.06.2012, 15:10:42
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sad story Vezi mesajul
Nu sunt bani pentru pensii si salarii, de unde atatea fonduri pentru a construi un judet?
dar bani pentru deplasarile guvernatilor in tara si in strainatate, pentru campanii electorale, pentru salariile lor, pentru pensii nesimtite, pentru salarii uriase cu il are tatal Robertei Anastase, pentru cazarile lor la hotel de 5 stele cum sunt?
  #945  
Vechi 13.06.2012, 16:00:49
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sad story Vezi mesajul


M-a distrat punctul in care spune ca statul va construi 200.000 locuinte, daca o locuinta va fi pentru, sa zicem, in medie 2-3 persoane ar rezulta ~500.000 oameni cu domiciliu stabil, adica cat populatia unui judet mare din Romania!
Bre, va distrati cand unia va vor binele ?! Fara comentarii...Parintii lu voi au construit o Romanie, nu 200.000 de locuinte. Hm, ce vi se pare asa de greu de realizat ? A ? V-au 'spalat' pe creierii lu voi ? A ? Ei, comedie...Poate da mama lu' procesu' verbal sa nu votati la 'par(lamentare)' pe pp-dd-direct-si-aenzational, ca...nu stiu ce va fac !
Auzi bre, si de 'moaca' li se pare scump !
Hm...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
  #946  
Vechi 13.06.2012, 21:49:11
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ba eu îl vreau pe Șarls.
No, iara esti Gica Contra! Zi si tu ca vsovivi, ca sa fie si sufletul lui multumit ca a reusit pana la urma sa ne deschida mintile ca eram incuiati rau di tat.
  #947  
Vechi 14.06.2012, 10:48:37
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
No, iara esti Gica Contra! Zi si tu ca vsovivi, ca sa fie si sufletul lui multumit ca a reusit pana la urma sa ne deschida mintile ca eram incuiati rau di tat.

Draga mea, mințile vi se deschid abea atunci când cu chiu cu vai, având milă de Domnul, auziți ceea ce vrea El de la voi prin sfinți, adică abea atunci când chiar aveți urechi de auzit... cu toată inima, când le cresc ochi și urechi și aripi mâinilor voastre și inimii voastre.

Altfel vi se deschid iar doar ochii minții, ai minciunii și mintereselor ca să vă luați voi tot felul de drepturi pe nedrept, și mai ales dreptul de a știi voi mai bine ca alții și ca Dumnezeu ca să dați lecții... pe nedrept și viclene și pline de otrava răutății văzută și nevăzută... iar pentru toți ăștia a întrebat Domnul:

''Cum puteți?''.. căci din preplinul inimii vorbește gura... deci voi cum puteți să vă deșertificați la nesfârșit fără să vă pese de voi, unde veți ajunge, urmând la ca nebunii științifici toată învățătura gLumii pentru aluatul fariseilor și saducheilor care vă face să vă socotiți mari și tari ca ieșire din frică prin mândria pe nedrept.

Deci până nu vi se deschide vouă inima, mintea chiar dacă vi se deschide este în deșert căci nu spre bănuieli viclene și superstițios rele și pătimașe de pariori politici și credooli în bârfe viclene și electoral-lacome trebuie să vi se deschidă ca să strecurați țânțarul în timp ce înghițiți camila... ci mintea cea bună este aia care murind pentru sine învie pentru Dumnezeu... ascultând ca să-l iubească pe Domnul și iubindu-L ca să-L asculte... cu credință și fidelitate... căci altfel e frecție la piciorul de lemn... ăla al lui prigoană.

Da-Da, Mihail de România rege acum iar principii Duda și Margareta după... ''asta este pohta ce am pohtit-o Eu''... și unirea sub rege a Basarabiei și Bucovinei cu România Mamă... și Tată, căci și Tatăl ceresc este cu noi, însă trebuie ca asta să decidă poporul prin referendum.

Last edited by vsovivi; 14.06.2012 at 10:51:51.
  #948  
Vechi 14.06.2012, 11:46:47
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
=vsovivi;452789


Da-Da, Mihail de România rege acum iar principii Duda și Margareta după... ''asta este pohta ce am pohtit-o Eu''... și unirea sub rege a Basarabiei și Bucovinei cu România Mamă... și Tată, căci și Tatăl ceresc este cu noi, însă trebuie ca asta să decidă poporul prin referendum.
numai ca pohta asta a ta trebuie sa o vrem si noi, poporul roman, iar poporul asta nu-i chiar atat de naiv sa-l vrea pe securistul de Duda la butoanele tarii
  #949  
Vechi 14.06.2012, 12:21:37
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Da, dar nici tu nu ești 'poporul'
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #950  
Vechi 14.06.2012, 14:28:20
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Diversitate...de opinii, asta-mi place Bre. Unu' hais s'altu cea, unu'i regalios pohticios, altu'i colhozist brigaderist, io mi's cu capu'n bidon...sh uite asa trece timpu', sh ma trec sh io(vorba lu' singhelu')...Bre, ii clar , dupa cele'nsiruite aicisa, treba'i serioasa, hm, se dezbate "canii latra, caravana trece", sh noi ne'mbatam cu apa rece, de izvor, si mancam peste oceanic, si nici in 'ceva' nu te'mpedici, nici de 'ceva' nu'ti'e dor..
Babiloneala !
Mai, trezirea, mai ! Dumnezeu v'a dat o tara, voi ce faceti cu Ea ? A ?
Ba o dati lu' regisorul Mihail, ba o dati la rusi, ba la americani, mai ii timpu' sa va luati tarisoara inapoi, sa va ridicati copacei, sa va faceti o cruce cat China de mare, si, sa puneti mana sa claditi in inima, in cuget, da' s'in piatra, pentru voi, pentru copii vostri, si pentru copiii copiilor vostri, in veac.(vorba lu' badia Stefan, ce va fost baci pana'a'nchis lumina lu' ochiu' lu' El)
Am zis.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 14.06.2012 at 22:30:28.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27